Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Counter-Strike: Twórca aresztowany i oskarżony o wykorzystywanie seksualne dziecka [AKTUALIZACJA]

Papkin wtorek, 6 lutego 2018, 13:25 News
pc

[AKTUALIZACJA] Rzekoma ofiara ma szesnaście lat, developer przyznaje, że płacił jej za seks. 

[AKTUALIZACJA]

Przesłuchano oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletniej twórcę Counter-Strike'a, pojawiła się też dokumentacja, która rzuca nieco światła na sprawę.

Prokurator oskarża developera o kontakty z przynajmniej jedną osobą nieletnią, której ten „wiele razy” płacił za usługi seksualne. Ponoć jedno ze spotkań zostało sfilmowane bez zgody partnerki. Ta ma szesnaście lat, ale poza tym niewiele o niej wiadomo. Przyznała się jednak do tego, że poszukiwała w internecie mężczyzn, którzy płaciliby jej za seks.

Linia obrony developera zasadza się na tym, że do spotkań dochodziło za pośrednictwem strony przeznaczonej dla osób dorosłych, a Cliffe nie wiedział, że obcuje z osobą niepełnoletnią (twierdzi, że „wyglądała na 23 lata”). Projektant nie zabrał głosu podczas przesłuchania, w sądzie reprezentował go obrońca, który jednak potwierdził, że do zbliżenia rzeczywiście doszło.

Sąd ustalił wysokość kaucji na 150 tys. dolarów, argumentując to faktem, że oskarżony może zagrażać bezpieczeństwu swej rzekomej ofiary. Developer nadal pozostaje zawieszony w swoich obowiązkach w Valve. 


[NEWS ORYGINALNY]

Trzydziestosześcioletni Jess Cliffe, współautor (wespół z Minh Le) moda do Half-Life’a, który przerodził się później w jedną z najpopularniejszych gier na świecie, został aresztowany przez policję w Seattle. Projektant stanie przed sądem oskarżony o wykorzystywanie seksualne dziecka.

Służby wkroczyły do mieszkania Cliffe’a dziś rano, nie wystosowały jednak stanowiska do mediów, stąd nie znamy ani szczegółów na temat zatrzymania, ani dokładnej treści stawianych mu zarzutów. Warto jednak odnotować, że odmówiono mu prawa do wyjścia za kaucją.

Valve natychmiast zawiesiło swojego pracownika i wystosowało lakoniczne oświadczenie na łamach Kotaku.

Nadal poznajemy szczegóły tego, co się właściwie wydarzyło. Raporty sugerują, że został on zatrzymany za przestępstwo. W związku z tym zawiesiliśmy jego zatrudnienie, dopóki nie dowiemy się więcej.

„Dowiemy się więcej” prawdopodobnie w ciągu 30 dni, podczas których powinno się odbyć wstępne przesłuchanie, na podstawie którego sędzia może wyznaczyć termin rozprawy. Developer ma czystą kartotekę, choć – jak odkryli dziennikarze KIRO 7 News – został w 2013 oskarżony o pobicie. Sprawę szybko jednak umorzono.

Developer ma w portfolio nie tylko prace nad superpopularną modyfikacją (to jego głos słyszymy w słynnej frazie „Counter-Terrorists Win!”), ale także projekty poziomów do Half-Life'a 2, Team Fortress 2 czy Portala 2. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Valve, akcja, FPS, Valve Software, Play It, Sierra Studios,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 9 lutego 2018, 9:32   mishiu
@Masterofbigos
W Polsce też miałby problemy prawne, gdyż dozwolone są tylko pełnoletnie dziwki jakbyś nie wiedział.
czwartek, 8 lutego 2018, 15:52   Masterofbigos
Facet zamówił sobie dziwkę. W Polsce dla wielu dzień jak co dzień. Ten pan ma przez to kłopoty w sądzie. Biedak.
wtorek, 6 lutego 2018, 22:12   Grim
Z resztą, tutaj jest o tym więcej http:www.seattlecriminaldefenselawfirm.com/blog/recent-news/post/understanding-prostitution-laws-in-washington
wtorek, 6 lutego 2018, 22:11   Grim
@Demilisz W stanie Waszyngton prostytucja jest nielegalna, czyli i ona oferując i on korzystając z oferty, złamali prawo.
wtorek, 6 lutego 2018, 21:09   Muidus
silvver czyli to ona się ogłaszała i prowadziła taką działalność, a koleś został wpuszczony w maliny...he he śmieszny koleś
wtorek, 6 lutego 2018, 20:40   mishiu
Wy w ogóle wiecie dlaczego ona go oskarżyła? Ten facet nagrywał spotkanie (i nie wiadomo co tam jeszcze) bez jej zgody, a jedynie jej obiecywał, że tego nie upubliczni.
Zapewne czymś ją wnerwił więc zgłosiła to policji.
Gdyby zachował się normalnie to nie miałby teraz żadnych problemów.
Przykładowo w Polsce jakiś czas temu wprowadzili kary za prezenty lub pieniądze za seks, jeśli osoba nie ma 18 lat.
wtorek, 6 lutego 2018, 20:19   zadymek
Aha, czyli idzie o to, że USA, a raczej ten konkretny stan, inaczej podchodzi do "wieku ochronnego" niż np RP i ogólnie to zagmatwana kwestia. Najważniejsze jednak, że jest spora różnica między 16-latką a dzieckiem. Case closed.
wtorek, 6 lutego 2018, 19:39   McGrave
Czym innym jest po prostu głupie zachowanie (ich obu) a czym innym wsadzanie za to gościa do więzienia. Koleś płaci nie dlatego że musi, tylko dlatego że tak jest łatwiej dla kogoś kogo obchodzi tylko seks.
Dupa nie afera. Od groma jest par w których tylko jedna ze stron jest pełnoletnia a w tym wypadku to po prostu się ograniczyło do samego seksu za kasę po prostu, co z kolei sprawia że nie dziwi różnica wieku. A 16 lat to faktycznie wiek w którym bardzo często nie idzie poznać czy ktoś jest pełnoletni.
wtorek, 6 lutego 2018, 19:37   Demilisz
@Grim - no ok, ale to ona brałą pieniądze, więc zarzut prostytucji powinien iść do niej, a nie do faceta.
wtorek, 6 lutego 2018, 18:15   silvver
@Muidus przecież masz napisane w newsie, że ta usługa była odpłatna

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Rozmawiamy Jesperem Kydem, wielokrotnie nagradzanym kompozytorem muzyki do gier i filmowej.

Komentarzy:
8

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
9

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z