Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNiemcy coraz bliżej zrównania e-sportu z tradycyjnym sportem

Papkin środa, 7 lutego 2018, 14:22 News

Pojawiają się też sugestie „olimpijskich perspektyw”.

Niemieccy politycy dopięli właśnie (pięć miesięcy po wyborach!) szczegóły umowy koalicyjnej i są gotowi do utworzenia rządu. W jego skład wejdą przedstawiciele kierowanego przez Angelę Merkel konserwatywnego CDU/CSU oraz dowodzonych przez Martina Schulza socjaldemokratów z SPD. Choć kanclerz nazywa porozumienie "bolesnym kompromisem", jest jedna kwestia, w której oba ugrupowania wykazują zaskakującą zgodność. Otóż obie partie opowiadają się za tym, by zrównać tradycyjny sport z e-sportem. Co więcej: ich działacze postulują, by rząd wspierał e-sport w olimpijskich dążeniach.

Mało tego: w Niemczech panuje w tej sprawie konsensus wykraczający poza koalicję rządzącą. W maju zeszłego roku SPD opublikowała dokument, w którym zadeklarowała, że „uznaje rosnące znaczenie e-sportu dla Niemiec” i że „zamierza zbadać, w jaki sposób pomóc e-sportowi”. W czerwcu CDU, liberałowie z FDP i partia Zielonych (które próbowały utworzyć koalicję, nim Merkel podjęła rozmowy z SPD) podpisały zaś deklarację, zgodnie z którą zamierzały wspierać e-sportowe eventy. Dlaczego to ważne? Bo wspólne wysiłki polityków mogą zaowocować ułatwieniami w rodzaju obniżki podatków dla organizacji e-sportowych czy możliwością otrzymywania przez nieopodatkowanych dotacji. 

Warto napomknąć, że w Niemczech działa silne e-sportowe lobby. Wielu gigantów w rodzaju ESL czy SK Gaming operuje właśnie tam, z e-sportem coraz śmielej flirtują także kluby Bundesligi. Od listopada ubiegłego roku powołano Esport Bund Deutschland (ESBD), które postuluje jak najszybsze przyznanie rozgrywkom w CS:GO czy LoL-a podobnych praw, co bardziej tradycyjnym dyscyplinom. Jego przedstawiciele rozgłaszają swoje postulaty zarówno w mediach, jak i podczas rozmów z rządzącymi.

Z czystej złośliwości przypomnijmy, że zgoła odrębne stanowisko prezentuje Zbigniew Boniek. Według prezesa PZPN e-sport stanowi „świadectwo pewnej patologii”.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 8 lutego 2018, 15:39   Airoder
Tak już bez trolowania napisze szczerze, że irytuje mnie to jak ludzie ciągle wyciągają formułki ze słownika o sporcie. Może zajrzyjcie larwa nać do słownika pod hasłem e-sport nie SPORT. Jak szukacie informacji o papierosach (najzwyklejszych) to też wpisujecie w gogle e-papieros? Definicje tych dwóch słów się różnią i to znacznie.
czwartek, 8 lutego 2018, 14:30   Fredxx
Racja twój problem leży faktycznie gdzie indziej.
czwartek, 8 lutego 2018, 14:22   Tesu
A to juz nie moj problem.
czwartek, 8 lutego 2018, 14:11   Fredxx
Pokaż mi to palcem bo nie wiem o co ci chodzi.
czwartek, 8 lutego 2018, 14:09   Tesu
@Fredxx
Juz podwazylem. Siegnales po przyklad definicji slownikowej PWN, a ja podwazylem definicja encyklopedyczna tego samego wydawnictwa. Dlatego wlasnie nie ma sensu sie na tym opierac, bo nie masz jak udowodnic, ze encyklopedia klamie, tak samo jak ja nie mam jak udowodnic, ze autor definicji slownikowej byl w bledzie.
czwartek, 8 lutego 2018, 13:49   Fredxx
Dyskusja nie jest jałowa, może ktoś tam przejrzy na oczy i się zorientuje, że naciskanie lpm to nie jest uprawianie sportu. Natomiast w drugiej części zadania niewątpliwie masz rację, wystarczy przeczytać tekst wyżej i podkreślić wyrażenia-klucze aby się zorientować o co chodzi.
czwartek, 8 lutego 2018, 13:23   sunedge
Jałowa dyskusja, o nie-prawdziwości e-sportu, zadecydują pieniądze jakie mogą wpłynąć do MKOL.
czwartek, 8 lutego 2018, 13:18   Fredxx
Zresztą użycie słowa bardziej jest tutaj nie na miejscu. Granie w Counterstrike nie rozwija fizycznie wogóle , tylko upośledza.
czwartek, 8 lutego 2018, 13:17   devalion
A co rozwija?
czwartek, 8 lutego 2018, 13:04   Fredxx
Ależ oczywiście, że rozwija fizycznie bardziej niż counterstrike. Proszę iść na strzelnicę i się samemu przekonać.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z