Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSklep cdp.pl likwiduje "wirtualną półkę" [UPDATE: Fałszywy alarm]

DavyStrange piątek, 21 kwietnia 2017, 22:47 News
CDP.pl
CDP.pl

Oznacza to tyle, że wszystkie Wasze produkty zakupione w wersjach cyfrowych przepadną, jeśli nie pobierzecie ich do końca miesiąca!

AKTUALIZACJA: cdp.pl wystosowało sprostowanie, w którym uspokaja swoich klientów – z naszych kont znikną tylko te produkty, które nie są już oficjalnie wspierane przez producentów. Tak brzmi jego kluczowy fragment:

Komunikat miał być wysłany wyłącznie do wąskiego grona klientów, posiadających te produkty elektroniczne, które nie są już wspierane przez producentów, jednocześnie uniemożliwiając nam utrzymanie odpowiedniego poziomu świadczonych usług.
Oczywiście nie utracisz dostępu do Wirtualnej Półki. Twoje audiobooki, ebooki, filmy oraz gry z wyłączeniem wspomnianych powyżej produktów niewspieranych przez producentów, będą dostępne.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

 Jak informowaliśmy na początku ubiegłego miesiąca, sklep cdp.pl ma nowego właściciela. Przekazanie pałeczki wiąże się ze zmianami, a jedną z nich jest wyłączenie tzw. "wirtualnej półki", czyli miejsca, gdzie przechowywane są wszystkie produkty zakupione w wersjach cyfrowych. Wszyscy klienci, którzy coś na takowej półce posiadają, otrzymali dzisiaj maila zawierającego następującą informację:

Informujemy, że tylko do dnia 30 kwietnia 2017 roku sklep cdp.pl świadczy usługi wirtualnych półek.

Dlatego już teraz zachęcamy Cię do pobrania wszystkich zakupionych dotychczas cyfrowych gier, filmów, ebooków i audiobooków. Jeśli nie masz czasu by zrobić to dziś, pamiętaj, by pobrać je najpóźniej do 30 kwietnia 2017 roku.

Po tym terminie Twoja wirtualna półka przestanie funkcjonować.

Co ciekawe, 22 marca cdp.pl rozesłało maila, w którym uprzedzało o "czasowych utrudnieniach w dostępie do cyfrowych półek z zakupionymi produktami" (choć wtedy ostatecznym terminem do pobrania swoich zakupów miał być 31 marca). Wiadomość rozesłana dzisiaj sugeruje, że cyfrowe półki są po prostu likwidowane. Czy wraz z końcem kwietnia nasze zakupy przepadną na zawsze, czy tylko na jakiś czas, pozostaje więc niewiadomą, ale w obu przypadkach nie są to dobre wieści.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 25 kwietnia 2017, 8:34   JaBek
Tak sobie myślę, że ten numer sklepu cdp.pl kwalifikuje się do działu "Szpile". Smutne, ale prawdziwe.
poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 14:06   wikking
powinni wydać poradnia (oparty na własnym doświadczeniu) pt; "Jak stoczyć się na samo dno w 3 dni". Swoją drogą ciekawe na co liczy nawy właściciel, bo po tej pr klapie wartość ich nabytku chyba drastycznie spadła, a odbudowanie wizerunku raczej nie będzie łatwe.
poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 13:05   JaBek
Obecnie, mimo sprostowania, i tak na stronie cdp, przy próbie pobierania plików "króluje" wszechobecny kod "404". Było też tak przez całość weekendu. Więc próba zmagazynowania swoich zakupów /tak na wszelki wypadek/, na razie i tak jest nie możliwa. Sami sobie wykopali dołek i sami się w nim zakupują. Normanie, "mistrzostwo świata".
niedziela, 23 kwietnia 2017, 22:48   SerwusX
@kicunio
Nie dziedziczy się w tym sensie, jeżeli rodzice mieli pożyczkę czy kredyt bez zastawienia, to nie będziesz tego spłacał. Jak przejmujesz majątek z zadłużeniem, będziesz spłacał. Obecne przepisy mówią tak, jak podluka powiedział. W najgorszym przypadku dostaniesz figę z makiem.
niedziela, 23 kwietnia 2017, 18:09   Hopkins
Coraz bardziej nie dziwię się piratom komputerowym. Niech teraz jeszcze padnie steam i cała kasa w błoto. Mam nadzieje, że wrócą czasy z grami bez DRM. Bo jeśli coś kupuję a tym bardziej za większe pieniądze to chciałbym mieć tą kopię na własność a nie na dzierżawę z możliwością mi jej odcięcia.
niedziela, 23 kwietnia 2017, 13:20   mario
@wikking - ich PR nie radzi sobie z sytuacją kryzysową, chcą przeczekać najgorsze (warto poczytać ich komentarze na FB). Jeśli nie zaproponują jakiś darmowych gier/super promocji jako bodziec pozytywny (bo przywrócenie półki nie wystarczy) to nowy właściciel sklepu wyrzucił pieniądze w błoto i nie wróżę przyszłości sklepowi.
niedziela, 23 kwietnia 2017, 10:33   wikking
@mario - a myślałem, że tylko ja mam problem, ale widać serwis lubi takie zabawy. A czy może być jeszcze weselej? Może, otóż podawana wszędzie informacja o prośbę kontaktu w razie w też jest do bani, bo "Uwaga - w dniach 24.04 - 02.05.2017 Infolinia będzie nieczynna. Prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego" https:cdppl.zendesk.com/hc/pl. Zostaje tylko mail. Nic tylko gratulować inteligencji pracujących tam ludzi. Narobić fermentu, a potem spier*** na urlop i niech się ludzie bawią.
niedziela, 23 kwietnia 2017, 8:48   mario
Jest mały problem, od wczoraj nic nie da się pobrać, bo 404...
niedziela, 23 kwietnia 2017, 7:43   podluka
@kicunio
nie radź źle. nie musisz odrzucać spadku, wystarczy go przyjąć z "dobrodziejstwem inwentarza" czyli spadek jest pomniejszony o długi do wysokości spadku.
sobota, 22 kwietnia 2017, 23:28   kicunio
SerwusX
Dziedziczy się. Jak nie chcesz odziedziczyć długu musisz odrzucić spadek w ciągu 30 dni.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Siedzę w domu po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ciągle tylko jem, śpię albo gram w gry. Niech mnie ktoś uratuje!

Komentarzy:
1

Tym razem polecamy wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z graniem. A może wy podrzucicie coś dla nas?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z