Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURSMetro 2033 "Prawo do zemsty" oraz "W ruinie": Wygraj jeden z pięciu zestawów książek

Ghost poniedziałek, 19 czerwca 2017, 13:36 Konkurs
Prawo do zemsty
Prawo do zemsty

W środę 14 czerwca miała miejsce premiera nowego wydania „Czasu zmierzchu”, niezwykłej powieści Dmitrija Głuchowskiego, autora kultowej trylogii Metro 2033, 2034 oraz 2035, a także twórcy międzynarodowego projektu Uniwersum Metro 2033.

Okazją do publikacji „Czasu zmierzchu” w poprawionej i odświeżonej wersji jest wizyta Dmitrija Głuchowskiego na Big Book Festival w sobotę 24 czerwca o godzinie 18.00. Spotkanie odbędzie się w Audytorium Medium przy ul. Emilii Plater 31; autor roztoczy przed nami swoją wizję jutra, opowie o fantastycznej wyobraźni, podziemnej Rosji i literaturze, która staje się grą komputerową.

A co łączy wierzenia Majów z nasza współczesną cywilizacją? Odpowiedzi można szukać w kryminalno-fantastycznej powieści Głuchowskiego „Czasu zmierzchu”. Jej bohaterem jest zawodowy tłumacz, który otrzymuje zlecenie przekładu hiszpańskiego dziennika wyprawy sprzed setek lat. Wyprawy zleconej przez franciszkanina Diego de Landa, a mającej zdobyć święte księgi Majów. Im bardziej tłumacz ulega fascynacji dziennikiem, tym śmielej tajemnicze bóstwa Majów przenikają do współczesnej Moskwy. Duszna atmosfera tropikalnej selwy zadomawia się w arbackich zaułkach... Tymczasem z gazet oraz wiadomości radiowych i telewizyjnych napływają doniesienia o kolejnych kataklizmach. Zniszczenia są ogromne, a ofiar – tysiące.

Czerwcowa wizyta Dmitrija Głuchowskiego w Polsce zbiega się również z premierą ostatniego tomu trylogii Denisa Szabałowa. Od 14 czerwca, tego samego dnia co „Czas zmierzchu”, w księgarniach czytelnicy mogą znaleźć „Prawo do zemsty”, trzecią po „Prawie do użycia siły” i „Prawie do życia” powieść Szabałowa w ramach serii Uniwersum Metra 2033. Polskie tłumaczenie ukazuje się jako pierwsze na świecie, wyprzedzając nawet premierę oryginału w Rosji. Do książki dołączony jest bezpłatny zbiór „W ruinie” – dwanaście opowiadań wyłonionych w ramach IV edycji konkursu na najlepsze opowiadania fanów Uniwersum Metra 2033.

Stajecie przed szansą wygrania jednego z pięciu pakietów składających się z powieści "Prawo do zemsty" i antologii "W ruinie". Aby wziąć udział w konkursie, należy krótko napisać (w jednym komentarzu), za co lubicie książki z uniwersum Metro 2033.

Na zgłoszenia konkursowe czekamy do piątku włącznie (23 czerwca do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będa oni potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Osoby używające multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowane.

Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 23 czerwca 2017, 23:42   Ksiazna
Nie miałam jeszcze styczności z twórczością Dimitrijem Głuchowskim, więc najwyraźniej jak najszybciej muszę się zapoznać. ;)
piątek, 23 czerwca 2017, 23:15   gasket
Książki z uniwersum Metro 2033 póki co lubię za to że jeszcze ich nie przeczytałem dzięki czemu mam jeszcze nadzieję że coś ciekawego jeszcze mnie w życiu czeka.
piątek, 23 czerwca 2017, 21:44   Bolarier
Lubię Metro za to, że jest inne niż dotychczasowe książki, które przeczytałem. Po pierwsze jest wizja tego co w obecnych czasach może być smutną rzeczywistością. Po drugie walka o przetrwanie, gdzie nie wiesz kto jest dobry, a kto zły. Po trzecie czytając Metro mam uczucie zżycia się z głównymi bohaterami. Nieraz odkrywałem, że mamy wspólne cechy toteż pozwoliło się wczuć w klimat ponurego życia w tunelach metra. Skażenie na powierzchni jest wielkie, a ludzie żyją gorzej niż zwierzęta w klatkach.
piątek, 23 czerwca 2017, 21:42   SALETAPC
Uniwersum metra przemówiło do mnie niepowtarzalnym, tajemniczym światem w którym każda, z pozoru normalna lokacja, ukrywa ciekawą historię, której próżno szukać w innych powieściach. Cieszy mnie również że główny bohater nie musi być niezniszczalnym terminatorem bez uczuć, że ludzie którzy go otaczają nie są jedynie ozdobami, a pełnoprawnymi mieszkańcami tego świata, którzy z pozoru mogą się wydawać tacy sami, ale każdy ciągnie za sobą swój własny bagaż grzechów, do których popchnęła go chęć przeżycia.
piątek, 23 czerwca 2017, 20:43   ActionMe
Intrygująca i ciekawa, prost fabuła pozwala wciągnąć się w mroczny klimat postapokaliptyczny. Koncentruje się na sferze natury ludzkiej i na jej temat przemyśleniami podążając wgłąb świata powstałe za sprawą ludzkich pomyłek.
Nadal polityka, przeżycie, okrucieństwo, podłość i przepychanki by chwycić w ręce ostatni skrawek tego co zostało.
Tak wygląda moje upodobanie do książek z uniwersum Metra.
piątek, 23 czerwca 2017, 15:08   Joanka
Lubię książki uniwersum Metro 2033, bo są niesztampowe. Post apokaliptyczna wizja ludzkości, rosyjskie metro i przeplatające się z nimi zagadki przeszłości/przyszłości w jednym. Nietuzinkowe podejście, mroczna szczegółowość, atmosfera grozy i wyczekiwania. Dualizm fabuły - wartka akcja, mroczna stagnacja. Książki są nieprzewidywalne i tak nierzeczywiste, że stają się realne...
piątek, 23 czerwca 2017, 11:54   Paskudka
Za to że dzięki tym książkom wygrałam zakład z chłopakiem że przeczytam więcej książek UM niż on
piątek, 23 czerwca 2017, 8:07   ewa1234666666666
W sumie sama nie wiem. Może dlatego, że zawsze mnie one zaskakują. A może dlatego, że lubię się bać czytając je.
czwartek, 22 czerwca 2017, 21:37   kapustamocy
W UM2033 fajne jest to że każdy twórca trochę inaczej podchodzi do przedstawienia świata po wojnie atomowej. W Polsce dostęp do broni palnej jest trudniejszy niż w Rosji toteż w polskich książkach kto ma pistolet ten ma władze, w przeciwieństwie do rosyjskich powieści gdzie sporo ludzi ma kałacha, więc pojedyncza pukawka za dużo nie zdziała. W Moskwie ludzie siedzą w tunelach, kiedy dalej na wschód działają iście madmaksowe grupy zbrojne, dla których przeżycie w świecie na powierzchni nie jest wyzwanie
czwartek, 22 czerwca 2017, 19:54   qlpa
Swoją przygodę z uniwersum metro zacząłem niedawno, bo półtorej tygodnia temu. Głuchowskiego cenie za to, że potrafił upleść świat i nowopowstałe, postapokaliptyczne relacje miedzyludzkie z tak przerażającą wydawałoby się dokładnością, że można uważać, że po prostu tego doświadczył. Szczególnie urzekł mnie też dualizm wierzeń mieszkańców metra - każdy pogląd, nieważne jak absurdalny, pomimo że zaprzecza logice czy innemu poglądowi, jest niezaprzeczalny i prawdziwy. Jak dla mnie - obowiązkowa lektura.

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Neffos X1: Wygraj smartfon z Androidem 6.0

News
wczoraj

neffos-x1-wygraj-smartfon-z-androidem-60 Potrzebujesz nowego telefonu? Dobrze się składa, bo masz szansę wygrać smartfon Neffos X1 z systemem Android 6.0 Marshmallow.

Komentarzy:
86

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zaczęło się w Rosji, w 2005 roku. Wtedy to miała miejsce premiera książki „Metro 2033”. Zdmuchnięty atomowymi uderzeniami świat skurczył się tam do tuneli moskiewskiego metra, a ludzkość niczym szczury zaadaptowała się do życia pod ziemią.

Komentarzy:
5

Jeszcze dziś trwa w Nadarzynie święto e-sportu, gier planszowych, seriali, cosplayu, pieczonego ziemniaka i, na upartego, komiksów. My spędziliśmy tam parę godzin wczoraj, dlatego pozwólcie, że podzielimy się z wami zestawem migawek prosto z Ptak Warsaw Expo.

Komentarzy:
8

Zagraliśmy już w Tekkena 7 – i opisaliśmy dokładnie całą zawartość gry, byście mogli podjąć decyzję, czy warto w nią zainwestować. [Spoiler: Jak najbardziej!]

Komentarzy:
4

Wszystko zaczęło się, kiedy Namco postanowiło podkraść Sedze twórców Virtua Fightera...

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z