Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITZobacz materiał, którym Trump przekonuje, że gry wideo są brutalne [WIDEO]

Papkin piątek, 9 marca 2018, 11:51 News

„To przemoc, nieprawdaż?”.

Killcamy ze Sniper Elite, egzekucje z Wolfensteina, cutsceny z Call of Duty, bugi rodem z Fallouta... Donald Trump sięgnął wczoraj do wielu głośnych tytułów, by zaprezentować przemoc w obrębie naszego medium. Biały Dom opublikował właśnie sklejkę scen, którą prezydent zaserwował wczoraj swoim gościom, z którymi rozmawiał o wpływie brutalnych gier wideo na psychikę dzieci i młodzieży (szczegóły na temat spotkania przybliżaliśmy w tym newsie).


Temat zaistniał w prasie za sprawą masakry w Parkland (nastolatek zastrzelił w tamtejszym liceum siedemnaście osób), którą niektórzy republikańscy politycy starają się powiązać z naszą branżą (a nawet obłożyć gry dla dorosłych specjalnym podatkiem).

Po przedstawieniu rozmówcom nagrania Trump miał (według źródeł Washington Post) rozpocząć rozmowę słowami „to przemoc, nieprawdaż?”. 

Omówiliśmy wiele naukowych badań stwierdzających, że nie ma związku między grami a przemocą, pierwszą poprawkę [zakazującą cenzury religii, prasy, słowa, petycji i zgromadzeń – dop. red.], chroniącą również gry wideo, oraz sposób, w jaki nasz system ratingowy skutecznie pomaga rodzicom w dokonywaniu świadomych wyborów dotyczących rozrywki.

 – czytamy w oświadczeniu ESA.

Podczas gdy przedstawiciele branży starali się zanegować rzekome związki między przemocą a grami, Melissa Henson, której postać przybliżaliśmy wczoraj, stwierdziła, że „ciągle przyjmowana przemoc w mediach ma korozyjny wpływ na naszą [amerykańską – dop. red.] kulturę”. W podobne tony uderzał Brent Bozell, lider Media Research Council, który po spotkaniu tak ocenił postawę prezydenta Trumpa:

Sądzę, że jest on głęboko zaniepokojony niektórymi rzeczami, jakie widzisz w grach wideo, które są niezwykle brutalne i w wyraźny sposób nieodpowiednie dla dzieci. Myślę, że go to niepokoi.


Bozell postuluje obłożenie brutalnych gier wideo regulacjami (podobnymi do obostrzeń, z jakimi spotykają się producenci tytoniu czy alkoholu). Jednak według The Verge podczas spotkania padło niewiele słów o ustawowym ograniczaniu naszego medium, rozmowa skupiała się głównie na usprawnieniu systemu przypisywania grom ograniczeń wiekowych i środkach, jakie branża mogłaby zastosować w ramach samoregulacji.

