Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSteam: Valve informuje o zakończeniu wsparcia dla Windowsów XP i Vista

Cursian środa, 13 czerwca 2018, 16:21 News

Bez przenosin na nowe Okienka już wkrótce nie zagracie w tytuły ze swej biblioteki.

Valve ogłosiło, że od 1 stycznia 2019 kończy ze wsparciem dla systemów Windows XP i Vista. Klient Steama nie będzie na nich działał, a tym samym użytkownicy przywiązani do starych Okienek pożegnają się z możliwością uruchamiania gier ze swojej biblioteki. By nadal mieć dostęp do swych zbiorów, będą musieli przerzucić się na nowszą wersję OS-u Microsoftu.

Decyzja Valve jest związana z faktem, że wbudowana w klienta Steama przeglądarka Google Chrome nie działa już na starszych edycjach Windowsów. Co więcej, przyszłe wersje Steama będą wymagały aktualizacji związanych z bezpieczeństwem i funkcji systemu operacyjnego dostępnych wyłącznie w Windowsach od 7 w górę.

Porzucenie wsparcia dla 17-letniego Windowsa XP i 11-letniej Visty jest dla Valve tym łatwiejsze, że według najnowszej edycji Steam Hardware Survey tego pierwszego systemu używa zaledwie 0,22% użytkowników platformy, podczas gdy Vista nawet nie załapała się do zestawienia.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Steam,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 16 czerwca 2018, 7:51   silvver
@Syskol no właśnie, jeżeli ta "retro gra" była na steam - to już nie odpalisz. Mimo, ze gra by działała to klient steama powie nie bo nie. I tu jest cały problem, gra Ci działa, a nagle po aktualizacji to klient steama się buntuje.
czwartek, 14 czerwca 2018, 15:15   Nfsfan83
Syskol ja używam XP SP3 i co? net, stare gry, programy różne działają ;)
czwartek, 14 czerwca 2018, 14:10   Skymar
Polecam VirtualBoxa :)
czwartek, 14 czerwca 2018, 11:36   Syskol
Ktoś jeszcze używa tego niestabilnego i dziurawego systemu w 2018 roku w celu innym niż retro gry na kompie bez internetu? Strasznie bawi mnie ta nostalgiczna gloryfikacja tego systemu, nie był zły ale miał stabilność kamienicy w Bytomiu
czwartek, 14 czerwca 2018, 8:51   Janmax
Mimo że aktualnie ani z jednego ani z drugiego systemu nie podoba mi się to, powinna powstać wersja Kliena lite, aby można było nadal grać w strarsze tytuły na swoich sprzętach, teraz Vista i XP a za dwa lata pewnie Windows 7 :(
czwartek, 14 czerwca 2018, 8:48   VondesSznycel
ludzkie pojęcie. To jak stare praktyki microsoftu z internet explorerem 8 na xp, zresztą widać po ilości, że przynosi taka polityka efekty.
czwartek, 14 czerwca 2018, 8:47   wilk252
Co za cyrk. Ale rozumiem, że windowsa 7 można pobrać za darmo, prawda?
czwartek, 14 czerwca 2018, 8:39   VondesSznycel
SerwusX to Argumentum ad populum, Argument większości jest warty tyle samo co argument jednostki, większość może się tak samo mylić jak pojedyncza osoba, chodzi oczywiście o wartości merytoryczne. Internet Explore, był przez lata niedościgniony przez inne przeglądarki pod względem użytkowników. Ja to widzę tak, najwięcej śmieciowego oprogramowania instaluje ze sobą chroma, proponują instalację przeglądarki. Jest praktycznie Wymuszany jeśli chcesz wyszukiwać google, tak nagminnie i wulgarnie, że przechodzi
czwartek, 14 czerwca 2018, 8:24   Arry
@zadymek
Bo jest instalowana ze wszystkim, co się tylko da?
czwartek, 14 czerwca 2018, 6:06   Moooras
Mam 10, więc dla mnie żaden problem, ale chociaż funkcję odpalania gier w jakimkolwiek trybie mogliby zachować.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To najbardziej rozbudowana aplikacja czatowa, jaką kiedykolwiek widziałem!

Komentarzy:
5

Mathias Karlson o tym, dlaczego premiera jego gry to moment, dla którego wszechświat został stworzony, o uczeniu się od konkurencji i o tym, że Ubisoft nie musi być polityczny.

Komentarzy:
7

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z