Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Overwatch: Gracze zebrali miliony na badania nad rakiem piersi [WIDEO]

Papkin czwartek, 12 lipca 2018, 13:30 News

„Przybyło wsparcie”.

Konkretniej: 12,7 mln dolarów, które zostaną przelane na konto Fundacji Badań nad Rakiem Piersi. Środki pochodzą ze sprzedaży specjalnej skórki (Goździk) dla Łaski, która to skórka przez dwa tygodnie maja była dostępna w overwatchowym sklepiku. Blizzard przeleje na konto organizacji 100% pozyskanych w ten sposób pieniędzy, dodatkowe pieniądze (130 tys. dolarów) pochodzą z gwiazdorskiej audycji dobroczynnej, jaką zorganizowano na Twitchu.

Firma podziękowała za szczodrość okolicznościowym materiałem. Developerzy zaprezentowali też (na swoich stronach) fanowskie grafiki, które stworzono przy okazji akcji.


W Polsce rak piersi od lat figuruje w czołówce najczęstszych zachorowań na nowotwory złośliwe. Wśród objawów wyróżnia się m.in. guzki występujące w okolicach gruczołu piersiowego, owrzodzenia i krwiste wycieki. Szczególnie narażone są kobiety między 50 a 69 rokiem życia, ale według lekarzy już panie, które przekroczyły trzydziestkę, powinny poddawać się regularnym badaniom ultrasonograficznym i mammograficznym.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 15 lipca 2018, 15:18   Fallschirmjager
A ja tylko chciałem pogratulować zarówno graczom jak i Blizzardowi. Jestem na tak.
sobota, 14 lipca 2018, 21:06   podluka
Paradoksalnie rak piersi największe żniwo zbiera u.... mężczyzn, bo jak już facet pójdzie do lekarza, to najczęściej jest już za późno. A rak piersi mężczyzn również dotyczy.
piątek, 13 lipca 2018, 1:25   korinogaro
, dyskryminacja przy zatrudnieniu czy przyjmowaniu do szkół. Dostępie do programów rządowych wspierających zakładanie działalności gospodarczej, słabsza pozycja w sprawach rozwodowych itd. to jednak medialne i w świadomości ludzkiej skupienie spoczywa na problemach kobiet. PS. Z innej beczki jakoś dziwnie mi popierać akcję blizzarda który z jednej strony chce pomagać a z drugiej strony wykazuje się ideologicznym faszyzmem i banuje pro-graczy za wyimaginowane przewinienia i to poza grą.
piątek, 13 lipca 2018, 1:21   korinogaro
@nieznajomy43 takie organizacje już istnieją i osobiście je bardzo intensywnie wspieram (finansowo). Co nie zmienia faktu że z jednej strony media krzyczą o tym że świat to patriarchat i jakie to kobiety nie są biedne a z drugiej strony całe doświadczenie pokazuje nam że świat się wokół waginy kręci. Bo mimo tego że obie płcie doświadczają negatywnych zjawisk w podobnej skali np. rak, dokuczanie (harassment) lub mężczyźni nawet większej np. napady, pobicia, morderstwa, przemoc fizyczna w domu
piątek, 13 lipca 2018, 0:10   nieznajomy43
@bowmanek To może pora to zmienić? Myślisz, że rak piersi od zawsze był medialny (mówienie publicznie o kobiecych piersiach)? I jeśli tobie i @korinogaro nie podoba się jak mało mówi się o raku prostaty itp. zawsze możecie stworzyć stronę na facebooku/organizację charytatywną lub coś w tym stylu by zmienić postrzeganie raka prostaty jako mało znaczący problem. Bo narzekać każdy może, ale w ten sposób nic się nie zmieni....
czwartek, 12 lipca 2018, 23:25   bowmanek
W gimnazjum i liceum mieliśmy zajęcie na temat raka piersi. Męska część też musiała słuchać. W różnego typu serwisach informacyjnych słychać czasem o jakiś akcjach dotyczących walki z rakiem piersi. Rak prostaty nie jest tak medialny. @dino_19 mi się polski dubbing bardzo podoba i uważam, że przewyższa oryginalną wersję. Gusta są różne.
czwartek, 12 lipca 2018, 23:22   bowmanek
@pablo0307 śmianie się z tragedii mężczyzn takie fajne. @nieznajomy43 zapytałem googla o statystykę dotyczącą zgonów na te odmiany raka i pierwsze co wyskoczyło, to informacja, że w Wielkiej Brytanii w 2017 roku liczba zgonów mężczyzn spowodowana rakiem prostaty po raz pierwszy przewyższyła liczbę zgonów kobiet na raka piersi. Blizzard stara się być w Overwatchu bardzo multikulturowy, przychylny LGBT i SJW, promuje też "równouprawnienie". Czekam zatem na akcję dla panów. Może Rein w roli głównej?
czwartek, 12 lipca 2018, 23:09   dino_19
Ten polski dubbing. Aż uszy więdną...eeech.
czwartek, 12 lipca 2018, 19:40   korinogaro
@nieznajomy43, btw. przyznaję się że pomyliły mi się liczby ale nie zmienia to faktu że rak prostaty to po raku skóry najpopularniejszy rak u mężczyzn, wyprzedza nawet raka płuc. Dane z ASCO (America society of clinical oncology).
czwartek, 12 lipca 2018, 19:35   korinogaro
@nieznajomy43, dziwne że NHS podaje w swoich oficjalnych danych jako powód nie oferowania badań pod kontem raka prostaty fakt że w przypadku niemal 50% rozpoznań dochodzi do fałszywych pozytywnych rozpoznać i przeprowadzane są niepotrzebne zabiegi i operacje. Tak więc moim skromnym zdaniem każda operacja przeprowadzona niepotrzebnie przeważa operację przeprowadzoną gdy była potrzebna nawet gdy kończy się utratą piersi. Do mastektomi dochodzi tylko jeśli rak pojawił się w więcej niż 1 ćwiartce piersi.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jak wygląda Battlefield, niby każdy wie. Najnowsza odsłona pod paroma względami wyróżnia się jednak na tle poprzedniczek, warto więc zapoznać się z wprowadzonymi przez twórców nowinkami i usprawnieniami rozgrywki. Miałem już okazję przetestować je.

Komentarzy:
19

Wiedźmin, Dying Light, This War of Mine, Frostpunk – w ostatnich latach nie brakowało polskich gier, które zdobyły uznanie za granicą, podnosząc prestiż rodzimego game devu. Wcześniej podjęto jednak w naszym kraju wiele innych, mniej lub bardziej udanych prób podbicia serc graczy. Dziesięć mocno zakurzonych tytułów przypominamy w tym artykule.

Komentarzy:
47

Dedykowana karta dźwiękowa w 2018 roku? Przecież każdy komputer ma wbudowaną! To jednak tylko pozorne szaleństwo.

Komentarzy:
14

Październikowa plucha za oknem, Halloween za pasem i mnóstwo kuszących wyprzedaży w zasięgu ręki. To dobry moment, by nadrobić zaległości i wgryźć się w jeden z wielu dostępnych na rynku horrorów. Przed tobą lista moich propozycji na długie, ponure noce zbliżającej się nieuchronnie zimy. Odważysz się na jedną z nich?

Komentarzy:
28

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z