Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNiemcy coraz bliżej zrównania e-sportu z tradycyjnym sportem

Papkin środa, 7 lutego 2018, 14:22 News

Pojawiają się też sugestie „olimpijskich perspektyw”.

Niemieccy politycy dopięli właśnie (pięć miesięcy po wyborach!) szczegóły umowy koalicyjnej i są gotowi do utworzenia rządu. W jego skład wejdą przedstawiciele kierowanego przez Angelę Merkel konserwatywnego CDU/CSU oraz dowodzonych przez Martina Schulza socjaldemokratów z SPD. Choć kanclerz nazywa porozumienie "bolesnym kompromisem", jest jedna kwestia, w której oba ugrupowania wykazują zaskakującą zgodność. Otóż obie partie opowiadają się za tym, by zrównać tradycyjny sport z e-sportem. Co więcej: ich działacze postulują, by rząd wspierał e-sport w olimpijskich dążeniach.

Mało tego: w Niemczech panuje w tej sprawie konsensus wykraczający poza koalicję rządzącą. W maju zeszłego roku SPD opublikowała dokument, w którym zadeklarowała, że „uznaje rosnące znaczenie e-sportu dla Niemiec” i że „zamierza zbadać, w jaki sposób pomóc e-sportowi”. W czerwcu CDU, liberałowie z FDP i partia Zielonych (które próbowały utworzyć koalicję, nim Merkel podjęła rozmowy z SPD) podpisały zaś deklarację, zgodnie z którą zamierzały wspierać e-sportowe eventy. Dlaczego to ważne? Bo wspólne wysiłki polityków mogą zaowocować ułatwieniami w rodzaju obniżki podatków dla organizacji e-sportowych czy możliwością otrzymywania przez nieopodatkowanych dotacji. 

Warto napomknąć, że w Niemczech działa silne e-sportowe lobby. Wielu gigantów w rodzaju ESL czy SK Gaming operuje właśnie tam, z e-sportem coraz śmielej flirtują także kluby Bundesligi. Od listopada ubiegłego roku powołano Esport Bund Deutschland (ESBD), które postuluje jak najszybsze przyznanie rozgrywkom w CS:GO czy LoL-a podobnych praw, co bardziej tradycyjnym dyscyplinom. Jego przedstawiciele rozgłaszają swoje postulaty zarówno w mediach, jak i podczas rozmów z rządzącymi.

Z czystej złośliwości przypomnijmy, że zgoła odrębne stanowisko prezentuje Zbigniew Boniek. Według prezesa PZPN e-sport stanowi „świadectwo pewnej patologii”.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 8 lutego 2018, 15:39   Airoder
Tak już bez trolowania napisze szczerze, że irytuje mnie to jak ludzie ciągle wyciągają formułki ze słownika o sporcie. Może zajrzyjcie larwa nać do słownika pod hasłem e-sport nie SPORT. Jak szukacie informacji o papierosach (najzwyklejszych) to też wpisujecie w gogle e-papieros? Definicje tych dwóch słów się różnią i to znacznie.
czwartek, 8 lutego 2018, 14:30   Fredxx
Racja twój problem leży faktycznie gdzie indziej.
czwartek, 8 lutego 2018, 14:22   Tesu
A to juz nie moj problem.
czwartek, 8 lutego 2018, 14:11   Fredxx
Pokaż mi to palcem bo nie wiem o co ci chodzi.
czwartek, 8 lutego 2018, 14:09   Tesu
@Fredxx
Juz podwazylem. Siegnales po przyklad definicji slownikowej PWN, a ja podwazylem definicja encyklopedyczna tego samego wydawnictwa. Dlatego wlasnie nie ma sensu sie na tym opierac, bo nie masz jak udowodnic, ze encyklopedia klamie, tak samo jak ja nie mam jak udowodnic, ze autor definicji slownikowej byl w bledzie.
czwartek, 8 lutego 2018, 13:49   Fredxx
Dyskusja nie jest jałowa, może ktoś tam przejrzy na oczy i się zorientuje, że naciskanie lpm to nie jest uprawianie sportu. Natomiast w drugiej części zadania niewątpliwie masz rację, wystarczy przeczytać tekst wyżej i podkreślić wyrażenia-klucze aby się zorientować o co chodzi.
czwartek, 8 lutego 2018, 13:23   sunedge
Jałowa dyskusja, o nie-prawdziwości e-sportu, zadecydują pieniądze jakie mogą wpłynąć do MKOL.
czwartek, 8 lutego 2018, 13:18   Fredxx
Zresztą użycie słowa bardziej jest tutaj nie na miejscu. Granie w Counterstrike nie rozwija fizycznie wogóle , tylko upośledza.
czwartek, 8 lutego 2018, 13:17   devalion
A co rozwija?
czwartek, 8 lutego 2018, 13:04   Fredxx
Ależ oczywiście, że rozwija fizycznie bardziej niż counterstrike. Proszę iść na strzelnicę i się samemu przekonać.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jak wygląda Battlefield, niby każdy wie. Najnowsza odsłona pod paroma względami wyróżnia się jednak na tle poprzedniczek, warto więc zapoznać się z wprowadzonymi przez twórców nowinkami i usprawnieniami rozgrywki. Miałem już okazję przetestować je.

Komentarzy:
19

Wiedźmin, Dying Light, This War of Mine, Frostpunk – w ostatnich latach nie brakowało polskich gier, które zdobyły uznanie za granicą, podnosząc prestiż rodzimego game devu. Wcześniej podjęto jednak w naszym kraju wiele innych, mniej lub bardziej udanych prób podbicia serc graczy. Dziesięć mocno zakurzonych tytułów przypominamy w tym artykule.

Komentarzy:
47

Dedykowana karta dźwiękowa w 2018 roku? Przecież każdy komputer ma wbudowaną! To jednak tylko pozorne szaleństwo.

Komentarzy:
14

Październikowa plucha za oknem, Halloween za pasem i mnóstwo kuszących wyprzedaży w zasięgu ręki. To dobry moment, by nadrobić zaległości i wgryźć się w jeden z wielu dostępnych na rynku horrorów. Przed tobą lista moich propozycji na długie, ponure noce zbliżającej się nieuchronnie zimy. Odważysz się na jedną z nich?

Komentarzy:
28

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z