Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITOverwatch: Władze Korei Południowej będą walczyć z molestowaniem słownym w grze

hraboll sobota, 15 września 2018, 18:36 News
Overwatch
Overwatch

Wielbicielom dwuznacznych żarcików nie będzie do śmiechu.

W czerwcu Blizzard uruchomił narzędzia, które mają pomóc w obniżeniu częstotliwości występowania toksycznych zachowań w Overwatchu. Na przykład funkcja pochwał pozwala każdemu graczowi na ocenę zachowania zarówno sojuszników, jak i rywali w zakończonej właśnie potyczce. Możemy docenić sportowe zachowanie (traktowanie innych graczy z szacunkiem), grę zespołową (np. dawanie przydatnych wskazówek niedoświadczonym sojusznikom) lub umiejętność kierowania grą (czyli choćby opracowywanie skutecznych taktyk). Blizzard zamierza nagradzać osoby, które regularnie otrzymują dużą liczbę pochwał. Wyniki zaprezentowane po pierwszych 4-5 tygodniach testów nowych rozwiązań napawały optymizmem. Odsetek meczów, w których pojawiła się m.in. mowa nienawiści, spadł ponoć o 26,4% w regionie obu Ameryk i o 16,4% w Korei Południowej.

Mimo to południowokoreańskie władze postanowiły same zabrać się za rozwiązanie palącego problemu. Tamtejszy Komitet ds. Równouprawnienia i Rodziny już rozpoczął prace nad ustawą, która pozwoli karać osoby dopuszczające się molestowania seksualnego nie tylko w miejscu pracy (taką sytuację uwzględniają już obecne przepisy), lecz także podczas sieciowej rywalizacji z innymi graczami. Według koreańskiego Never wspomniany Overwatch jest przykładem gry, w której problem molestowania słownego pozostał „nieokiełznany”.

Jak zauważa serwis Dot Esports, południowokoreańskie władze nie powinny mieć problemu z ewentualnym namierzeniem niepokornych graczy. Wszystko dlatego, że w Korei Południowej założenie konta w Overwatchu wiąże się z koniecznością podania numeru ubezpieczenia społecznego. Przypomnę, że lokalny wydział ds. cyberbezpieczeństwa może pochwalić się realnymi sukcesami. Pod koniec czerwca dzięki jego działalności udało się schwytać i skazać jednego z aktywniejszych twórców hacków.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 16 września 2018, 22:45   PsiQss
@Veldrim moim zdaniem to bardziej namawianie do czynów lubieżnych.. Ani to obelga, ani molestowanie :P
niedziela, 16 września 2018, 19:31   Madjack
W Korei Północnej problem już został rozwiązany, niestety został im tylko jeden gracz.
niedziela, 16 września 2018, 15:21   zadymek
"Wszystko dlatego, że w Korei Południowej założenie konta w Overwatchu wiąże się z koniecznością podania numeru ubezpieczenia społecznego. Przypomnę, że lokalny wydział ds. cyberbezpieczeństwa może pochwalić się realnymi sukcesami. "
OK, to teraz strach, czy NASI nie wpadną na tak genialny pomysł, bo chyba brali się niedawno za cyberbezpieczeństwo? ...@taz159357 Chcemy tego czy nie, TO jest zapis w prawie (ustawa równościowa). Molestowanie to TAKŻE wypowiedzi.
@vejs A "olo noob"? Molestowanie?
niedziela, 16 września 2018, 12:26   orzel286
Uffff, całe szczęście! Mam już dosyć tych napaści słownych ze strony napalonych Koreanek i ich niecenzuralnych wypowiedzi na temat jak długo będą mnie tarmosić T_T
sobota, 15 września 2018, 23:33   vejs
Moje ulubione to ,,lol noob''.
sobota, 15 września 2018, 23:16   Skelldon
Trzeba im powiedzieć, że jak ktoś krzyczy "I F**KED YOUR MOTHER" to oni tak naprawdę tego nie robili. Osobiście wolałbym, żeby banowali voice chat dzieciaków z takiego np. GTA Online.
sobota, 15 września 2018, 22:35   Ketjov
A jeśli w COD-zie zrobię komuś teabaga to będzie to traktowane jako molestowanie seksualne? XD
sobota, 15 września 2018, 22:31   Veldrim
Czy powiedzenie komuś "żeby się pie....lił" podpada pod molestowanie czy klasyczną wulgarna obelgę?
sobota, 15 września 2018, 21:54   taz159357
Molestowanie słowne? Co następne? Zakaz niepoprawnych myśli na temat ładnych kobiet?
sobota, 15 września 2018, 21:42   SerwusX
A nie prościej zrobić system, który będzie rozdawał shadow bany na podstawie zgłoszeń i analizie czatu problematycznych jednostek?

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Overwatch: Wino, pianino i sroga rozwałka [WIDEO]

News
czwartek, 31 stycznia 2019

overwatch-wino-pianino-i-sroga-rozwalka-wideo Po ludzku? Proszę bardzo: na serwery testowe trafiła nowa mapa.

Komentarzy:
1

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z