Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Seven: Pierwsze recenzje zwiastują, że tytuł to nie przypadek

Papkin środa, 6 grudnia 2017, 11:04 News
PC

Polacy potrafią łączyć rolpleje ze skradankami. Szwy jednak widać.

Koprodukcja IMGN.Pro (Kholat) i Fool's Theory (studia złożonego z weteranów mających na koncie Wiedźminy i Hard Westa) budzi dość ciepłe emocje... z jednym jednak wyjątkiem. Średnia (z dziewięciu tekstów) zatrzymała się na 70%, w dużej mierze zaniża ją jednak nota IGN-u.

Rzućmy okiem na rozstrzał:

  • GameStar – 84/100
  • PC Gamer – 81/100
  • Wccftech – 8/10
  • MMORPG.com – 7,8/10
  • PC Games – 72/100
  • IGN – 4/10

Fraser Brown z PC Gamera chwali udane pożenienie zarówno gatunków (izometrycznego rolpleja ze skradanką), jak i konwencji (postapokaliptyczne sci-fi z fantasy). Recenzent docenia także wielość dróg, jakimi możemy podążyć do celu, wolność w eksploracji Peh (wyspy/kolonii karnej, na którą trafia protagonista) i iście asasyński zestaw ruchów.

Rodakom dostaje się za nieprecyzyjne i nie do końca przemyślane sterowanie (zwłaszcza podczas walk). Największy zarzut dotyczy jednak masy bugów, jakimi straszy rozgrywka (problemy z szybką podróżą, skaszanione questy, kłopoty z systemem kolizji).

Generalnie jednak krytyk jest zadowolony.

To brakujące ogniwo pomiędzy grami takimi jak Deus Ex i erpegami w rodzaju Ultimy VII czy Divinity: Original Sin II — dziwne i wyzwalające, napędzane przez kaprysy graczy. Przydałaby się łatka lub dwie, ale przyjemność, jaką zapewnia ta niekonwencjonalna gra, przeważa nad jej niedoskonałościami.

Przeciwnego zdania jest GBurford z redakcji IGN-u. Również on docenia koncept, ale krytykuje już niemal wszystko inne, od niezapamiętywalnych postaci i questów, przez kiepsko zbudowane uniwersum, po szybką podróż, która zmusza nas do niespodziewanych potyczek. Walce ponoć "brakuje zarówno głębi, jak i różnorodności", zachowanie strażników jest nieprzewidywalne, a crafting – nieprzemyślany. Również w tym tekście recenzent kręci nosem na zatrzęsienie bugów.

Seven: The Days Long Gone na każdym kroku próbuje przełamywać schematy, ale po drodze dokonuje naprawdę złych wyborów. (...) Wspinaczka sprawia radość tylko wtedy, gdy pozwalają na to poziomy, większość mechanizmów craftingu niepotrzebnie rozwleczono, system szybkiej podróży regularnie próbuje cię zabić. Dodajmy do tego sporo bugów, a dni Seven są policzone. 

Naszą recenzję (pióra Rahida) przeczytacie w nadchodzącym CDA 01/2018.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 7 grudnia 2017, 19:16   CzlowiekKukurydza
IGN nikt chyba już nie traktuje poważnie.
środa, 6 grudnia 2017, 17:34   kajtji
O widzę same dobre oceny! (IGN nawet nie biorę pod uwagę, bo wielokrotnie pokazali mi, że na recenzji gier i samym graniu w nie, to niezbyt się znają). Trzeba by to kiedyś kupić.
środa, 6 grudnia 2017, 16:59   robin81
W skokach narciarskich odrzuca się najwyższy i najniższy wynik
środa, 6 grudnia 2017, 15:12   paintball_X
Papkin widzę napisał tego newsa tak, żeby pasował do gry- narypał błędów w pisowni i chyba się spieszył. ;)
środa, 6 grudnia 2017, 13:50   lastmanstanding
Dla mnie niestety wszystkie skradanki zbledły po ograniu mesjasza skradanek, ciężko będzie teraz w jakąś zagrać, może kiedyś sprawdze
środa, 6 grudnia 2017, 12:33   Netto
Szkoda, że nie 77%.
środa, 6 grudnia 2017, 11:20   rumbur
Że co ? że zachowanie strażników jest nieprzewidywalne ? Jaki to do ciężkiej ciasnej jest argument na nie ? W życiu też nie wszystko idzie z godnie z planem, trzeba się cieszyć, że strażnicy podnoszą poprzeczkę i się dostosować....

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wedle zapowiedzi ma to być karta szybsza niż topowy do niedawna GeForce GTX 1080 Ti i pozwolić na komfortowe granie w 4K przy 60 fps-ach. Co w zasadzie by się zgadzało…

Komentarzy:
30

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował przyjęcie projektu nowej dyrektywy unijnej o ochronie prawa autorskiego. Zawiera on na tyle kontrowersyjne zapisy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciw jego wprowadzeniu, oskarżające polityków o cenzurę internetu.

Komentarzy:
82

Czytając slogany zapowiadające najnowszą część asasyńskiej sagi, nie sposób nie uśmiechnąć się z niedowierzaniem. „Nie ma złych i dobrych wyborów”, „to będzie pełnoprawne RPG”, „antyczna Grecja będzie żyła własnym życiem” – wszystko to wyglądało bardzo pięknie na papierze. Na szczęście teraz mogę już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że hasła te mają pokrycie w rzeczywistości.

Komentarzy:
13

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z