Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Divinity: Original Sin II sprzedaje się świetnie

Cursian środa, 29 listopada 2017, 11:39 News

Larian ma milion powodów do świętowania.

Najnowsza odsłona cyklu Divinity spotkała się z rewelacyjnym odbiorem ze strony mediów i graczy, na co w mojej opinii w pełni zasłużyła. Niedawno Larian Studios pochwaliło się na Twitterze, że przygody Czerwonego Księcia, Bestii i reszty ekipy trafiły już do ponad miliona domów.

Wynik nie wydaje się aż tak zaskakujący, jeśli zdać sobie sprawę, że aż 600 000 kopii sprzedało się w przeciągu dwóch tygodni od premiery, a gra biła swego czasu gatunkowe rekordy popularności na Steamie. Tak czy owak miłośnicy erpegów mogą się tylko cieszyć: sukces Belgów to namacalny dowód na to, że na rynku jest jeszcze miejsce dla rozgrywki w starym, dobrym stylu. Kto wie, może inni chętniej pójdą teraz tym śladem? Trzymam kciuki.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 1 grudnia 2017, 21:25   tupolew519
t odbrze, bo mam w planach, żeby zakupić tą grę na mikołajki.
czwartek, 30 listopada 2017, 15:16   lAtarenl
@Raddenson11 Dlatego gier sie nie tłumaczy tylko lokalizuje, tłumaczenie to tylko część tego procesu.
czwartek, 30 listopada 2017, 9:08   pedroza
zainteresuję się grą jak cena spadnie poniżej 100zł na jakiejś wyprzedaży bo te 190zł na gogu to ja nie dam za żadną grę. :/ a szkoda, bo same pochlebne opinie. przynajmniej nie kusi by kupić bo i tak krucho z czasem na granie a jak to 130h miałoby zająć to ja nie wiem za ile lat bym to skończył xD
środa, 29 listopada 2017, 17:11   kryfionka
Dla mnie wciąż większa bariera niż język była po prostu cena...
środa, 29 listopada 2017, 17:06   leon.33
Sprzedaliby więcej, gdyby tylko chcieli przetłumaczyć na więcej języków. Nie znam tak dobrze angielskiego aby ryzykować grę nietłumaczoną.
środa, 29 listopada 2017, 13:19   Poganin
Bardzo mnie ten wynik cieszy. Jedynkę przeszedłem i choć niespecjalnie mi się podobała, to Larianowi kibicuję zawsze. Słyszałem sporo pochlebnych opinii o tej pozycji, więc jak nadrobię zaległości, to pewnie i tą częścią się zainteresuję choćby po to, żeby wesprzeć studio.
środa, 29 listopada 2017, 13:04   Raddenson11
Problemem dość dużym dla wszelakich tłumaczeń D:OS2 jest fakt że niektóre zagadki środowiskowe polegają właśnie na słowach z języka angielskiego. Nie raz i nie dwa czytałem bluzgi ludzi, którzy grali we francuską wersję językową ale nie mogli rozwiązać jednej z zagadek bo była przetłumaczona dosłownie, a to wrzuciło ziemię w jej trybiki, czyli bez Google się nie obeszło - nawet jeśli zagadka była rozwiązana "poprawnie" wedle podpowiedzi.
Tu nie wystarczy przetłumaczyć gry - niektóre rzeczy trzeba przerobić.
środa, 29 listopada 2017, 12:48   devalion
@XellarDlatego według mnie jest złe podejście. Gra powinna się zwrócić, żeby było za co robić następny tytuł, a wszytsko co na plus jest bonusem na przyszłość. Za dużo idzie na marketing. Larian potrafi być zadowolony ze sprzedaży Divinity, Ninja Theory zadowolone z Hellblade'a (a nawet jeszcze miliona nie sprzedali), Square zadowolone (!!!) z NieRa (bo w niego nie wierzyli). Ale miliony sprzedanych Hitmanów, Deus Ex'ów, Tomb Raiderów, Residentów itd. to za mało. A to świetny wynik.
środa, 29 listopada 2017, 12:46   lacki6
aRo - to powodzenia. Mi 137 godzin zajęło pierwsze przejście gry na Classic. I od wielu lat to jedna z kilku gier singlowych, która wciągnęła mnie na tak długo (nawet PoE się to nie udało). A co najważniejsze - nie dłużyło mi się.
środa, 29 listopada 2017, 12:44   panslonce
Wczoraj ukończyłem wyciskając z niej co tylko się dało - 131 godzin :> Dawno nie miałem tak wielkiej frajdy przy graniu :)

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z