Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Hitman: Square Enix chce sprzedać prawa do serii wraz ze studiem IO Interactive

Cross wtorek, 30 maja 2017, 14:55 News
PC

Japończycy rozmawiają teraz z "potencjalnymi inwestorami", którzy mogliby zapewnić Agentowi 47 przyszłość pod skrzydłami IO.

Po niespodziewanej decyzji Square Enix o sprzedaży IO Interactive internet wypełnił się spekulacjami na temat przyszłości Hitmana. Wielu graczy martwiło się, że pracownicy duńskiego studia wkrótce rozstaną się z Agentem 47, co byłoby szczególnie bolesne ze względu na powszechne plotki o zaawansowanym stadium prac developerów nad drugim sezonem ostatniej, epizodycznej odsłony serii. Gdyby stracili prawa do Hitmana, cały ich wysiłek poszedłby na marne.

Prezes Square Enix, Yosuke Matsuda, zapewnił jednak inwestorów w najnowszym briefingu finansowym, że starają się zapobiec rozstaniu IO z ich najsłynniejszym dziełem. 

Ponieważ firma [IO Interactive] jest zaangażowana w pracę nad Hitmanem i innymi renomowanymi tytułami, negocjujemy z potencjalnymi zewnętrznymi inwestorami, którzy zapewniliby ich grom przetrwanie.

Nie padły oczywiście żadne konkretne nazwy, ale można się spodziewać, że IO Interactive trafi raczej do mniejszej niż większej firmy. Studio już tydzień temu ogłosiło cięcia stanowisk, które służyły zapewne uatrakcyjnieniu kosztów zakupu firmy w oczach potencjalnych inwestorów. Czekamy na konkretne decyzje Square Enix, trzymając kciuki, by Agent 47 nie podzielił losu swoich ofiar.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 31 maja 2017, 0:10   Dyzio19
Niech ich przygarnie pod skrzydło City Interactive xD
wtorek, 30 maja 2017, 20:25   DETHKARZ
Niech THQ Nordic ich kupi.
wtorek, 30 maja 2017, 18:32   western
Nie to tego teamu to szkoda. Hitman klasyka! Contract, Blood Money i Absolution, w te gry grało się dziesiątki godzin. Jedynki i dwójki nie przeszedłem ale ponoć też kozackie. Mogłoby ich wziąć SONY czy coś. Zrobić exclusive na PlayStation.
wtorek, 30 maja 2017, 17:23   b00ger
Szkoda Hitmana i IO, ale sami się prosili wydając grę w kawałkach. Jakby jeszcze Telltale dostał od branży pstryczka w nos (może nie tak radykalnego - to w końcu ludzie, zarabiający na życie) za spamowanie debilnymi tasiemcami, to bym się wcale nie obraził.
wtorek, 30 maja 2017, 16:44   YogoWafel
@gimemoa ok, fabularnie może nowy łysol nie powalał, ale gra sama w sobie była bardzo przyjemna, i z toną replay value (i mowię to jako osoba, która zwykle gry po przejściu odkłada i już raczej nigdy do nich nie wraca).
wtorek, 30 maja 2017, 16:44   RadoxX
Przejechali się na tym debilnym modelu sprzedaży. Z jednej strony to nauczka, a z drugiej strony szkoda, bo Hitman stoi pod znakiem zapytania.
wtorek, 30 maja 2017, 15:57   Sylfa
Prawde mowiac ostatnie Hitmany to nie to.. Nie przecze ze ten Hitman jest dobry ale.. Wydaje mi sie ze zadna czesc nie jest tak dobra jak pierwsza... Tamta gra byla TRUDNA!!! Kto walczyl z bodaj 14 Hitmanami na koncu wie co mowie ^^ Poza tym byla pierwsza...
wtorek, 30 maja 2017, 15:35   paintball_X
Pewnie kupi Nordic.
wtorek, 30 maja 2017, 15:28   arisa321
Hitman zatracił duszę bez Jespera Kyda
wtorek, 30 maja 2017, 15:23   Sheade
Tyle radości w tym nieszczęściu. I żeby było jasne - to IOI wypromowało i popchnęło ideę sezonowości, nie Square Enix. I cieszy mnie bardzo taki model sprzedażowy - w tym konkretnym wypadku, sprawdza się idealnie.

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
2

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z