Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSteam: W 2017 zadebiutowało niemal tyle gier, co przez 10 pierwszych lat istnienia platformy!

Papkin poniedziałek, 13 listopada 2017, 6:12 News

Steam Direct niewiele pomógł.

W połowie października Daniel Ahmad, analityk agencji Niko Partners, informował, że już na tym etapie bieżącego roku w sklepie Valve ukazało się więcej produkcji niż w całym ubiegłym.

Choć ekspert od sprzedaży cyfrowej przewidywał, że bariera 6000 tytułów powinna pęknąć w okolicach sezonu świątecznego, wygląda na to, że imponujący rezultat udało się osiągnąć nieco wcześniej...

Szybka aktualizacja liczby gier opublikowanych na Steamie. Stan z początku listopada. Rok wciąż się nie skończył, a już teraz na Steamie pojawiło się ponad 6000 tytułów. To niemal tyle, ile zostało wydanych między 2005 a 2015.

Zdziwieni? Przypomnijmy, że mijający rok to w ogóle okres intensywnej ekspansji sklepu. Od stycznia 2016 Steamowi przybyło 27 milionów nowych użytkowników, równolegle padają kolejne rekordy liczby jednocześnie zalogowanych graczy

By zapobiec lawinowemu przyrostowi tytułów, Valve uruchomiło program Steam Direct, w ramach którego developerzy są zmuszeni uiścić "wpisowe" (w wysokości 100 dolarów). W założeniach miało to zapobiegać publikacji tytułów w rodzaju Bloody Boobs czy Shower With Your Dad Simulator. Jak jednak widać – nie wyszło... 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Steam,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 13 listopada 2017, 21:06   Wojakov
Ta, tylko połowa to gnioty typu Flash anime albo pixel low budget
poniedziałek, 13 listopada 2017, 13:25   MSMW
Problemem są tzw. "gry" pochodzące z wyłącznie asset packów. Płacisz ok. 10-40$ za asset pack, dodatkowe 100$ za Steam Direct. Z kart, sprzedaży i innych metod zysków można uzyskać w rekordowych przypadkach 10 tyś $. Dwuosobowa "firma" wprowadziła w ten sposób ponad 30 tytułów (różniły się często tylko tłem w menu i tytułem) w cztery miesiące, zarobili ok. 170-200 tyś $. Myśleliście że Digital Homicide było jedynym takim oszustem? Nie. Oni nigdy nie byli w top10 takich asset fliperów.
poniedziałek, 13 listopada 2017, 10:01   erbello
Ciekawe, jak by wyglądał wykres, gdyby słupki podzielić jeszcze na 3 kolorowe części reprezentujące jakość gier (słabe, średnie, dobre) na podstawie ich ocen, ilości graczy.
poniedziałek, 13 listopada 2017, 8:45   Kalystos
Domyślam się, że zaledwie ok. 3-4% z tych tytułów ma jakąkolwiek wartość pod względem grywalności.
poniedziałek, 13 listopada 2017, 8:39   Centek96
Przecież gry z Greenlight mają jeszcze swoje daty premier. Tak więc do zobaczenia skutków Directa musimy poczekać chyba do 2 kwartału 2018 roku.
poniedziałek, 13 listopada 2017, 8:36   Dantes
+CYBERTRIBAL się zgadza Steam zalewają indyki często ciężko się przekopać do dobrych tytuł, niby tam zmieniono zasady dodawania nowych gier do platformy ale nie są one idealne.
poniedziałek, 13 listopada 2017, 7:56   gimemoa
Te Bloody Boobs całkiem fajne XD
poniedziałek, 13 listopada 2017, 7:40   NBlastMax
Miało zapobiegać publikacji słabych tytułów? W jaki sposób niby? Celem było pozbycie się Greenlighta gdzie dochodziło do wielu patologii
poniedziałek, 13 listopada 2017, 7:06   CYBERTRIBAL
To pewnie przez masowy wysyp indyczej drobnicy zrobionej w RPG Makerze czy Unity, z której większość to niedopracowane gnioty.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Steam: Valve zacznie moderować dyskusje

News
czwartek, 20 września 2018

steam-valve-zacznie-moderowac-dyskusje Kolejny krok w walce z trollingiem?

Komentarzy:
23

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wedle zapowiedzi ma to być karta szybsza niż topowy do niedawna GeForce GTX 1080 Ti i pozwolić na komfortowe granie w 4K przy 60 fps-ach. Co w zasadzie by się zgadzało…

Komentarzy:
29

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował przyjęcie projektu nowej dyrektywy unijnej o ochronie prawa autorskiego. Zawiera on na tyle kontrowersyjne zapisy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciw jego wprowadzeniu, oskarżające polityków o cenzurę internetu.

Komentarzy:
82

Czytając slogany zapowiadające najnowszą część asasyńskiej sagi, nie sposób nie uśmiechnąć się z niedowierzaniem. „Nie ma złych i dobrych wyborów”, „to będzie pełnoprawne RPG”, „antyczna Grecja będzie żyła własnym życiem” – wszystko to wyglądało bardzo pięknie na papierze. Na szczęście teraz mogę już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że hasła te mają pokrycie w rzeczywistości.

Komentarzy:
12

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z