Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITLife Is Strange 2: W plikach The Awesome Adventures of Captain Spirit odnaleziono sporo informacji na temat „dwójki”

Papkin czwartek, 28 czerwca 2018, 11:00 News

Tym razem Dontnod postawi na chłopców.

O Life Is Strange 2 wciąż wiemy tyle co nic. Ot, Francuzi pochwalili się wrześniową datą premiery pierwszego odcinka. Związki z historią Max i Chloe, lokalizacja oraz szczegóły na temat scenariusza pozostawały nieznane, chociaż udostępniony (za darmo!) The Awesome Adventures of Captain Spirit ma stanowić prequel nowego sezonu, a podjęte w nim decyzje wpłyną na świat gry.

W plikach TAAoCS dokopano się jednak do garści ciekawych informacji... i choć chyba nie muszę tego dodawać, wypunktujmy, że PONIŻSZY MATERIAŁ ZAWIERA POTENCJALNE SPOILERY. Czujcie się ostrzeżeni.

Z Reddita zbierającego wycieki na temat Life Is Strange 2 dowiadujemy się, że pierwsze skrzypce odegra dwóch braci widocznych przez chwilę w zakończeniu prequela. Sean prawdopodobnie będzie głównym bohaterem nowej gry, z kolei młodszy Daniel obejmie rolę pomagiera. Niewykluczone, że perspektywy obu braci będą się przeplatać, bo w kodzie zaszyto linijki „SeanChoices” i „DanielChoices”. Ponadto w grze wystąpią niejaka Cassidy oraz... pies. 

DanielSean

Co jeszcze wiemy?

  • Wybory podjęte tak w pierwszym Life is Strange, jak i w Awesome Adventures... wpłyną na kształt sequela. Jeżeli nie mamy tytułów w bibliotece, gra poprosi nas o wypełnienie kwestionariusza lub po prostu wylosuje za nas decyzje.
  • Pierwszy odcinek drugiego sezonu prawdopodobnie rozpocznie się tam, gdzie zakończył się Captain Spirit.
  • Chris (protagonista Awesome Adventures...) raczej nie odegra wielkiej roli w Life Is Strange 2.
  • Fani spekulują (niebezpodstawnie), że być może pojawi się opcja kooperacji/podzielonego ekranu.
  • W plikach wspomniana jest nazwa Seattle (czyli miejsca, gdzie na kilka lat przeniosła się Max Caulfield, bohaterka „jedynki”, w zawiązaniu akcji pierwszego LIS-a powracająca do rodzinnego Arcadia Bay).
  • Być może Sean i Daniel odwiedzą motel w Arcadia Bay... i chyba pojawi się tam również Chris.
  • Ktoś, kto podaje się za testera gry, potwierdza, że wcielimy się w dwóch braci (Seana i Daniela), których ojciec został zabity i którzy zostali zmuszeni do opuszczenia domu. Ponoć (z bliżej nieznanych względów) obaj będą zmierzać w kierunku Meksyku... bohaterowie nie mają dysponować żadnymi specjalnymi mocami.

Pierwszy odcinek Life Is Strange 2 sprawdzimy w akcji już 27 września.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 3 lipca 2018, 23:26   JerichoHorn
Dzięki, cóż pewnie tak :) Na pewno nie jest dosłowna, ale wydaje mi się, że wciskając tyle nietypowych elementów, Twórcy musieli mieć niedosłowne intencje - SPOILER SPOILER - motyl był niebieski, więc tu mamy duszę Chloe (niebieskie włosy), która zginęła w tym samym miejscu, Max zgineła za to wiadomo jak, ale z nią wiąże się motyw sarny - trzeba by było poszukać odpowiednich analogii tutaj, ale ogólnie to symbol niewinności.
czwartek, 28 czerwca 2018, 15:13   Dersei
JerichoHorn, interpretacja nawet ciekawa, problem tylko w tym, że moc jak najbardziej jest :)
czwartek, 28 czerwca 2018, 14:59   Rickerto
Można to tak interpretować, ale to tylko jedna ścieżka. Dość odważna i oryginalna, muszę przyznać.
czwartek, 28 czerwca 2018, 14:10   JerichoHorn
Wzięli testera, który w ogóle nie zrozumiał gry... Pewnie duża część populacji też, skoro wiele osób ma problem z interpretacją wiersza w szkole. Nie może być kontynuacji, i nie może być mocy, bo Max to taki ekwiwalent ducha, który chodząc codziennie po zamku odgrywa ciągle tę samą "scenę", zapewne nie zdając sobie sprawy ze swojego stanu. Ten motyl z początku gry to symbol duszy, jedno i drugie z greckiego "psyche". Można nawet znaleźć paralele między grą a mitem o Erosie i Psyche, czyli Max i Chloe.
czwartek, 28 czerwca 2018, 13:07   Rickerto
Jeśli tak, to znów patrzę z uznaniem na Dontnod. Nie osiada na laurach, pakując się w kolejną historię nastoletnią o kolejnej dziewczynie skaczącej przez czas, ale robi dwa kroki naprzód. Czekam.
czwartek, 28 czerwca 2018, 12:48   Dersei
Pytanie brzmi na ile te informacje są w ogóle wiarygodne. W czasach kiedy twórcy filmów zdecydowali się kręcić fałszywe sceny specjalnie pod zwiastuny :P Warto jednak po prostu poczekać do sierpnia.
czwartek, 28 czerwca 2018, 12:12   Nezi23
@Bogumił Kiedyś to było co nie?? Kiedyś to było... to już nie jest to samo.
czwartek, 28 czerwca 2018, 12:06   lastmanstanding
wolę kierować dziewczyną, bo wiadomo są fajniejsze, ale może być, jedynka była niczego sobie
czwartek, 28 czerwca 2018, 11:39   Bogumil
to już nie będzie to samo.. po prostu przygodówkę zrobia a ludzie i tak kupia bo pierwsza część była mistrzostem świata

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Life Is Strange 2: Znamy datę premiery!

News
piątek, 22 czerwca 2018

life-is-strange-2-znamy-date-premiery Zapowiedź gry jest równie dziwna co tytułowe życie.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z