Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Warhammer 40,000: Dawn of War III – Porównanie wyglądu i wyniki testów wydajności [WIDEO]

Allor wtorek, 25 kwietnia 2017, 15:00 News
PC

Oficjalna premiera dopiero za dwa dni, ale wersja finalna doczekała się już zarówno recenzji, jak i porównania wyglądu oraz testów wydajności.

O pierwszych ocenach Dawn of War III pisaliśmy w tym newsie, teraz pora na wyniki testów wydajności, a wcześniej – na porównanie wyglądu, które przygotował serwis Candyland:

Jak widać, gra na minimalnych detalach traci sporo ze swojego klimatu, ale za to zyskuje fps-y – bo w Full HD w pierwszej scenie testowej zamiast 80 robi się ich 188, a w drugiej liczba klatek wzrosła z 69 do 161. Taki wzrost (nieco ponad dwukrotny) utrzymuje się także w pozostałych fragmentach wykorzystanych w testach przez Candyland.

Dzięki temu w prosty sposób można sobie przeliczyć wyniki uzyskane przez GameGPU przy bardzo wysokim poziomie detali. Na początek wykres dla Full HD:

A następnie dla QHD:

Gra ma całkiem znośne wymagania co do GPU, bo do 60 fps-ów w Full HD wystarczy GeForce GTX 970 lub GTX 1060 albo Radeon RX 470. Z kolei do QHD potrzebny jest GTX 980 Ti, GTX 1070 lub – o ile ktoś takowego posiada – Fury od AMD. Oczywiście mowa o maksymalnym poziomie detali, bo przy minimalnym w Full HD 60 klatek zapewni nawet Radeon RX 460 lub dowolny GeForce serii 900 lub nowszej.

Na koniec jeszcze kwestia wpływu procesora na liczbę fps-ów:

Do Dawn of War III wypadałoby mieć procesor Intela o przynajmniej czterech rdzeniach – lub Ryzena od AMD, który nie dość, że został wreszcie przez GameGPU zauważony, to jeszcze zajmuje w tej grze pierwsze miejsce, jeśli chodzi o minimalną liczbę klatek. Przy średniej liczbie fps-ów już tak super nie jest, ale nie da się ukryć, że to jeden z tych tutułów, w których nowe CPU AMD sprawują się bardzo dobrze.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Porównanie,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 26 kwietnia 2017, 13:47   Noobirus
@gimemoa Warhammer 40k jest celowo absurdalnie "gotycki" i grimdarkowy, nie każdemu może to się spodobać.
Warhammer Fantasy jest brudnym, mrocznym średniowieczem, przez to też jest uwielbiany w naszym kraju.
Age of Sigmar zyskał wiele negatywnych opinii przed premierą przez ludzi, którzy nie mieli z nim styczności, ponieważ jest "inny". Świat ten razem z jednostkami jest jednak naprawdę piękny i iście epicki (sama gra bitewna jest również bardzo przystępna i obecnie zyskuje na popularności).
wtorek, 25 kwietnia 2017, 23:39   cali
Company of Heroes ma lepszy tryb potyczki niż Dawn of War II za małe mapy w DOW II i za mały limit punktów co do tempa rozgrywki. Mam nadzieję że Relic w DOW III to ulepszy.
wtorek, 25 kwietnia 2017, 19:18   leon.33
Jeżeli zdecyduję się kiedyś pograć to zdecydowanie na niższych detalach. Ale tylko i wyłącznie z powodu większej przejrzystości mapy i lepiej widocznym jednostkom
wtorek, 25 kwietnia 2017, 18:13   GolemDorfl
Wszystko tylko nie Age of Sigmar. Przecież to Space Marines w klimatach fantasy.
wtorek, 25 kwietnia 2017, 18:08   gimemoa
Nie, ale może dam temu jeszcze jedną szansę z wymienionymi przez Ciebie tytułami.
wtorek, 25 kwietnia 2017, 18:04   Jackdaw
Całkowicie zrozumiałe. To też nie jest uniwersum w którym sam bym na okrągło przesiadywał, ale cała historia tego świata, frakcji, zakonów, postaci i wygląd tego wszystkiego i klimat mnie przyciąga. A próbowałeś Warhammera Fantasy Battle (albo teraz Age of Sigmar) ?
wtorek, 25 kwietnia 2017, 16:27   gimemoa
Gdyby nie to, że to Warhammer to bym się cieszył z kolejnego RTSa. Próbowałem wielokrotnie z grami tego świata - Dawn of War 1 i 2, Battleflet Gothic: Armada. Ale ten świat jest taki paskudny, taki sztuczny, te na siłę grube i ciężkie głosy, dziwne jednostko. To nie dla mnie.

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

Dawn of War III się nie sprzedał, Relic przyznaje się do porażki...

News
czwartek, 8 lutego 2018

dawn-of-war-iii-sie-nie-sprzedal-relic-przyznaje-sie-do-porazki ...i porzuca swoje dziecko. Hmmmm... W zasadzie sprzedałem wam w tytule i we wstępie wszystko, nie bardzo jest zatem sens, byście zaszczycali newsa kliknięciem. Serio, znajdziecie tutaj wyłącznie obrzydliwy korporacyjny bełkot. Jeżeli jednak macie ochotę przeczytać, jak duży developer publicznie się kaja – kim jestem, by was powstrzymywać.

Komentarzy:
60

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z