Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCD Projekt zarobił w 2017 krocie [WIDEO]

Papkin środa, 6 września 2017, 19:33 News

Firma planuje podbój Chin i uczynienie z Gwinta dyscypliny e-sportowej. Poza tym zapewnia, że Cyberpunk 2077 się wydarzy.

W nowym materiale Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu ds. finansowych, podsumował pierwsze półrocze mijającego roku. Wnioski? Jak najbardziej budujące!

Przez dekadę zbudowaliśmy silną markę i stworzyliśmy świetne gry, czego efektem są między innymi opublikowane przez nas wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. W tym okresie przychody grupy CD Projekt wyniosły prawie 255 milionów złotych, a zysk netto blisko 119 milionów złotych.

– tłumaczy członek zarządu.

Za powyższe sumy w pewnej części odpowiada Gwint, który całkiem niedawno otworzył się na wszystkich chętnych. CD Projekt nadal zamierza rozwijać tytuł, podczas Gamescomu ogłoszono plany na singlową kampanię oraz podbój świata e-sportu. Warszawiacy planują 13 turniejów z pulą nagród wyznaczoną na 850 tys. dolarów (więcej o nowinkach, jakie czekają wiedźmińską grę karcianą, przeczytacie w nadchodzącym CDA 11/2017).

Nielubowicz dodaje, że firma otworzyła swój oddział w Chinach, gdzie rozpoczęły się betatesty nowej gry. Podkreśla również, że "trwają prace" nad Cyberpunkiem 2077, aczkolwiek na konkretne informacje przyjdzie nam chyba jeszcze poczekać. Na osłodę: w pierwszej połowie roku zainwestowano 33 mln zł w produkcję oraz wypłacono 101 mln zł dywidendy dla akcjonariuszy.

Pozostaje przyklasnąć, pogratulować... i wyrazić ubolewanie, że nie wszystkie z rodzimych firm znajdują się obecnie w równie dobrej kondycji.

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 8 września 2017, 20:46   mapokl
@cali Jeśli jest to jeden podmiot. Dla spółek giełdowych często 30% udziałów oznacza, że kontroluje się 50% w zarządzie. @Terminus223 Firma płaci dywidendy, bo głównym celem każdej firmy jest zysk. Po to ktoś zainwestował w akcje CD-Projektu by na tym zarobić.
piątek, 8 września 2017, 19:18   cali
@VampirX4 "Po co im więcej niż 51%?" - jeżeli jeden podmiot gospodarczy posiada 49% akcji ma swoich ludzi w zarządzie.
piątek, 8 września 2017, 16:53   VampirX4
@Draagnipur
Geralt się skończył. CD Projekt przeszło na Cyberpunka. Nie spodziewaj się następnej gry z uniwersum wcześniej niż przed Cyberpunkiem. A tego pewnie będą jeszcze z 2 lata robić.
piątek, 8 września 2017, 16:51   VampirX4
@Redo
Skoro zarobili dużo, to teraz mają podnieść pensję x2? @Terminus223
Po co im więcej niż 51%?
piątek, 8 września 2017, 8:09   Red9
Zarobili sporo a pensje jakie proponują pracownikom to śmiech na sali.
czwartek, 7 września 2017, 15:10   2real4game
@Draagnipur
Przecież nie szlachtują. Mają Gwinta, który nie powstałby bez przygód Geralta. Dzięki temu zarobią więcej niż na Wiedźminach.
czwartek, 7 września 2017, 14:58   Terminus223
No spoko,tylko po co im więcej akcjonariuszy skoro to jest wyprzedawania kawałek po kawałku firmy.Już chyba nie są w finansowej du*ie żeby potrzebować grosza z giełdy.
czwartek, 7 września 2017, 12:03   cali
Na długi i pracochłonny czas produkcji czynnikiem sukcesu jest budżet wyprodukowania gry (mały). Zasługą jest tania siła robocza która przekłada się na relatywnie tanie utrzymanie się pracowników firmy.
czwartek, 7 września 2017, 11:42   Airoder
Gwint był fajny w CB, teraz nic mnie do tej gry nie ciągnie.
czwartek, 7 września 2017, 11:18   Draagnipur
Droga Redakcjo - użyjcie wszystkich swoich możliwości i podpytajcie kiedy będzie następny Wiesiek. Bo, że będzie, to chyba nikt nie ma wątpliwości. Nie szlachtuje się w końcu Złotego Kuroliszka :)

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
stały współpracownik
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jeśli myślicie, że dzisiejsze przepychanki na rynku konsolowym są zacięte, to musicie sięgnąć po „Wojny konsolowe” Blake’a J. Harrisa. Obszerna lektura to karkołomna, ale udana próba przybliżenia najbardziej zaciętej rywalizacji w historii branży. Rywalizacji, z której tylko jedna strona mogła wyjść zwycięsko.

Komentarzy:
3

Jean-Marc Gueney, główny projektant gry, o tym, na czym polega "oficjalność" tytułu, co może odnaleźć w nim osoba znająca Cthulhu wyłącznie z "South Parku", i czy w tym szaleństwie jest metoda.

Komentarzy:
8

Twórcy "duchowego następcy Final Fantasy Tactics" zebrali 660 tys. dolarów, po czym... zaprzestali produkcji. Dokończą ją ludzie odpowiedzialni za gry o Barbie i Kung Fu Pandzie.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z