Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Final Fantasy VII Remake: Wiemy, kto skomponuje soundtrack. I jest to świetna wiadomość

Papkin wtorek, 15 maja 2018, 12:26 News
pc

To bodaj najlepszy kompozytor muzyki do jRPG w historii.

Nobuo Uematsu ma na koncie ścieżki dźwiękowe do większości klasycznych odsłon serii, ale też do Blue Dragona czy Chrono Triggera (choć tu, nadmieńmy, działał wespół w zespół z Yasunorim Mitsudą) oraz Project Phoenix (vel jednego z tych kickstarterowych przekrętów, o których się tyle słyszy). Muzyk, związany z cyklem od początku, rozpisze na okoliczność projektu nowe partytury, co potwierdził podczas wywiadu producent gry Yoshinori Kitase.

O grze (na razie tworzonej wyłącznie z myślą o PS4) jest cicho właściwie od momentu zapowiedzi. Wiadomo, że rimejk ma być oparty na Unreal Enginie 4 i dotrzeć do nas w formie kilku autonomicznych odcinków („mających zawartość równą pełnowymiarowej grze”). Nieprzesadnym optymizmem napawa fakt, że na 18 miesięcy od zapowiedzi otrzymaliśmy... szkic koncepcyjny. Ostatnie wieści na temat tytułu pochodzą z maja ubiegłego roku, gdy informowaliśmy, że Square Enix zdecydowało się zerwać współpracę z podwykonawcami i postawić na samodzielną produkcję.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 21 maja 2018, 4:49   edused
Żywię nadzieję, że się bez madochizmu obejdzie, mimo, że to Final fantasy.
Z drugiej strony nadzieja jeszcze większa, że pół gry nie stanie się tutorialem do systemu walki. Nadzieja, że "nowa wizja gry" nie zaciuka starej.
środa, 16 maja 2018, 14:55   Sawpel
Ale dlaczemu? Przecież muzyka z Advent Children była idealna, nie mogli jej użyć?
środa, 16 maja 2018, 6:46   JKMII
@Pan Dzikus Chodzi o niską jakość nagrań co było spowodowane ograniczeniami sprzętowymi a nie talentem. To tak jakbyś zapytał skąd pomysł że PC wyświetli realisryczną grafikę skoro 20 lat temu nie potrafił.
środa, 16 maja 2018, 1:27   Pan Dzikus
"Stara muzyka (pomijając to, że jest w niskiej jakości) raczej nie spasuje do nowej wizji gry. "
Skoro Nobuo Uematsu nie potrafił skomponować wysokiej jakości muzyki ponad 20 lat temu gdy był w szczytowej formie to skąd pomysł, że będzie potrafił teraz gdy jest starym dziadem?
wtorek, 15 maja 2018, 23:08   JJJ111
Masochizmu*
wtorek, 15 maja 2018, 23:07   JJJ111
W takim razie spróbuję. Wielokrotnie męczyłem się ze starszymi grami, żeby wyłuskać z nich to coś. Mam nadzieję, że tym razem też znajdę. Ostatnio odkryłem w sobie nutkę madochizmu której się boję :p, ale pomaga mi w takich przypadkach.
wtorek, 15 maja 2018, 20:29   CzlowiekKukurydza
@Rickerto Może odpychała Cię gra jako taka, a nie system czy archaiczna dzisiaj już grafika. Ja jak odpaliłbym siódemkę to pewnie zmęczyłbym do końca, do ósemki podchodziłem chyba z 5 razy (z czego ostatnio z dwa lata temu) i max godziną i uninstall, ale taka IX która też ma ATB i nie jakoś specjalnie ładniejsza od VII wciągnęła mnie na jakieś 65 godzin. Poboczne misje, opcjonalni bossowie (a co za tym idzie grind), jakieś sekrety, wszystko to robiło mi się z przyjemnością.
wtorek, 15 maja 2018, 19:42   Rickerto
Dla mnie zestarzała się - podchodziłem 2 razy, ale odpycha mnie action battle, który jest walką turową chcącą być czymś więcej (ale nie jest) i długa ekspozycja, co przy tych modelach postaci jest nużąca. Jak chcesz, możesz odpalić, ale to będzie świadomy ból w dotarciu do diamentu.
wtorek, 15 maja 2018, 19:37   JJJ111
Pewnie zagram, bo w oryginał nie grałem. Tylko bardzo mi nie pasuje pomysł z odcinkami. /: Mam pytanko do kogoś kto się zna. Warto przejść oryginał, czy lepiej czekać na remake? Gra bardzo się zestarzała? Po prostu nie chcę się zrazić.
wtorek, 15 maja 2018, 16:07   Scorpix
Rozumiem, że utwór z walki z ostatnim bossem pozostanie razem z wokalem?

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
58

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
4

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z