Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Ingress: Przodek Pokémon Go dostanie serial na Netfliksie

Papkin poniedziałek, 9 lipca 2018, 10:46 Film, serial, animacja

Niantic bierze rozbieg przed premierą reboota (sequela?) swojej drugiej najpopularniejszej aplikacji.

Na łamach Variety projekt zapowiedział John Hanke, założyciel Niantica. Jego firma dogadała się z Netliksem, na którego platformie jeszcze w tym roku zadebiutuje „Ingress: The Animation”, animowana seria, nad którą pracuje studio Crafter(*). Czyli autorzy „Neon Genesis Evangelion”, w tym reżyser Yuhei Sakuragi i animator Takeshi Honda(**).

Jak czytamy:

Serial toczy się w uniwersum Ingress, w którym dziwna materia przedostaje się do świata za pośrednictwem portali. Może ona wpływać na ludzi w rozmaite sposoby. Niektórzy zyskują coś w rodzaju super mentalnych mocy. Projekt koncentruje się na Makoto i Sarah, dwojgu ludzi, na których materia wpłynęła. Po dotknięciu przedmiotów Makoto widzi ich historię. Sarah potrafi ujrzeć pewne aspekty czasu i przestrzeni.

Duet łączy siły, gdy coś dzieje się z Sarah, a Makoto, który jest oficerem policji, musi to rozgryźć. Parę uzupełnia trzecia, tajemnicza postać, Jack. Trio zostaje wciągnięta w walkę między Oświeconymi a siłami Ruchu Oporu, a równocześnie stara się zrozumieć motywy korporacji, która wydaje się wykorzystywać materię do eksperymentów na ludziach.
 

Przypomnijmy, że od startu bety (w 2012) Ingress został ściągnięty ponad 20 milionów razy. Doświadczenia, jakie Niantic wyniósł z premiery Pokémon Go (aka tytułu, który zarabia 2 miliony dolarów dziennie) posłużyły firmie do stworzenia jego reboota (bądź sequela, zdania są podzielone), Ingress Prime, który poza nowym interfejsem, przenosinami na silnik Pokémonów oraz przypisaniem graczy do frakcji (Oświeceni, Ruch Oporu), chce nadać naszym aktywnościom kontekst… w czym animacja może tylko pomóc.

Bohaterowie, których poznamy w „Ingress: The Animation” mają się także pojawić w Prime. Kiedy? Ponoć jeszcze w tym roku, Hanke szacuje, że zarówno serial, jak i nowa wersja mobilnego Ingressa, powinny zadebiutować w okolicach października. Równolegle Niantic pracuje nad Harry Potter: Wizards Unite, pieszczotliwie określanym jako „Harry Potter GO”.


(*) Nie mylić z periodykiem wydawnictwa Bauer, nr 03/2018 dostępny w dobrych kioskach i salonach z prasą w cenie 6,99 zł!

(**) Nie mylić z mistrzem Japonii w łyżwiarstwie figurowym.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 9 lipca 2018, 19:55   Rickerto
O tak, dodatkowo szybko i brzydko się to to starzeje.
poniedziałek, 9 lipca 2018, 15:52   Mathius
Mam nadzieję że animacje nie będą komputerowe (jak sugeruje art). Nie wiem czemu ostatnio się japońce tak na nie uparli. Paskudnie to to wygląda i sprawia że takie produkcje mijam szerokim łukiem. (Na Was patrzę, serial i filmy Berserka)
poniedziałek, 9 lipca 2018, 14:27   Rickerto
Dokładnie, wygląda to jak Psycho-Pass. Po lewej Shinya Kogami.
poniedziałek, 9 lipca 2018, 11:44   luki419
Plakat zawiewa Psycho-Passem
poniedziałek, 9 lipca 2018, 11:08   HandlarzzRusi
(***) Takeshiego Hondę można pomylić z Takeshim Hondą tylko w zachodnim zapisie - oboje mają na nazwisko Honda (本田), ale łyżwiarz ma na imię Takeshi (武史 ), a animator Takeshi (雄). wiedzasporadycznieprzydatna

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wedle zapowiedzi ma to być karta szybsza niż topowy do niedawna GeForce GTX 1080 Ti i pozwolić na komfortowe granie w 4K przy 60 fps-ach. Co w zasadzie by się zgadzało…

Komentarzy:
24

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował przyjęcie projektu nowej dyrektywy unijnej o ochronie prawa autorskiego. Zawiera on na tyle kontrowersyjne zapisy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciw jego wprowadzeniu, oskarżające polityków o cenzurę internetu.

Komentarzy:
82

Czytając slogany zapowiadające najnowszą część asasyńskiej sagi, nie sposób nie uśmiechnąć się z niedowierzaniem. „Nie ma złych i dobrych wyborów”, „to będzie pełnoprawne RPG”, „antyczna Grecja będzie żyła własnym życiem” – wszystko to wyglądało bardzo pięknie na papierze. Na szczęście teraz mogę już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że hasła te mają pokrycie w rzeczywistości.

Komentarzy:
12

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z