Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAutorzy Dear Esther krytykują planowane zmiany w sklepie Microsoftu

Cursian sobota, 15 kwietnia 2017, 21:32 News

Uważają, że użytkownicy dostaną za dużo czasu do namysłu, czy gra im się podoba, czy nie.

Jak pisaliśmy jakiś czas temu, Microsoft testuje możliwość zwracania zakupionych gier. By uzyskać zwrot kosztów, trzeba spełnić tylko dwa warunki: reklamacja nie może być złożona później niż na dwa tygodnie od zakupu, a gra nie może być łącznie uruchomiona dłużej niż 2 godziny. 

Niezależne studio The Chinese Room, które dało światu Dear Esther, Everybody's Gone to the Rapture oraz Amnesia: A Machine for Pigs, ostro krytykuje plany koncernu. Na ich twitterowym koncie pojawił się cykl emocjonalnych wpisów, w których deweloperzy jasno mówią, co myślą o podobnych pomysłach:

Jesteśmy załamani, że Xbox wyskoczył z tą refundacją po 2 godzinach. Do diabła, dupki, dlaczego, dlaczego, dlaczego? Trudno nam zachować spokój. Co jest do cholery ze współczesną kulturą! 

To NAPRAWDĘ proste. Refundacje powinny zależeć od procentu ukończenia gry. Proste, uczciwe, reprezentatywne. Te 2 godziny to jakaś lipa. 

Dla przykładu przez 2 godziny możesz przejść prawie połowę Silent Hill 2. Jeśli potrzebujesz 50% gry, by ocenić, czy ci się podoba...

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 19 kwietnia 2017, 1:41   Paladyn_Rage
To niech zaczną znowu wydawać dema, proste i eleganckie rozwiązanie.
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 20:30   Rankin
@logman - Prince of Persia? Owszem, limit jest godzina, ale PRZEJŚCIE gry to kwestia wielu, wielu, wielu więcej godzin bo gra wymagała od gracza umiejętności i oferowała wyzwanie, czego o grach chińskiego pokoju nie da się powiedzieć; w "tamtych" czasach ludzie też byli wyczuleni na stosunek ceny do ilości gry i bojkotowali buble pokroju Epic, które autentycznie szło ukończyć w jedno popołudnie
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 19:08   logman
@Bluearga troche rozwalają mnie takie komentarze, jako że skyrim to dla mnie całkiem świeża gra ;) a dla przeciwwagi mogę podać troche starszy klasyczny tytuł który wręcz należało przejść w godzinę a mianowicie Prince of Persia.
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 18:54   Cyjanek
A to nie są te same warunki co na steam? Tam też masz dwie godziny
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 18:36   Bluearga
Dokładnie, kiedyś gry to robiło się takie, że można było spędzić przy nich 1000h i więcej (np. Skyrim), a teraz pseudofirmy Indie lecą na łatwiznę, machną grę na 2h, która kosztuje jak produkt jakości AA. Według mnie opcja refundowania zakupu jest naprawdę dobra i sprawi, że buble już nie będą zgarniać kasy na naiwniakach.
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 16:49   KafarPL
To może niech zaczną robić długie gry zamiast artystycznego czegoś co trwa 1,5-2h max xd Tak samo pluli się na Steama jak Valve wprowadził refundy z <2h
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 13:21   silvver
@Danon666 oni mają ból pewnej części ciała bo ich gry można ukończyć w mniej niż 2h
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 12:19   Mariox2x
@mad00mat Jest. Nie pamiętam na jakich warunkach, ale parę gier już im zwróciłem :P
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 12:11   mad00mat
To teraz jeszcze niech EA doda to samo do Origina ( jeśli już jest to nie wiedziałem bo od EA mam tylko trzy gry) i może w końcu coś się zmieni na lepsze. Skończy się testowanie gier na klientach i sprzedawanie niedokończonych bubli.
poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 11:22   QuantumE
DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther DEER Esther. Jeleń Estera? :D Chyba DEAR Esther ;)

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Fani Fallouta, "Mad Maksa" i szeroko pojętego postapo mogli przez tydzień bawić się na największym festiwalu tego typu w Europie, w tym poświęcić trzy dni na larpa. Bylem tam i ja, zarzuciwszy na siebie stylizowaną zbroję.

Komentarzy:
4

Jedną z nowości, jakie Sudden Strike 4 serwuje graczom, jest system generałów, których dobieramy przed misjami. Jaki wpływ mają oni na sposób prowadzenia walki? Kogo wyselekcjonowano spośród aliantów, nazistów i sowietów?

Komentarzy:
3

W czwartej odsłonie Sudden Strike’a do naszej dyspozycji oddanych zostało ponad sto jednostek militarnych. Opisaliśmy dla was cztery słynne maszyny, którymi przyjdzie nam pokierować podczas gry.

Komentarzy:
1

Za nami premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych powieści ze świata World of Warcraft – od 2 sierpnia w księgarniach znaleźc można "World of WarCraft: Arthas. Przebudzenie Króla Lisza" pióra Christie Golden. Jak się zaczął fenomen znawców światów wykreowanych przez firmę Blizzard? Wróćmy na chwilę do początków...

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z