Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Ze względu na problemy techniczne związane z logowaniem na cdaction.pl tymczasowo prosimy o logowanie przez forum, a następnie odświeżenie strony www.cdaction.pl, żeby zostać zalogowanym w serwisie.

Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITStalker 2 zapowiedziany!

CormaC środa, 16 maja 2018, 8:39 News
PC

Modlitwy wyznawców Zony zostały jednak wysłuchane.

Studio GSC Game World – twórcy Cienia Czarnobyla, Czystego Nieba i Zewu Prypeci – zapowiedziało Stalkera 2 już dawno temu, bo w sierpniu 2010 roku. Niedługo później, w grudniu 2011, firma została jednak zamknięta, a jej byli pracownicy otworzyli Vostok Games, by pracować nad zbliżoną klimatycznie sieciową grą free-to-play Survarium, która świata nie podbiła. W grudniu 2014 GSC Game World powstało z martwych, ale jego powrót był niezbyt udany – Kozaków 3 przyjęto raczej chłodno (Papkin wystawił im w CDA 12/2016 ocenę 3+/10).

Teraz Ukraińcy wracają do serii, którą zdobyli serca milionów graczy. Poinformował o tym na Facebooku Sergij Grigorowicz, szef GSC Game World:

Dzisiaj, 15.05.2018, oficjalnie ogłaszam: GSC Game World pracuje nad Stalkerem 2.


I tyle. Oficjalna strona gry nie została jeszcze odpalona i na razie anonsuje jedynie przybliżoną datę premiery (2021 rok), nie dysponujemy więc żadnymi szczegółami na temat sequelu ani materiałami promocyjnymi. Mamy jednak trop sugerujący, że Stalker 2 działać będzie na silniku Unreal Engine. Sergiej Galionkin – twórca Steam Spy’a zatrudniony w Epic Games jako dyrektor ds. strategii wydawniczej – również zajawił grę, a w odpowiedzi na komentarz innego użytkownika Twittera odparł: „zgadnij, jaki silnik, lol”.

Pozostaje czekać na dalsze informacje i mieć nadzieję, że tym razem nic nie przeszkodzi Ukraińcom w ukończeniu i wydaniu gry.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 18 maja 2018, 18:43   Keddav
Tego to się nie spodziewałem.
czwartek, 17 maja 2018, 20:47   Mario52987311
I to ja rozumiem, za*****cie.
czwartek, 17 maja 2018, 18:56   Vithar
Cheeki Breeki i v Damki
czwartek, 17 maja 2018, 18:21   SolInvictus
2021? To sie chyba z Cyberpunkiem chca scigac. Albo z ponownym przyjsciem Jezusa Chrystusa...
środa, 16 maja 2018, 22:43   Memotimer
Dostałem ślinotoku :)
środa, 16 maja 2018, 22:42   Memotimer
Dostałem ślinotoku... :)
środa, 16 maja 2018, 20:08   aleksdraven
Biora unreal engine wiec team programistów on X-ray engine nie wrócił.
środa, 16 maja 2018, 19:14   Victarion
@Scorpix Toc ja ci kolego nie bronie rezerwy :), czekamy na gre.
środa, 16 maja 2018, 17:55   XeNoNuS
https:www.youtube.com/watch?v=a-BgREkkjcg
środa, 16 maja 2018, 17:35   CzlowiekKukurydza
@KafarPL Zew Prypeci jest tym dla Cienia Czarnobyla czy było 2 dla Borderlands. Tak czy inaczej, czekam.

O autorze

Daniel
Daniel "CormaC" Bartosik
redaktor prowadzący cdaction.pl

Podobne newsy

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Mod z Cieniem Czarnobyla w pierwotnej wersji już jest

News
poniedziałek, 28 kwietnia 2014

stalker-lost-alpha---mod-z-cieniem-czarnobyla-w-pierwotnej-wersji-juz-jest S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, który trafił do sprzedaży znacząco różnił się od gry, którą pokazano po raz pierwszy w 2002 roku. GSC Game World mocno zmodyfikowało projekt i choć był on ostatecznie świetną produkcją, wielu graczy było ciekawych pierwotnej wizji developerów. Na tyle, że postanowili ją odtworzyć. Tak powstał mod Lost Alpha, który w weekend miał swoją premierę.

Komentarzy:
26

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Nareszcie (pod)stołeczny festiwal popkultury stał się godny swojej nazwy. Połączone imprezy Warsaw Comic Con, Good Game Expo i Warsaw Book Show wprost pękały od atrakcji dla fanów gier, seriali i komiksów.

Komentarzy:
4

Dekadę Marvel Cinematic Universe uczczono imprezą, na którą zaproszono niemal wszystkich liczących się biesiadników. Recenzję ich pląsów mógłbym zamknąć w trzech znakach tekstu: „meh”.

Komentarzy:
52

99% banowanych użytkowników PUBG-a to Chińczycy. Fortnite też będzie musiał zmierzyć się z plagą oszustw, ale zdecydowanie ma o co walczyć.

Komentarzy:
2

Dobre pytanie, wszak nie widzieliśmy się od dwóch lat z okładem! Tymczasem – wbrew obiegowej opinii – u Far Cry’a wydarzyło się w tym czasie sporo.

Komentarzy:
28

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z