2
26.09.2017, 11:12Lektura na 2 minuty

Twórcy Dear Esther i Amnesia: A Machine for Pigs mają poważny kłopot

The Chinese Room zwolniło niemal wszystkich pracowników. Ale to nie do końca koniec...

Wiadomość przekazał (za pośrednictwem oficjalnej strony The Chinese Room) Dan Pinchbeck, jeden z założycieli studia. 


W czerwcu obawiałem się o swoje zdrowie – nie było to nic zagrażającego życiu, ale okazało się na tyle poważne, że zaczęliśmy myśleć o różnych kwestiach. Był to moment końcówki developmentu So Let Us Melt i długiej serii pitchowania i negocjowania sposobów na sfinansowanie kolejnych projektów. Mówiąc krótko finansowa presja, próby utrzymania morale w zespole, stres związany z finiszem produkcji i problemy zdrowotne stworzyły sytuację, która nie była dłużej możliwa do wytrzymania. Nadszedł czas, by wziąć przerwę, naładować baterie, wyzdrowieć i spojrzeć w przyszłość z optymizmem. 


Pinchbeck uspokaja, że choć większa część zespołu znalazła inne miejsca pracy, to jednak "to nie koniec a pauza". The Chinese Room wciąż będzie oferować swoje gry (oraz soundtracki i gadżety), utrzymywać z fanami kontakt za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ukończy też zapowiadane The 13th Interior (aczkolwiek w raptem kilkuosobowym składzie), ponoć jest również pomysł (i środki finansowe) na rozpoczęcie tworzenia prototypu Little Orpheus (na który firma pozyskała grant z Unii Europejskiej, za sprawą programu Kreatywna Europa). Założyciele obiecują, że gdy zastanowią się nad tym, jak pogodzić dolę artysty z dyrektorem, być może usłyszymy o ich dziełkach powtórnie.

Kończą patetycznie.


Czy to koniec The Chinese Room? Nie, nie sądzę. Ale to koniec pewnego rozdziału i mamy nadzieję, że będziecie cierpliwi, gdy my będziemy starali się dociec, co dalej.


Będziecie cierpliwi?


Czytaj dalej

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3462

Obserwujących20

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze