Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Ze względu na problemy techniczne związane z logowaniem na cdaction.pl tymczasowo prosimy o logowanie przez forum, a następnie odświeżenie strony www.cdaction.pl, żeby zostać zalogowanym w serwisie.

Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCD Projekt zarobił w 2017 krocie [WIDEO]

Papkin środa, 6 września 2017, 19:33 News

Firma planuje podbój Chin i uczynienie z Gwinta dyscypliny e-sportowej. Poza tym zapewnia, że Cyberpunk 2077 się wydarzy.

W nowym materiale Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu ds. finansowych, podsumował pierwsze półrocze mijającego roku. Wnioski? Jak najbardziej budujące!

Przez dekadę zbudowaliśmy silną markę i stworzyliśmy świetne gry, czego efektem są między innymi opublikowane przez nas wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. W tym okresie przychody grupy CD Projekt wyniosły prawie 255 milionów złotych, a zysk netto blisko 119 milionów złotych.

– tłumaczy członek zarządu.

Za powyższe sumy w pewnej części odpowiada Gwint, który całkiem niedawno otworzył się na wszystkich chętnych. CD Projekt nadal zamierza rozwijać tytuł, podczas Gamescomu ogłoszono plany na singlową kampanię oraz podbój świata e-sportu. Warszawiacy planują 13 turniejów z pulą nagród wyznaczoną na 850 tys. dolarów (więcej o nowinkach, jakie czekają wiedźmińską grę karcianą, przeczytacie w nadchodzącym CDA 11/2017).

Nielubowicz dodaje, że firma otworzyła swój oddział w Chinach, gdzie rozpoczęły się betatesty nowej gry. Podkreśla również, że "trwają prace" nad Cyberpunkiem 2077, aczkolwiek na konkretne informacje przyjdzie nam chyba jeszcze poczekać. Na osłodę: w pierwszej połowie roku zainwestowano 33 mln zł w produkcję oraz wypłacono 101 mln zł dywidendy dla akcjonariuszy.

Pozostaje przyklasnąć, pogratulować... i wyrazić ubolewanie, że nie wszystkie z rodzimych firm znajdują się obecnie w równie dobrej kondycji.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: CD Projekt, akcja, RPG, CD Projekt RED, CD Projekt,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 8 września 2017, 20:46   mapokl
@cali Jeśli jest to jeden podmiot. Dla spółek giełdowych często 30% udziałów oznacza, że kontroluje się 50% w zarządzie. @Terminus223 Firma płaci dywidendy, bo głównym celem każdej firmy jest zysk. Po to ktoś zainwestował w akcje CD-Projektu by na tym zarobić.
piątek, 8 września 2017, 19:18   cali
@VampirX4 "Po co im więcej niż 51%?" - jeżeli jeden podmiot gospodarczy posiada 49% akcji ma swoich ludzi w zarządzie.
piątek, 8 września 2017, 16:53   VampirX4
@Draagnipur
Geralt się skończył. CD Projekt przeszło na Cyberpunka. Nie spodziewaj się następnej gry z uniwersum wcześniej niż przed Cyberpunkiem. A tego pewnie będą jeszcze z 2 lata robić.
piątek, 8 września 2017, 16:51   VampirX4
@Redo
Skoro zarobili dużo, to teraz mają podnieść pensję x2? @Terminus223
Po co im więcej niż 51%?
piątek, 8 września 2017, 8:09   Red9
Zarobili sporo a pensje jakie proponują pracownikom to śmiech na sali.
czwartek, 7 września 2017, 15:10   2real4game
@Draagnipur
Przecież nie szlachtują. Mają Gwinta, który nie powstałby bez przygód Geralta. Dzięki temu zarobią więcej niż na Wiedźminach.
czwartek, 7 września 2017, 14:58   Terminus223
No spoko,tylko po co im więcej akcjonariuszy skoro to jest wyprzedawania kawałek po kawałku firmy.Już chyba nie są w finansowej du*ie żeby potrzebować grosza z giełdy.
czwartek, 7 września 2017, 12:03   cali
Na długi i pracochłonny czas produkcji czynnikiem sukcesu jest budżet wyprodukowania gry (mały). Zasługą jest tania siła robocza która przekłada się na relatywnie tanie utrzymanie się pracowników firmy.
czwartek, 7 września 2017, 11:42   Airoder
Gwint był fajny w CB, teraz nic mnie do tej gry nie ciągnie.
czwartek, 7 września 2017, 11:18   Draagnipur
Droga Redakcjo - użyjcie wszystkich swoich możliwości i podpytajcie kiedy będzie następny Wiesiek. Bo, że będzie, to chyba nikt nie ma wątpliwości. Nie szlachtuje się w końcu Złotego Kuroliszka :)

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Nareszcie (pod)stołeczny festiwal popkultury stał się godny swojej nazwy. Połączone imprezy Warsaw Comic Con, Good Game Expo i Warsaw Book Show wprost pękały od atrakcji dla fanów gier, seriali i komiksów.

Komentarzy:
4

Dekadę Marvel Cinematic Universe uczczono imprezą, na którą zaproszono niemal wszystkich liczących się biesiadników. Recenzję ich pląsów mógłbym zamknąć w trzech znakach tekstu: „meh”.

Komentarzy:
52

99% banowanych użytkowników PUBG-a to Chińczycy. Fortnite też będzie musiał zmierzyć się z plagą oszustw, ale zdecydowanie ma o co walczyć.

Komentarzy:
2

Dobre pytanie, wszak nie widzieliśmy się od dwóch lat z okładem! Tymczasem – wbrew obiegowej opinii – u Far Cry’a wydarzyło się w tym czasie sporo.

Komentarzy:
28

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z