Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Ze względu na problemy techniczne związane z logowaniem na cdaction.pl tymczasowo prosimy o logowanie przez forum, a następnie odświeżenie strony www.cdaction.pl, żeby zostać zalogowanym w serwisie.

Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Devil May Cry 5 ma zostać zapowiedziane już wkrótce?

Cross poniedziałek, 19 czerwca 2017, 10:58 News
Devil May Cry 4
Devil May Cry 4

Reżyser najlepszych odsłon serii przeprasza, że nie mógł pokazać nam na E3 swojego nowego projektu.

Hideaki Itsuno – developer odpowiedzialny za DMC3, DMC4 i Dragon's Dogma – już ostatniego Sylwestra zapowiadał, że jego postanowieniem noworocznym na 2017 jest zapowiedzieć nową grę. Wielu fanów Capcomu liczyło na to, że pierwszy jej przedsmak poznamy już podczas jednej z konferencji na E3. Tak się jednak niestety nie stało. Parę dni po zakończeniu całej imprezy Itsuno opublikował więc następującego tweeta:

Przepraszam, że nie zapowiedziałem nic na E3. Proszę was o cierpliwość i zapewniam, że prace nad moim projektem przebiegają gładko.

Fani Devil May Cry zaczęli więc zawczasu świętować. Dlaczego akurat oni, a nie wielbiciele Dragon's Dogma? Otóż nad najnowszą częścią serii, czyli wydanym tylko w Japonii multiplayerowym Dragon's Dogma Online, pieczę sprawuje obecnie utalentowany autor lochu Bitterback Isle od dodatku Dark Arisen. Tymczasem tropów odnośnie do powrotu DMC jest mnóstwo: sprawozdania finansowe Capcomu nieustannie odnoszą się do serii jako jednego z czterech filarów zarobkowych firmy, Dante pojawił się znowu w Marvel vs Capcom: Infinite, a aktorzy odpowiedzialni za role białowłosych braci odzianych w błękit i czerwień od jakiegoś czasu dawali wskazówki, że znowu biorą udział w capcomowych sesjach motion capture. 

Itsuno zresztą tak naprawdę od końcówki prac nad koszmarnym DMC2 (przejął projekt od innego reżysera, twierdząc potem, że bardziej tej gry nie dało się odratować) nigdy nie zdjął do końca rąk ze sterów serii. Przy DmC nieustannie pełnił rolę mocno zaangażowanego konsultanta, a z wywiadów można wywnioskować, że większość dobrych pomysłów na system walki w grze Ninja Theory zawdzięczamy właśnie jemu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 21 czerwca 2017, 21:24   mishiu
@mustang2009 - przecież DMC4 to była świetna gra. Co ci się zacięło w przypadku tak krótkiej gry?
@infrashock - co ty za brednie wypisujesz. Przecież muzyka japońska jest najlepsza. Idealnie pasuje do gier i filmów bo tworzy świetny klimat. Wpływa na emocje i o to chodzi, czyli nie jest obojętna. Właśnie ta w DMC4 była rewelacyjna.
wtorek, 20 czerwca 2017, 21:23   mustang2009
To jak to jest z tą serią? Najpierw była 4, potem jakiś niby restart i bez numerka, a teraz wracają do tego co było i robią 5? W sumie jakoś mega mnie to nie interesuje, bo grałem tylko w 4 i nawet nie ukończyłem(zaciąłem się heh), ale z ciekawości bym się dowiedział.
wtorek, 20 czerwca 2017, 19:12   infrashock
Taaaaak!!! Niech tylko nie spartaczą tego japońską muzyką. Niech wrzucą jakiś SOAD, Combichrist, czy Linkin Park w ich ostrzejszej odsłonie i będzie git. Niech muza będzie ciężka ale nie sztampowa jak w DMC4.
wtorek, 20 czerwca 2017, 13:04   erbello
W Devil May Cry powinien być jakiś wątek poboczny z np. demonicznym lustrem, gdzie stary Dante zobaczyłby swoje odbicie a la Emo. I wtedy powinien powiedzieć: O mój Spardo, całe szczęście tak nie wyglądam ;)
wtorek, 20 czerwca 2017, 9:11   gimemoa
Jeśli to będzie kontynuacja tego ostatniego to jestem na tak. Jeśli tego starszego to nie. Ten nowszy Dante jest 1000x lepszy.
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 21:54   Nargin
Ja tam bym się tak jak Kopah ucieszył i z DMC5 i z DmC 2. Jak dla mnie obie gry (DMC4 i DmC) mają swój charakter i swoje zalety (chociaż DMC4 ma ich trochę więcej). Nie przeszkadzał mi jakoś szczególnie tak bardzo hejtowany nowy Dante, może dlatego, że sam jestem młody. Mimo to, stary zdecydowanie był bardziej cyniczny, czego w tym przypadku nie uznałbym za wadę, a wręcz przeciwnie :)
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 19:17   Skelldon
Stawiam 25000 Dumnych Dusz, że będą chcieli do tego wcisnąć otwarty świat, elementy RPG i inne powszechne ostatnio "innowacje". Mimo to nadal w głębii duszy mam nadzieję na konkretne DMC5 z prawdziwego zdarzenia.
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 18:02   Artur777
No tak, zapomniałem o 1
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:53   kiogu1
Novelka sugeruje, że jest, 3 dzieje się przed 1 i kończy się spotkaniem mundusa i vergila. W 1 dante walczy z vergilem (nero angelo) i ostatecznie go pokonuje.
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:43   Artur777
Nero nie jest synem Vergil'a i nie było w 3 pokazane, że ginie tylko, że puszcza miecz i spada w otchłań, więc raczej przeżył. Wiem, że ojciec bliźniakow to Spada tylko tel mi poprawił słowo, a nie ma jak edytować komentarzy, bo CD action jest sto lat za murzynami :P

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Nareszcie (pod)stołeczny festiwal popkultury stał się godny swojej nazwy. Połączone imprezy Warsaw Comic Con, Good Game Expo i Warsaw Book Show wprost pękały od atrakcji dla fanów gier, seriali i komiksów.

Komentarzy:
4

Dekadę Marvel Cinematic Universe uczczono imprezą, na którą zaproszono niemal wszystkich liczących się biesiadników. Recenzję ich pląsów mógłbym zamknąć w trzech znakach tekstu: „meh”.

Komentarzy:
52

99% banowanych użytkowników PUBG-a to Chińczycy. Fortnite też będzie musiał zmierzyć się z plagą oszustw, ale zdecydowanie ma o co walczyć.

Komentarzy:
2

Dobre pytanie, wszak nie widzieliśmy się od dwóch lat z okładem! Tymczasem – wbrew obiegowej opinii – u Far Cry’a wydarzyło się w tym czasie sporo.

Komentarzy:
28

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z