Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Ze względu na problemy techniczne związane z logowaniem na cdaction.pl tymczasowo prosimy o logowanie przez forum, a następnie odświeżenie strony www.cdaction.pl, żeby zostać zalogowanym w serwisie.

Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNowy szef PlayStation: „Nie martwcie się grami-usługami” [AKTUALIZACJA]

CormaC czwartek, 11 stycznia 2018, 13:02 News

Konsola Sony ma pozostać przystanią wysokobudżetowych gier singlowych. Również tych "jednorazowych", za którymi inni wielcy wydawcy nie przepadają.

[AKTUALIZACJA] „Konto Kodery” zablokowane. Prawdopodobnie ktoś podszył się pod szefa SIE.

W październiku zeszłego roku nastąpiła zmiana na stanowisku szefa Sony Interactive Entertainment. Andrew House, pełniący tę funkcję od 2011 roku, ustąpił, przekazując pałeczkę swojemu zastępcy, Johnowi Koderze. Zmiana kierownictwa może wiązać się ze zmianą kursu firmy, ale wygląda na to, że Kodera nie planuje szarpać sterem, by popłynąć na fali trendu projektowania gier jako usług. Przypomnijmy, że w październiku były pracownik BioWare'u stwierdził, iż Electronic Arts nie jest już zainteresowane wysokobudżetowymi liniowymi grami singlowymi, bo nie dają takich możliwości monetyzacji, jak otwarte światy, które łatwo rozszerzać dodatkowymi, płatnymi treściami, przy okazji przedłużając ich żywotność. Elektronicy szybko odcięli się od niechęci do gier singlowych, ale fakt, że coraz więcej firm idzie w kierunku gier-usług, pozostaje faktem. Ofiarą zmian na rynku padło chodziażby Runic Games, które wydawca zamknął właśnie dlatego, że przestały go interesować "jednorazowe" produkcje singlowe.

Owe singlowe "jednorazówki" od zawsze są jednak nieodłącznym elementem krajobrazu PlayStation – wystarczy wspomnieć ikonicznej dla konsol Sony serie God of War czy Uncharted. Głośne produkcje czekające na swoje rychlejsze (nowy God of War, którego możemy spodziewać się już w marcu, Spider-Man) bądź bardziej odległe (Ghost of Tsushima, The Last of Us: Part II, którego raczej nie zobaczymy przed 2019 rokiem) premiery, również wpisują się w tradycję, której dni są według niektórych policzone. Prace nad tymi tytułami rozpoczęły się jednak dawno i nie muszą być one reprezentatywne dla obecnych planów Sony.

Kodera uspokaja tych, którzy obawiają się, że nadchodzące wielkie premiery na PS4 będą łabędzimy śpiewem wysokobudżetowych gier singlowych. W tweecie nowy szef SIE zapewnia, że...

Jeśli chodzi o temat gier-usług, nie obawiajcie się. Wizja PlayStation jest kompletnie inna.


Zapewnienie to bardzo krzepiące i można wierzyć w to, że szczere. Gdyby Sony chciało wyciskać swoje gry do ostatniej kropli, faszerując je loot boksami czy mikropłatnościami innego rodzaju, miało w zeszłym roku znakomitą okazję, by to zrobić. Mowa, rzecz jasna, o znakomitym Horizon Zero Dawn, które oferując otwarty świat, dawało właśnie możliwości, jakich poszukują inni wielcy wydawcy (choćby sprzedaży paczek z materiałami do craftingu). Z biznesowego punktu widzenia może to dziwić – w końcu japoński gigant świadomie zrezygnował z wyciągnięcia reki po łatwy dodatkowy zarobek. Ma to jednak dużo sensu, gdy spojrzy się na sprawę pod innym kątem – prestiżu i atrakcyjności PS4 jako platformy w oczach graczy.

[AKTUALIZACJA]

Konto na Twitterze, na którym pojawił się omawiamy wyżej wpis, zostało zawieszone. Jak podaje serwis Gematsu, "mogło nie być autentyczne". Czekamy na dalsze informacje.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation 4, PlayStation,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 11 stycznia 2018, 15:07   lastmanstanding
no nie bardzo, w 2017 przeszedłem Primordie, moment of silence, gabriela knighta całą serie, jade empire, Bully, LA Noire, Castlevanie lords of shadow, 2 części, metal gear rising, looma, torrin passage, the Dig, residenta revelations i wiele innych staruszków takich jak klasyczne fallouty. To co teraz wychodzi może robić wrażenie graficznie, ale cała reszta to wydmuszka, całe szczęście The Evil Within 2 okazał się czystym mięsem do pożarcia i to 2 razy z rzędu go przelazłem:)
czwartek, 11 stycznia 2018, 14:39   k4cz0r
@lastmanstanding, prędzej właśnie jest przesyt rynku i w tym roku będziesz grał w większość gier z 2017. ;)
czwartek, 11 stycznia 2018, 14:32   lastmanstanding
brylas1973 dobrze mówisz, ja ukończyłem w 2017 ze 20 gier z czego tylko 2 były zrobione w tamtym roku. Ciemno widzę to hobby za 5 lat
czwartek, 11 stycznia 2018, 14:28   Tokagero
@devalion EA odmówi sobie hajsu od posiadaczy Playstation? Oni chyba mają alergie na nie zarabianie hajsu tu i teraz.
czwartek, 11 stycznia 2018, 14:08   gamingman21
A później myszka Miki pogroziła EA i się zamknęli...
czwartek, 11 stycznia 2018, 13:18   devalion
Szef EA zadzwonił do szefa Sony z groźbą, że jak będą się źle wypowiadać o grach-usługach to nowe gry EA ominą Playstation;)
czwartek, 11 stycznia 2018, 12:28   brylas1973
Z dniem,w którym znikną gry singlowe,moja długoletnia kariera gracza dobiegnie końca.No może nie całkiem(jest tyle starszych gier,w które nie grałem że będzie w co grać).
czwartek, 11 stycznia 2018, 12:09   Nezi23
I bardzo dobrze.

O autorze

Daniel
Daniel "CormaC" Bartosik
redaktor prowadzący cdaction.pl

Podobne newsy

PS Plus: Hity w marcu, gry na PS3 i Vitę tylko przez najbliższy rok [WIDEO]

News
środa, 28 lutego 2018

ps-plus-hity-w-marcu-gry-na-ps3-i-vite-tylko-przez-najblizszy-rok-wideo Od marca 2019 oferta PS Plus obejmować będzie wyłącznie tytuły na PS4.

Komentarzy:
35

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

99% banowanych użytkowników PUBG-a to Chińczycy. Fortnite też będzie musiał zmierzyć się z plagą oszustw, ale zdecydowanie ma o co walczyć.

Komentarzy:
1

Dobre pytanie, wszak nie widzieliśmy się od dwóch lat z okładem! Tymczasem – wbrew obiegowej opinii – u Far Cry’a wydarzyło się w tym czasie sporo.

Komentarzy:
27

Far Cry 5 to, jak zawsze w przypadku tej serii, pokaz możliwości technologicznych. Choć „piątce” daleko do przełomu graficznego, jaki stał się udziałem pierwszej części, to warto przyjrzeć się procesowi tworzenia wirtualnej Montany, bo jest on zwyczajnie ciekawy.

Komentarzy:
2

W listopadzie minie czterdzieści lat od największego zbiorowego samobójstwa w historii, a zarazem największej tragedii, jaka dotknęła USA do czasu ataku na World Trade Center. Dlaczego właściwie piszemy o tym na cdaction.pl?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z