Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPolacy w czołówce najczęściej piracących narodów

Papkin wtorek, 18 kwietnia 2017, 12:11 News

Godzi się jednak zauważyć, że samo piractwo mocno się zmienia.

Wedle raportu monitorującej zjawisko organizacji MUSO (która wykorzystała dane z 200 milionów urządzeń i 23 tys. pirackich stron), Polska plasuje się na dziewiątej pozycji najczęściej korzystających z pirackiego oprogramowania. Pierwszą lokatę okupują Stany Zjednoczone, druga jest Federacja Rosyjska, trzecie zaś – Indie.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku podium mamy do czynienia z narodowościami znacznie liczniejszymi. Polacy wbili się klinem między Niemców a Hiszpanów, gdyby jednak autorzy zastosowali ciut inną metodologię (np. uwzględniając, ilu piratów przypada na ogólną populację albo na liczbę użytkowników sieci ogółem) znaleźlibyśmy się w tym niechlubnym rankingu wyżej. Zresztą nie tylko my, ale niemal cała Europa Wschodnia. Przykładowo ponad 50% użytkowników sieci na Litwie, w Bułgarii i Estonii odwiedziło w 2016 stronę z torrentami.

Ogółem na rozmaitych torrentowniach zanotowano w 2016 ponad 191 miliardów (!) wizyt, czyli niemal pół miliarda odwiedzin dziennie (!!). A choć mówimy o dużych liczbach, warto odnotować, że trend rokrocznie nieco słabnie. Przede wszystkim przez wzgląd na coraz mniejsze piractwo za pośrednictwem komputerów i laptopów. Kradzież za pośrednictwem urządzeń mobilnych wydaje się natomiast dość stabilna. Autorzy raportu wskazują, że za spadki odpowiada przede wszystkim popularność pirackich nakładek, które pozwalają na piracenie usług streamingowych oraz serwisów z muzyką/filmami, które (mniej lub bardziej umiejętnie) udają legalne źródła. Co ważne, spora ich część nie została uwzględniona przez analityków MUSO, ergo: w tym przypadku dane mogą być niedoszacowane. 

Streaming wyraźnie rządzi wśród sposobów pozyskiwania nielegalnych treści, zostawiając w tyle torrentownie, co demonstruje poniższy wykres.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Piractwo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 20 kwietnia 2017, 9:12   konjoo
@Kjuu - przecież w internecie masz od groma testów na rekomendowanych wymaganiach, jak i recenzentów (mówie o rzetellnych) grających również na takowych. Dla chcącego nic trudnego, wystarczy przysiąść do tematu i zainteresować się na co wydać swoje pieniądze...
środa, 19 kwietnia 2017, 19:17   Kjuu
niczego nie usprawiedliwiam w swoim zachowaniu czy zachowaniu innych, wyrażam tylko swoje zdanie a mówienie że strimerków i jutuberków można oglądać dla sprawdzenia optymalizacji jest śmieszne w czasach gdzie 70-80% z nich jest sponsorowana przez nvidie czy asusy i testują gry na laptokach gejmingowych itd. itp.
środa, 19 kwietnia 2017, 19:15   Kjuu
@Konjoo zobacz ile mamy modeli kart graficznych, procesorów, płyt głównych, producentów pamięci ram itd. serio myślisz że u jutuberków, strimerków znajdziesz wszystkie możliwe konfiguracje? chyba naprawdę nie rozumiesz o co chodzi, mówię pirace żeby sprawdzić czy gra mi zadziała i jeśli działa dobrze to ją kupuje kolejnego dnia, podać ci moje profile na platofrmach żeby te słowa potwierdzić? a usprawiedliwianie tego tak jak już pisałem mam gdzieś czy jest to dobre czy złe, jest po prostu skuteczne
środa, 19 kwietnia 2017, 17:10   konjoo
@Kjuu Śłucham? Mało jest "streamerów", "youtuberów", "let's playów" z podanymi specyfikacjami? Spokojnie też można w necie znaleźć te z tą konkretną. A jeśli nie jest się pewnym cze sprzęt udźwignie - oszczędzić na inny. Takie tłumaczenia się brzmią śmiesznie - jakby każda wymówka mogła usprawiedliwiać kradzież...
środa, 19 kwietnia 2017, 16:14   SerwusX
@AL666MAGGOT
Tak, 99,99% odwiedzających ściąga stamtąd dystrybucje Linuksa.
środa, 19 kwietnia 2017, 16:11   Kjuu
@konjoo optymalizacji na gameplayu z yt czy materiałów promocyjnych (które mają grę promować a nie pokazywać jaka faktycznie jest znamy takie przypadki) nie mogę sprawdzić a konfiguracji jest ZA DUŻO żeby wyciągnąć z kilku recenzji czy gra będzie działać sprawnie czy nie
środa, 19 kwietnia 2017, 12:31   konjoo
@NomadP Ładnie napisane, lecz uważam, iż większość graczy jest juz na tyle ogarnięta, że patrząc na gamplaye czy materiały promocyjne, czytając recenzje może spokojnie samodzielnie określić czy gra spełnia ich wymagania oraz czy ta produkcja jest warta 250 zł. Jeśli nie - czekac cierpliwie na zniżki lub nie kupować.
środa, 19 kwietnia 2017, 11:50   NomadP
Sam już nie wiem kto jest złodziejem ten co kradnie bez płacenia czy ten co wydaje wybrakowany produkt i mówi że wszystko jest zapięte na ostatni guzik.
środa, 19 kwietnia 2017, 11:03   konjoo
Jak się nie ma na coś pieniędzy - to się nie kupuje, tylko odkłada - to jest takie proste. W przypadku gier jest to jeszcze o tyle fajne, że GOTY po roku, półtora od premiery schodzą za naprawdę niskie pieniądze. Jak ktoś ma cieczkę, żeby zagrać w coś zaraz, niech odkłada wcześniej. Jak się narzeka na zarobki w Polsce to rekomenduje szukać pracy za granicą.
środa, 19 kwietnia 2017, 10:57   Tomukura
zarobki w państwie... wszystko jasne
gdyb w każdym państwie było tyle ludzi co w USA to polska była by na 1 miejscu w stosunku proporcjonalności... potem hiszpania albo inne kraje spoza top 10....więc ten news taki sobie nie tlumaczacy realności...

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Denuvo znowu pokonane, tym razem w Tekkenie 7

News
środa, 7 czerwca 2017

denuvo-znowu-pokonane-tym-razem-w-tekkenie-7 A żeby było ciekawiej, crackerzy uporali się z zabezpieczeniami w rekordowo krótkim czasie.

Komentarzy:
38

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Topowe gamingowe słuchawki firmy znanej z high-endowego sprzętu grającego, co z jednej strony przekłada się na cenę, z drugiej – na jakość.

Komentarzy:
15

Na pierwszy rzut oka to FPS.

Komentarzy:
23

Choć w maju fetował dziesięciolecie, Dontnod to studio wciąż nieokrzepłe, nadal poszukujące zarówno artystycznej tożsamości, jak i właściwego modelu biznesowego.

Komentarzy:
0

Nim świat ujrzał połyskliwą pierś Roberta Pattinsona, o wampirach pisali Goethe, Dumas i Voltaire, a sam wampiryzm przypisywano władcom Węgier i Rumunii. Również poza kartami powieści czy filmowymi klatkami ofiarami domniemanych krwiopijców padły setki tysięcy ludzi.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z