Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Overwatch: Gracze zebrali miliony na badania nad rakiem piersi [WIDEO]

Papkin czwartek, 12 lipca 2018, 13:30 News

„Przybyło wsparcie”.

Konkretniej: 12,7 mln dolarów, które zostaną przelane na konto Fundacji Badań nad Rakiem Piersi. Środki pochodzą ze sprzedaży specjalnej skórki (Goździk) dla Łaski, która to skórka przez dwa tygodnie maja była dostępna w overwatchowym sklepiku. Blizzard przeleje na konto organizacji 100% pozyskanych w ten sposób pieniędzy, dodatkowe pieniądze (130 tys. dolarów) pochodzą z gwiazdorskiej audycji dobroczynnej, jaką zorganizowano na Twitchu.

Firma podziękowała za szczodrość okolicznościowym materiałem. Developerzy zaprezentowali też (na swoich stronach) fanowskie grafiki, które stworzono przy okazji akcji.


W Polsce rak piersi od lat figuruje w czołówce najczęstszych zachorowań na nowotwory złośliwe. Wśród objawów wyróżnia się m.in. guzki występujące w okolicach gruczołu piersiowego, owrzodzenia i krwiste wycieki. Szczególnie narażone są kobiety między 50 a 69 rokiem życia, ale według lekarzy już panie, które przekroczyły trzydziestkę, powinny poddawać się regularnym badaniom ultrasonograficznym i mammograficznym.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 15 lipca 2018, 15:18   Fallschirmjager
A ja tylko chciałem pogratulować zarówno graczom jak i Blizzardowi. Jestem na tak.
sobota, 14 lipca 2018, 21:06   podluka
Paradoksalnie rak piersi największe żniwo zbiera u.... mężczyzn, bo jak już facet pójdzie do lekarza, to najczęściej jest już za późno. A rak piersi mężczyzn również dotyczy.
piątek, 13 lipca 2018, 1:25   korinogaro
, dyskryminacja przy zatrudnieniu czy przyjmowaniu do szkół. Dostępie do programów rządowych wspierających zakładanie działalności gospodarczej, słabsza pozycja w sprawach rozwodowych itd. to jednak medialne i w świadomości ludzkiej skupienie spoczywa na problemach kobiet. PS. Z innej beczki jakoś dziwnie mi popierać akcję blizzarda który z jednej strony chce pomagać a z drugiej strony wykazuje się ideologicznym faszyzmem i banuje pro-graczy za wyimaginowane przewinienia i to poza grą.
piątek, 13 lipca 2018, 1:21   korinogaro
@nieznajomy43 takie organizacje już istnieją i osobiście je bardzo intensywnie wspieram (finansowo). Co nie zmienia faktu że z jednej strony media krzyczą o tym że świat to patriarchat i jakie to kobiety nie są biedne a z drugiej strony całe doświadczenie pokazuje nam że świat się wokół waginy kręci. Bo mimo tego że obie płcie doświadczają negatywnych zjawisk w podobnej skali np. rak, dokuczanie (harassment) lub mężczyźni nawet większej np. napady, pobicia, morderstwa, przemoc fizyczna w domu
piątek, 13 lipca 2018, 0:10   nieznajomy43
@bowmanek To może pora to zmienić? Myślisz, że rak piersi od zawsze był medialny (mówienie publicznie o kobiecych piersiach)? I jeśli tobie i @korinogaro nie podoba się jak mało mówi się o raku prostaty itp. zawsze możecie stworzyć stronę na facebooku/organizację charytatywną lub coś w tym stylu by zmienić postrzeganie raka prostaty jako mało znaczący problem. Bo narzekać każdy może, ale w ten sposób nic się nie zmieni....
czwartek, 12 lipca 2018, 23:25   bowmanek
W gimnazjum i liceum mieliśmy zajęcie na temat raka piersi. Męska część też musiała słuchać. W różnego typu serwisach informacyjnych słychać czasem o jakiś akcjach dotyczących walki z rakiem piersi. Rak prostaty nie jest tak medialny. @dino_19 mi się polski dubbing bardzo podoba i uważam, że przewyższa oryginalną wersję. Gusta są różne.
czwartek, 12 lipca 2018, 23:22   bowmanek
@pablo0307 śmianie się z tragedii mężczyzn takie fajne. @nieznajomy43 zapytałem googla o statystykę dotyczącą zgonów na te odmiany raka i pierwsze co wyskoczyło, to informacja, że w Wielkiej Brytanii w 2017 roku liczba zgonów mężczyzn spowodowana rakiem prostaty po raz pierwszy przewyższyła liczbę zgonów kobiet na raka piersi. Blizzard stara się być w Overwatchu bardzo multikulturowy, przychylny LGBT i SJW, promuje też "równouprawnienie". Czekam zatem na akcję dla panów. Może Rein w roli głównej?
czwartek, 12 lipca 2018, 23:09   dino_19
Ten polski dubbing. Aż uszy więdną...eeech.
czwartek, 12 lipca 2018, 19:40   korinogaro
@nieznajomy43, btw. przyznaję się że pomyliły mi się liczby ale nie zmienia to faktu że rak prostaty to po raku skóry najpopularniejszy rak u mężczyzn, wyprzedza nawet raka płuc. Dane z ASCO (America society of clinical oncology).
czwartek, 12 lipca 2018, 19:35   korinogaro
@nieznajomy43, dziwne że NHS podaje w swoich oficjalnych danych jako powód nie oferowania badań pod kontem raka prostaty fakt że w przypadku niemal 50% rozpoznań dochodzi do fałszywych pozytywnych rozpoznać i przeprowadzane są niepotrzebne zabiegi i operacje. Tak więc moim skromnym zdaniem każda operacja przeprowadzona niepotrzebnie przeważa operację przeprowadzoną gdy była potrzebna nawet gdy kończy się utratą piersi. Do mastektomi dochodzi tylko jeśli rak pojawił się w więcej niż 1 ćwiartce piersi.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z