Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

KONKURS[Weekend z Sudden Strike 4] Wygraj wersję na PC [ZAKOŃCZONY]

Ghost dzisiaj, 10:23 Konkurs
Sudden Strike 4
Sudden Strike 4

Strategia czasu rzeczywistego powraca z ogromnymi polami bitew, większą liczbą jednostek, lepszą grafiką, nowymi scenariuszami oraz legendarnymi dowódcami, z których każdy może pochwalić się unikatowymi zdolnościami. Dzięki temu wszystkiemu Sudden Strike 4 jest jeszcze bardziej taktyczny i realistyczny niż kiedykolwiek przedtem!

Sudden Strike 4 to trzy duże kampanie, których akcja toczy się na polach bitew drugiej wojny światowej. Dowodząc wojskami brytyjskimi, amerykańskimi, niemieckimi lub sowieckimi, poprowadzisz do boju ponad 100 różnych jednostek – wśród nich niemieckie bombowce Heinkel He111, radzieckie czołgi T-34, brytyjskie myśliwce Hawker Typhoon czy niesławne niemieckie czołgi Panzerkampfwagen VI Tygrys. Po raz pierwszy w historii serii Sudden Strike możliwy będzie wybór jednego z dziewięciu dowódców, takich jak George Patton czy Bernard Montgomery, a każdy z nich będzie miał inne podejście do wojny oraz niepowtarzalne umiejętności. Popisz się swoim zmysłem strategicznym w ponad 20 wymagających scenariuszach dla jednej osoby, trybie potyczki nastawionym na wyzwania albo niezwykle zaciętym trybie dla wielu osób. Niepowtarzalny system nagradzania pozwala po zaliczeniu misji odblokować dodatkową zawartość, na przykład historyczne filmy z czasów drugiej wojny światowej.


Sudden Strike 4 zawiera niezliczoną ilość sposobów na pokonanie wrogów. Wykorzystaj wrażliwe części pancerzy czołgów, zastaw pułapkę, zajmij budynek piechotą, sprytnie manewruj wojskami albo uwolnij niszczycielskie naloty – sposób podejścia do misji zależy wyłącznie od ciebie!

Zapraszamy do udziału w naszym konkursie, gdzie można wygrać jeden z trzech egzemplarzy limitowanej edycji na PC. Oprócz samej gry zawiera ona plakat czołgisty, artbook w wersji cyfrowej, ścieżkę dźwiękową w wersji cyfrowej oraz mapę do trybu potyczki "Bitwa pod Kurskiem". 

Aby wziąć udział w zabawie, należy w jednym komentarzu pod tym newsem napisać, jaka broń czy pojazd miały największy wpływ na losy drugiej wojny światowej i dlaczego tak uważacie.

Na zgłoszenia konkursowe czekamy do środy włącznie (16 sierpnia do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będa oni potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Osoby używające multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowane.

A na zachętę jeszcze kilka screenów z gry:


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)

Laureaci

Wybór finałowej trójki był dosyć ciężki. Podaliście wiele pojazdów i bronii, które miały znaczący wpływ na przebieg wojny. Mieliście też wielokrotnie zbliżoną argumentację. W końcu po długich debatach zdecydowaliśmy się nagrodzić zgłoszenia następujących osób:

pebeem

Radar centymetryczny. Kriegsmarine i jej u-booty były solą w oku aliantów aż do 1943 roku i dopiero wynalezienie odpowiednio małego (takiego żeby można było go montowac na samolotach) i jednocześnie dostatecznie efektywnego (radar centymetryczny umożliwiał wykrywanie rzeczy tak małych jak peryskopy u-bootów) systemu radarowego pozwoliło aliantom skutecznie zwalczać niemieckie łodzie podwodne. Wojna mogłaby zakończyć się znacznie później gdyby u-booty wciąż były by w stanie realnie zagrozić aliantom.

staboz032

T-34. Rewelacyjny czołg pod względem osiągów. Poza działem 76 mm (później także 85 mm) uzbrojony w pancerz 54 mm nastwiony pod kątem, a rozpędzał się na ekonomicznym silniku do ponad 50 km/h. Oczywiście, miał swoje wady radiostacja w co 10 wozie. Mimo wszystko na froncie wschodnim nie miał sobie równych po stronie niemieckiej, a później produkowane "Tygrysy" zalewał masą i mobilnością, jaką dawały szerokie gąsienice podczas jazdy po błocie. W konsekwencji Rosjanie roznieśli wroga i znaleźli się w Berlinie.

Norokanek

Według mnie znaczące wpływy na przebieg wojny miał karabin maszynowy MG 42 nazywany potocznie przez żołnierzy jako "Piła Hitlera". Broń ta była niezwykle śmiercionośna. Używana do obrony umocnień (bunkrów, punktów strategicznych etc...) przez piechotę. Doświadczona obsługa potrafiła potrafiła zabić wiele istnień na linii frontu. Była używana praktycznie wszędzie i stanowiła spory orzech do zgryzienia dla samotnej piechoty, która zostawała szybko masakrowana zanim udało jej się zająć cel. Śmiercionośna broń.

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - Sudden Strike 4" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum. 

Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
przedwczoraj, 23:43   AveKaja
Fat Man i Little Boy. Mimo zakończenia wojny w Europie, to właśnie te dwie bomby zrzucone w sierpniu na Japonię, pokazały potęgę broni jądrowej. Nie wiemy, jak długo wojna mogłaby trwać na froncie amerykańsko-japońskim gdyby nie ten atak (a cała II WŚ trwała i tak zbyt długo). Poza tym, która broń, w niewiele zmienionej postaci, przeraża od ponad 60 lat każdą osobę świadomą jej niszczycielskiej siły?
przedwczoraj, 23:10   kama5522
Moim zdaniem największy wpływ na losy II wojny światowej miał Fokker E.I oraz karabin maszynowy Maxim. Te niemieckie myśliwce posiadały karabiny maszynowe zsynchronizowane ze śmigłem. Dzięki temu można było strzelać pociskami, nie uszkadzając łopat. Z góry zawsze mamy przewagę nad tymi na dole. Natomiast karabin Maxim potrafił w ciągu minuty wystrzelić nawet 600 pocisków kalibru 11,43 mm. Przytoczę również bombę atomową, mimo, że wykorzystano ją zaledwie dwa razy to zabijała ludzi nawet długo po wybuchu.
przedwczoraj, 23:08   gicher27
Bronią, która pomogła wygrać wojnę był z pewnością karabin samopowtarzalny M1 Garand. W przeciwieństwie do niemców, typowy żołnierz armii amerykańskiej uzbrojony w ten karabin miał identyczny zasięg skuteczny co mauser lecz M1 Garand miażdżył go swoją szybkostrzelnością oraz łatwiejszą obsługą. Sam fakt, że amerykanie wyprodukowali go w nakładach ok.4 500 000 o czymś świadczy. Moim zdaniem był to kolejny oraz solidny szczebel w rozwoju broni palnej.
przedwczoraj, 22:53   Norokanek
Według mnie znaczące wpływy na przebieg wojny miał karabin maszynowy MG 42 nazywany potocznie przez żołnierzy jako "Piła Hitlera". Broń ta była niezwykle śmiercionośna. Używana do obrony umocnień (bunkrów, punktów strategicznych etc...) przez piechotę. Doświadczona obsługa potrafiła potrafiła zabić wiele istnień na linii frontu. Była używana praktycznie wszędzie i stanowiła spory orzech do zgryzienia dla samotnej piechoty, która zostawała szybko masakrowana zanim udało jej się zająć cel. Śmiercionośna broń.
przedwczoraj, 22:42   TTP
Junkers Ju 87 Miał największe znaczenie na losy II wojny światowej. Te potężne 12 cylindrowe dwupłatowce nurkujące Mogły zabrać ze sobą do 700 Kilo bomb precyzyjnie zrzucając je na wrogie czołgi wywołując przy tym potworny świst budzący przerażenie wśród wroga. Najlepszym przykładem na jej skuteczność był fakt iż mimo lepszych czołgów francuskich (S-35,B1 Bis) Niemcy byli w stanie na równi walczyć z czołgami nawet 3 krotnie lepszymi od własnych i osiągnąć tak wielkie zwycięstwa w Polsce i Francji i Grecji .
przedwczoraj, 22:42   Pawel2203
Wbrew pozorom samoloty odrzutowe, celowniki noktowizyjne czy rakiety balistyczne, ze względu na późny czas wprowadzenia do walki, nie wywarły większego wpływu na przebieg wojny bądź nie wywarły go w ogóle. Także użycie bomby atomowej skróciło tak naprawdę wojnę raptem o kilka tygodni, a sama kapitulacja Japonii wynikła z decyzji cesarza, bo japońscy wojskowi i tak byli zdeterminowani do kontynuowania walk. Najważniejsza bronią wojny były czołgi, gdyż to one odgrywały pierwszoplanową rolę przez cały konflikt
przedwczoraj, 22:01   Gosia1996
Lotnictwo szturmowe. Pod pojęciem tym rozumiem zaś samoloty, których rola polega na bezpośrednim wsparciu wojsk lądowych. Wojna dobitnie uświadomiła, że nawet najsilniejsze armie narażone na ataki wrogiego lotnictwa nie są w stanie prowadzić jakichkolwiek działań. Najlepszą ilustracją powyższego niech będą walki toczone w 1944 w Ardenach, w czasie których alianckie samoloty szturmowe dosłownie starły w proch niemieckie czołgi, pozbawiając tym samym Niemców złudzeń co do możliwości zmiany sytuacji na froncie
przedwczoraj, 21:04   Maze00
Może to co wybrałem nie jest taką bronią jakiej każdy by się spodziewał, ale nie ma konkretnej definicji, więc wszystko może być bronią. Uważam, że znaczący wpływ na przebieg II wojny światowej miała decyzja o nieprzyjęciu Adolfa Hitlera na Akademie Sztuk Pięknych w Wiedniu. Ba, może nawet nie doszłoby do takiej tragedii jak druga wojna jeżeli Hitler dostał by się na tę uczelnię. Może gdyby pozwolono by mu się spełniać artystycznie to dzisiaj uczylibysmy się o nim jako artyście, a nie jako o zbrodniarzu
przedwczoraj, 18:51   igormatrix
25 tysięcy koni to jeden koń na 10 żołnierzy można sobie wiec wyobrazić jak częstym widokiem były one na frontach.W Niemczech wyruszyło w pole 2,75 miliona koni a więc blisko dwukrotnie więcej niż podczas I wojny światowej. Armia Czerwona włączyła do walki ponad 3,5 miliona koni.To wielkie umieranie koni trwało od pierwszej aż do ostatniej godziny wojny po stronie Rzeszy Niemieckiej dziennie traciło życie średnio 865 koni.Więc jak widać nie tylko dla ludzi była tragiczna II wojna światowa.
przedwczoraj, 18:43   igormatrix
Ja przytoczę za to inną "broń" która co prawda nie miała takiego wpływu jak t-34,tygrys,V2 czy bomba atomowa ale odegrała znaczącą role a mianowicie chodzi o konie.Mit o zmotoryzowanej armii niemieckiej który utrwalił się aż do dziś między innymi w filmach czy grach czuć w tym rękę Goebbelsa bo w rzeczywistości do ostatnich dni wojny wojska III rzeszy w dużej mierze musiały polegać na koniach np.gdy 6 armia generała Paulusa ruszała pod Stalingrad miała ona na stanie 250 tysięcy ludzi 500 czołgów i

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

"World of Warcraft: Arthas. Przebudzenie Króla Lisza" – wygraj książkę [ZAKOŃCZONY]

News
piątek, 11 sierpnia 2017

world-of-warcraft-arthas-przebudzenie-krola-lisza--wygraj-ksiazke-zakonczony Dziś do sprzedaży trafiła najnowsza powieść ze świata World of Warcraft. Kim był niegdyś Król Lisz, dziś ucieleśnienie zła, władca plagi nieumarłych, pan runicznego Ostrza Mrozu, wróg wszystkich wolnych ludów? Jak to się stało, że zwykły człowiek stał się jedną z najmroczniejszych postaci w historii świata Azeroth?

Komentarzy:
103

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jedną z nowości, jakie Sudden Strike 4 serwuje graczom, jest system generałów, których dobieramy przed misjami. Jaki wpływ mają oni na sposób prowadzenia walki? Kogo wyselekcjonowano spośród aliantów, nazistów i sowietów?

Komentarzy:
3

W czwartej odsłonie Sudden Strike’a do naszej dyspozycji oddanych zostało ponad sto jednostek militarnych. Opisaliśmy dla was cztery słynne maszyny, którymi przyjdzie nam pokierować podczas gry.

Komentarzy:
1

Za nami premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych powieści ze świata World of Warcraft – od 2 sierpnia w księgarniach znaleźc można "World of WarCraft: Arthas. Przebudzenie Króla Lisza" pióra Christie Golden. Jak się zaczął fenomen znawców światów wykreowanych przez firmę Blizzard? Wróćmy na chwilę do początków...

Komentarzy:
5

To monitor dla graczy – podkreślam to, by potem nie było problemów z oceną wad i zalet.

Komentarzy:
7

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z