14
8.04.2018, 14:48Lektura na 3 minuty

Far Cry 5: Wniebowstąpienia, lewitujące karibu, tańczące samochody, mordercze indyki, choroba wściekłych krów... [WIDEO]

Z okazji weekendu przygotowaliśmy kompilację farkrajowych błędów, glitchy i/lub momentów, których odzobaczyć się po prostu nie da.


Mateusz Witczak

Raptem wczoraj publikowaliśmy tekst, jakim wyżej podpisany dowodził, że w tytule Far Cry 5 „piątka” nie wzięła się wcale znikąd. Ale nie wspomnieliśmy w nim o kwestii nader istotnej: system fizyki (momentami gorszy niż w drugiej odsłonie!), AI oraz silnik generują sporo przezabawnych sytuacji, których w poprzedniczkach próżno szukać. Dowodów? A juści!

Zacznijmy od materiału, na którym jest wszystko: łoś z impetem zderzający się z drzewem (i niemogący poradzić sobie z odklejeniem od rzeczonego drzewa), koziołkujący samochód oraz niedźwiedź Cheeseburger, który wrasta w jeleniowatego, nie mogąc tym samym odratować gracza.


Łosie to w ogóle jeden z najniebezpieczniejszych gatunków w Montanie. Dość powiedzieć, że potrafią poderwać do lotu samolot! A nawet skłonić go do wykonania efektownych piruetów.


Może i dobrze, że zwierzęta obdarzono taką siłą i przebiegłością. W końcu na ich życie czyhają (między innymi) rasowi kamikaze!


Nazwa silnika (Houdini Engine) nie wzięła się znikąd. Wewnątrzgrowe mechanizmy potrafią zmusić zwyczajnego karibu do lewitacji i teleportacji!


Szczególne miejsce zajmują w Hope County indyki, które służą nie tylko za bazę pieczeni rzymskiej, ale również za diabelskich posłańców.


Mięso drobiowe ma zresztą to do siebie, że można je piec nader długo...


Na godnych konkurentów drobiu wyrastają... krowy, które bynajmniej nie zapomniały sztuczek, jakich wyuczyły się na okoliczność pierwszego Diablo.


CIĄG DALSZY NA KOLEJNEJ STRONIE


Czytaj dalej

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3462

Obserwujących20

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze