Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITTytuł gry idealnym imieniem dla dziecka?

Ninho poniedziałek, 11 września 2017, 20:33 News

Tak uznali pewni rodzice z Chin.

Honour of Kings urodził się w sierpniu tego roku w chińskiej prowincji Shaanxi, a jego imię zostało zatwierdzone przez jej władze. Czymże jednak jest Honour of Kings, na cześć którego dziecko zostało nazwane? To mobilna MOBA, która została pobrana łącznie ponad 200 milionów razy, a na rynek europejski weszła pod tytułem Arena of Valor. Od momentu pojawienia się tego free2play' w Google Play zainstalowało go – jak podaje sam sklep – od miliona do pięciu milionów użytkowników.

Przypomnijmy, że kilkanaście lat temu firma Acclaim w ramach promocji gry Turok: Evolution obiecała 10 tys. dolarów parze, której dziecko urodzi się 1 września i otrzyma imię Turok. Podobne wyzwanie rzuciła fanom serii The Elder Scrolls Bethesda, zachęcając, by nadać potomkowi urodzonemu 11 listopada 2011 roku (a więc w dniu premiery Skyrima) imię Dovahkiin. Nagrodą dla śmiałków miał być dożywotni dostęp do wszystkich gier Bethesdy na Steamie. Choć był to bardziej żart niż faktyczny konkurs, znaleźli się chętni!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 14 września 2017, 14:42   Deamar
@Lutek6 Wiesz, że amerykanie też mają "dziwne" imiona, np Hope, więc te japońskie wcale nie są dziwne.
środa, 13 września 2017, 11:41   Thorongil83
Nie rozumiem co w tym dziwnego... praktycznie wszystkie imiona, które uznajemy za normalne i zwyczajne dla nas mają rozszerzone znaczenie/źródło. Mało kto wie, ale np. niemal wszystkie miona z przyrostkiem -el mają w sobie pierwotne słowo 'Bóg' (przykładowo Mikael/Michał Daniel, Raphael/Rafał, itd.) Moje, Michał, znaczy ponoć "Któż jak Bóg" czy jakoś tak :P Ich imiona czerpią z ich kultury i nawet takie dziwne, zaczerpnięte z tytułu gry, może się wcale nie wyróżniać na tle masy innych.
wtorek, 12 września 2017, 17:25   Lutek6
W chinach i innych azjatyckich krajach to oni imiona mają ogłólnie dziwne. Np w japonii. dziewczynki mogą się nazywaić aiko (adoracja) chłopcy ryuu (smok)
wtorek, 12 września 2017, 14:01   Tommygun2
@TheFrediPL, no np Dovahkiin Kowalski, to brzmi dumnie
wtorek, 12 września 2017, 14:01   Tommygun2
@TheFrediPL, no np Dovahkiin Kowalski, to brzmi dumnie
wtorek, 12 września 2017, 13:56   TheFrediPL
Dovahkiin, to ma całkiem zacne imię :D
wtorek, 12 września 2017, 12:35   Hereb
@rajker Ludzie nie potrzebują kampanii reklamowych by zniszczyć życie własnych dzieci durnymi imionami, np popularne Brajanki.
wtorek, 12 września 2017, 12:24   rajker
ja cierpię dolę, ktokolwiek daje się na tą kampanię reklamową nabrać ? dla paru tysiączków dolców schrzaniłby swemu dziecku całe życie debilnym imieniem ? ci którzy dają się nabrać na tą kampanię to przy poziomie ich inteligencji cud że w ogóle chodzić i mówić potrafią
wtorek, 12 września 2017, 12:11   Hereb
W sumie u nas w Polsce nazwali dziecko Jeronimo-Martin po właścicielu sieci Biedronka. Widać jaki kraj takie inspiracje na imiona
wtorek, 12 września 2017, 10:13   Moooras
Została pobrana 200 milionów razy, a zainstalowało ją 5?

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Deliverance robi wiele, by oddać sprawiedliwość średniowiecznym fechmistrzom. Wraz z zawodowymi szermierzami postanowiliśmy sprawdzić, ile system walki ma wspólnego ze sposobem, w jaki posługiwano się bronią w XV-wiecznych Czechach.

Komentarzy:
1

Kilka niezależnych, zbliżonych do firmy źródeł podało nam informacje o zamknięciu studia. 

Komentarzy:
16

…który zamienił desktopa na cienkiego gamingowego laptopa z technologią Max-Q. I teraz bardzo tego żałuje. 

Komentarzy:
67

A także Valve, PUBG Corporation, Wyspy Salomona oraz kolekcję butów Jennifer Lopez. Tak słyszałem.

Komentarzy:
33

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z