Przypomnijmy, że Trump nie jest pierwszym politykiem, który podnosi sprawę. Wcześniej senator Hillary Clinton postulowała ograniczenie sprzedaży gier przeznaczonych dla dojrzałego odbiorcy, a prezydent Barack Obama po strzelaninie w Sandy Hook wezwał Kongres do sfinansowania badań na temat rzekomego wpływu gier wideo na psychikę dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 17 marca 2018, 14:05   JaZ92
To nie wolny dostęp do broni, wychowanie i system edukacyjny jest odpowiedzialny za strzelaniny w szkołach tylko gry komputerowe :) Zakazać gier komputerowych!!!111oneoneone
poniedziałek, 12 marca 2018, 19:59   stefciok
@RepCakWylewniak ponieważ przemysłu gier komputerowych nie kontrolują amerykańscy żydzi. Nazwijcie mnie antysemitą ale to prawda jest.
niedziela, 11 marca 2018, 9:38   wojtekb03
Obejrzeć siekierę na filmie, przeczytać o niej, kliknąć by postać wzięła ją do ręki ponieważ my tak chcemy. Wszystko to jest zupełnie innymi doświadczeniami moim zdaniem. Natomiast książki nie stanowią dziś zagrożenia. Ja czytam moi znajomi też, więc jest na pewno na świecie mnóstwo czytelników. Ale większość osób już nie za bardzo się tym interesuje. Jak już to z przymusu albo raz na rok najwyżej, czyli niemal w ogóle nie czytają. Jak se wyobrażacie afery wobec brutalności filmów xD?Rynek by pewnie padł :D
niedziela, 11 marca 2018, 0:04   RepcakWylewniak
Nie rozumiem dlaczego wciąż te całe śmieszne afery robią wokół gier, a nie filmów czy też książek o takiej tematyce.
sobota, 10 marca 2018, 21:10   scorpeus
No tak bo jeśli się pokaże realizm i brutalność świata rzeczywistego to oczywiście sprzedajemy brutalne gry dzieciom, a świat to niby jaki jest? Poza tym od czego jest system PEGI? Nie sprawdza się? To trzeba od tej organizacji wyciągnąć konsekwencje, od sprzedawców i dystrybutorów, a nie karać odbiorców podnosząc cenę. Co on myśli, że dzieci grają w brutalne gry na oryginałach? A piractwa nikt nigdy nie zatrzyma także walka z wiatrakami panie Trump!
sobota, 10 marca 2018, 15:12   Max22
Nie lubię Trumpa, ale za to trochę szanuję... Wydaję mi się, że to nie byłby taki zły pomysł, gdyby obłożyć przesadnie brutalne gry podatkiem, a otrzymane pieniądze przeznaczać na jakieś projekty pomocowe czy coś (np. dla szpitali, które borykają się z różnymi uszkodzeniami ciała wśród pacjentów). Byłby z nich jeszcze większy pożytek i wszyscy byliby zadowoleni.
sobota, 10 marca 2018, 13:14   pawel0482
Ja pierniczę aż nie wiem co napisać... ehhh nie Panie Trump to nie gry są brutalne, gry to zwieńczenie ciężkiej charuwy grafików, scenarzystów, dźwiękowców, lektorów itp itd. I nie... to nie gry zabijają tylko człowiek, tak to ludzie są brutalni a nie gry, to tyle w temacie. Tak btw to tak jakby ktoś psychopacie dał nóż a potem ktoś wysnułby wniosek że to nóż jest brutalny, zły itd ehhh szkoda słów poprostu, człowiek jest zły jak już a nie gra, pistolet, nóż itd.
sobota, 10 marca 2018, 8:38   gbaranek
I dlaczego do materiału nie dodali choć jednej fatality z MK, czy choćby finishera z Dooma? :)
sobota, 10 marca 2018, 8:34   gbaranek
A co z innymi mediami? Filmy pokroju "Piły", czy "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną"? Książki, które nie mają żadnych ograniczeń wiekowych, o tematyce drugowojennej, czy nawet nasz rodzimy "Wiedźmin"? O internecie, w którym przemocy, hejtu i pornografii jest pod dostatkiem, nawet nie wspomnę. Chcą chronić młodzież przed nadmiarem przemocy? Tu potrzeba rozwiązań systemowych, a nie skupiających się na jednym medium. Jeśli zaś chodzi o kasę, to niech nałożą podatki na wszystko. Dlaczego akurat na gry? Ehh..
piątek, 9 marca 2018, 20:14   Inzynieracy
Powiązywanie strzelanin w szkołach z grami komputerowymi? Hmmmmmmm chyba gdzies już to słyszałem... hmmm chyba u jakiegos takiego polityka bodajże jak on miał? A tak Jack Thompson! Kochany arcywróg gier komputerowych! Też powiązywał strzelaniny w szkołach z grami komputerowymi i też chciał je ograniczać. Najwidoczniej historia lubi zataczać koło.(Tak wiem w newsie mówili że rozmowa dotyczyła przypisywania grom ograniczeń wiekowych, oraz takie osoby jak Obama miały podobne stanowisko, ale musiałem napisać :D

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
3

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Firma Vault-Tec zaprojektowała i zbudowała 122 schrony przeciwatomowe zwane kryptami. Oficjalnie miały one stać się schronieniem dla całej populacji USA, w praktyce dostali się do nich nieliczni wybrańcy, których szczęśliwcami bynajmniej nazwać nie można.

Komentarzy:
26

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z