Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Detroit: Become Human nie zadebiutuje w tym roku

Papkin poniedziałek, 19 czerwca 2017, 15:34 News
PS4

David Cage potrzebuje czasu, by nie stworzyć komentarza politycznego i nie nawiązać do niczego.

Skąd ten wstęp? Otóż Nathan Grayson z Kotaku przepytał niedawno Davida Cage'a, scenarzystę Detroit, o to, jakie przesłanie ma nieść nadchodzące Become Human. W związku z ujawnionym podczas E3 zwiastunem (czarnoskóry przedstawiciel mniejszości androidów wywołuje zamieszki w Detroit... czyli w mieście, które właściwie od zawsze pęcznieje od napięć związanych z segregacją i rasizmem) wydawało się, iż Francuzi chcą zaserwować nam z pomocą gry jakiś przekaz.

Wówczas jednak projektant odparł:

Nie chcę, by gra miała coś do powiedzenia, bo nie postrzegam się jako osoby, która dostarcza ludziom przesłanie. Ale oczywiście jestem zainteresowany zadawaniem graczowi pytań. Pytań, które są znaczące i rezonują z nim jako człowiekiem i obywatelem. Żyjemy w świecie, który jest pełen nadziei i strachu. Strachu przed teraźniejszością i przyszłością. Dokąd zmierzamy? Co się wydarzy? Po prostu chcę zadać te pytania i zobaczyć, jak ludzie zareagują.

Wracając jednak do meritum: gra nie miała dotychczas daty premiery, ba, do tej pory nie wiedzieliśmy, w jaki przedział czasowy celuje. Pojawiła się jednak na wypuszczonym przez Sony materiale, który zapowiadał, że 2017 "będzie wielkim rokiem dla użytkowników PlayStation". Do sprawy odniósł się właśnie Cage, który w rozmowie z GameSpotem przyznał, że tytuł nie pojawi się na półkach w tym roku.

Pozbawiona przesłania oraz umocowania w rzeczywistości gra twórców Heavy Raina i Beyond: Dwóch dusz ukaże się zatem (wyłącznie na PS4) w 2018 roku. Pod tym adresem możecie obejrzeć opublikowany z okazji E3 zwiastun, podczas targów zobaczyliśmy również uczciwy gameplay.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 21:06   GolemDorfl
A jaki on czarny? Jesse Williams, odgrywający rolę owego androida jest mulatem. Jest więc tak samo czarny jak biały. Na dodatek ma jeszcze domieszkę krwi indiańskiej. Więc może zaczniemy doszukiwać się motywu rewolucji rdzennych Amerykanów? Poza tym, jak @Mathius wspomniał, co z tego, że czarny skoro to android. I to się przede wszystkim liczy - to jest android, sztuczny człowiek. I to jest jego tożsamość. A nie kolor skóry. Androidy nie mają rasy i pochodzenia. Kolor skóry przypisany jest tylko do modelu.
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:04   Pecetowiec
@ZeusFOX I tak w nic nie grasz poza Overwatchem :v
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:52   RazorR
@ZeusFOX dopowiem do postu @Poganin 'a - Nie wspominając o tym, co już wyszło (patrz: Nioh, Nier: Automat, Persona 5, można tak wymieniać i wymieniać...)
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:19   Poganin
@ZeusFOX: https:www.gamefaqs.com/ps4/upcoming/3-europe
Faktycznie, nic nie wychodzi do końca roku na PS4.
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:00   YogoWafel
2017 zaczyna troche biednie wyglądać
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 16:38   Mathius
Co z tego że czarny, skoro to android. Only Human Lives Matter!!
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 16:31   ZeusFOX
lol, w tym 2017 to nic nie wychodzi, wszystko na 2018 ehhh
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 16:03   Scorpix
To akurat było do przewidzenia.
Swoją drogą, też mnie trochę zdziwiło, że nikt się nie przyczepił do tego, że czarnoskóry android wszczyna zamieszki i jest agresywny wobec innych. RASIZM.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
stały współpracownik
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Najświeższa odsłona jedna z najpopularniejszych serii w historii gier w końcu ma wersję pecetową. Na dobrym sprzęcie wygląda ona – co oczywiste – lepiej niż edycje konsolowe. Mniej oczywiste są stojące za tym wszystkim technologie.

Komentarzy:
9

Deliverance robi wiele, by oddać sprawiedliwość średniowiecznym fechmistrzom. Wraz z zawodowymi szermierzami postanowiliśmy sprawdzić, ile system walki ma wspólnego ze sposobem, w jaki posługiwano się bronią w XV-wiecznych Czechach.

Komentarzy:
1

Kilka niezależnych, zbliżonych do firmy źródeł podało nam informacje o zamknięciu studia. 

Komentarzy:
16

…który zamienił desktopa na cienkiego gamingowego laptopa z technologią Max-Q. I teraz bardzo tego żałuje. 

Komentarzy:
68

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z