Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Ze względu na problemy techniczne związane z logowaniem na cdaction.pl tymczasowo prosimy o logowanie przez forum, a następnie odświeżenie strony www.cdaction.pl, żeby zostać zalogowanym w serwisie.

Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPierwsza ultra-ultrapanorama dla graczy. Olbrzymia!

Allor poniedziałek, 12 czerwca 2017, 10:54 Sprzęt

Ktoś w Samsungu doszedł do wniosku, że zwykłe ultrapanoramy z ekranami 34" to za mało. 

Widoczny na zdjęciu model CHG90 ma przekątną 49 cali. Już samo to wystarczy, by się nim zainteresować, ale sama przekątna to dopiero początek! Bo:

  • proporcje ekranu to 32:9 (czyli dokładnie 2 x Full HD, ułożone obok siebie),
  • rozdzielczość matrycy to 3840 x 1080 pikseli (czyli dokładnie 2 x Full HD, ułożone obok siebie),
  • promień krzywizny wynosi 1800R (bo monitor jest rzecz jasna zakrzywiony – inaczej nie dałoby się z niego zresztą korzystać),
  • matryca (VA) wykorzystuje technologię Quantum Dot, co przekłada się na świetne odwzorowanie kolorów (125 procent widma kolorów sRGB oraz 95 procent DCI-P3),
  • model jest zgodny z HDR10,
  • monitor ma pełne wsparcie dla FreeSync 2,
  • maksymalna częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz.

Zostaje jeszcze cena – jest równie kosmiczna co parametry. W USA wyniesie (bez podatków) 1499 dolarów, co w Polsce przekłada się obecnie na ok. 6900 zł. Monitor można już zamawiać w przedsprzedaży, a dostawy powinny się rozpocząć 30 czerwca. 

Dodatkowo firma pokazała również monitory CHG70 wyposażone w równie dobre matryce (czyli 144 Hz, FreeSync 2, HDR i promień krzywizny 1800R) o tradycyjnych proporcjach 16:9. Będą miały rozdzielczość 2560 x 1440 i przekątne 27 lub 31,5". 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Samsung, PC, Monitory,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 13 czerwca 2017, 13:44   Tyrgaroth
Meh, słaba rozdzielczość ... Takie full hd rozciągnięte x2 na szerokość, mogli chociaż qhd zrobić czyli 2x2560 na 1440.
poniedziałek, 12 czerwca 2017, 14:34   stach122
7k? Właściwie to takiej tragedii nie ma jeśli chodzi o cene. Dzięki temu mamy dosłownie 2 monitory w jednym.
poniedziałek, 12 czerwca 2017, 13:32   Pucius
Wolałbym coś takiego od dwóch monitorów obok siebie. Większa estetyka jak dla mnie i ogólnie w grach nie będzie przerwy żadnej.
poniedziałek, 12 czerwca 2017, 12:25   Danon666
Ale potwór, chyba nie byłbym w stanie siedzieć przed takim olbrzymem, stać też mnie na niego raczej nigdy nie będzie:)
poniedziałek, 12 czerwca 2017, 11:44   cali
"matryca została wykonana w technologii Quantum Dot, co przekłada się na świetne odwzorowanie kolorów (125 procent widma kolorów sRGB oraz 95 procent DCI-P3)" - dlaczego brak informacja o matrycy ? To VA a Quantum Dot to nic innego jak lepsza paleta barw gdzie zwykłe filmy dalej nie będą się różnić od oryginału. Quantum Dot dotyczy tylko materiałów Blu-Ray 4k UHD czy zaawansowanych kamer rejestrujących wideo lub pliki internetowe takie pokazowe dema.

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

Steam: Jaki jest typowy gamingowy pecet?

News
środa, 7 lutego 2018

steam-jaki-jest-typowy-gamingowy-pecet Valve co miesiąc publikuje wyniki Steam Hardware Survey, czyli ankiety sprawdzającej konfigurację komputerów użytkowników Steama. Według najnowszej, styczniowej, wygrywają Nvidia, Intel, Windows 7 i Chińczycy (bo PUGB).

Komentarzy:
36

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Nareszcie (pod)stołeczny festiwal popkultury stał się godny swojej nazwy. Połączone imprezy Warsaw Comic Con, Good Game Expo i Warsaw Book Show wprost pękały od atrakcji dla fanów gier, seriali i komiksów.

Komentarzy:
4

Dekadę Marvel Cinematic Universe uczczono imprezą, na którą zaproszono niemal wszystkich liczących się biesiadników. Recenzję ich pląsów mógłbym zamknąć w trzech znakach tekstu: „meh”.

Komentarzy:
52

99% banowanych użytkowników PUBG-a to Chińczycy. Fortnite też będzie musiał zmierzyć się z plagą oszustw, ale zdecydowanie ma o co walczyć.

Komentarzy:
2

Dobre pytanie, wszak nie widzieliśmy się od dwóch lat z okładem! Tymczasem – wbrew obiegowej opinii – u Far Cry’a wydarzyło się w tym czasie sporo.

Komentarzy:
28

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z