Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBlizzard wygrywa w sądzie ze sprzedawcami hacków do Overwatcha

Papkin środa, 5 kwietnia 2017, 12:36 News

Oszuści zapłacą producentowi gry ponad 8,5 miliona dolarów!

Mowa o niemieckiej firmie Bossland, która sprzedawała graczom program Watchover Tyrant, dzięki któremu ci dysponowali radarem pokazującym wszystko, co dzieje się na mapie, oraz mogli podejrzeć paski zdrowia innych graczy. Podobne "ułatwiacze" mogli też nabyć gracze w World of Warcraft (Honorbuddy) i Hearthstone'a (Hearthbuddy).

Chociaż Blizzard przegrał poprzednie starcie z Bosslandem (sprawa dotyczyła wówczas Heroes of the Storm) i musiał wówczas pokryć niemałe koszta sądowe, w lipcu ubiegłego roku zdecydował się wytoczyć przed kalifornijskim sądem kolejny proces. Prawnicy Zamieci argumentowali, iż "boty i oszustwa kosztują nas miliony dolarów i psują zabawę uczciwym graczom". Na odpowiedź niemieckiej firmy nie trzeba było długo czekać. Bossland zapowiedział wówczas... że jego hacki staną się wkrótce jeszcze trudniejsze do wykrycia.

Ponieważ jednak Bossland nie zdecydował się stawić w sądzie, by bronić swojego stanowiska, wyrok mógł być tylko jeden. Sąd stanu Kalifornia orzekł właśnie, iż Niemcy są winni piractwa medialnego, czyli nielegalnego posługiwania się cudzą własnością intelektualną, i ukarał firmę koniecznością zapłaty 8,6 mln dolarów (plus 177 tys. dolarów kosztów sądowych). Na dokładkę nałożył zakaz sprzedaży oprogramowania tworzonego przez Bossland w Stanach Zjednoczonych.

Swoją drogą – dostępu do oficjalnej strony Bosslandu nie mają obywatele UK, których wita informacja, iż "Bossland nie ma pozwolenia, by reklamować się lub oferować sprzedaż oprogramowania obywatelom Zjednoczonego Królestwa".

Z pozostałych wieści: całkiem niedawno Blizzard uruchomił sprzedaż kolekcjonerskich figurek, na których też powinien sporo zarobić. W Overwatchu zameldowała się zaś kolejna postać, pani tank Orisa.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 7 kwietnia 2017, 21:33   tupolew519
zasłużyli sobie na to.
czwartek, 6 kwietnia 2017, 15:19   kiogu1
Co zabawniejsze - jeśli to zrobią to znowu wszystko wypłynie, bo cholernie ciężko jest ukrywać cheaty w grze w, którą dziennie gra parę milionów osób. Wystarczy jedne zgłoszenie a Niemcy dostaną "kolejną ratę". Biedni, ograniczeni umysłowo hakerzy... Poza tym sąd w niemczech może to zanegować raz, dwa ale prędzej czy później - panowie i tak zapłacą...
czwartek, 6 kwietnia 2017, 15:15   kiogu1
suberu Szczerze? Nie mam zdania. Nigdy nie spotkałem nikogo kto ich używa (albo mam farta albo nie zwróciłem uwagi) natomiast zabawne dla mnie jest jak wielki zyski przynosi overwach. To znacznie przekracza zyski z legionu + abonamentu od jego wyjścia. Gigantyczna sprzedaż, zarobki ze skrzynek i na końcu stały abonament o hackęrów, który już zapowiedzieli, że nie przestaną...
czwartek, 6 kwietnia 2017, 11:30   Shunex
@ThunderGun no tak bo przecież programiści robią za darmo patche by blokować cheaty...
@misterDVader ściągniecie od nich kasy to akurat mały problem i są od tego prawa międzynarodowe
czwartek, 6 kwietnia 2017, 10:40   ThunderGun
"boty i oszustwa kosztują nas miliony dolarów", bardzo śmieszne Bizzard. Zwłaszcza, że przyłapani na czitach musieli jeszcze raz kupić grę...
czwartek, 6 kwietnia 2017, 1:21   misterDVader
Należy im się, ale już widzę, jak egzekwują 8,5 mln od niemieckiej firmy na podstawie wyroku wydanego przez amerykański sąd :v
środa, 5 kwietnia 2017, 22:01   Keddav
"Bossland zapowiedział wówczas... że jego hacki staną się wkrótce jeszcze trudniejsze do wykrycia." Wtf? Jak inaczej to nazwać niż skurczysyństwem? Rozumiem, że można nie lubić Blizzarda i potępiać ich metody, podejmowane decyzje, etc. Ale w tym momencie nie jest to działanie na szkodę Zamieci, tylko graczy.
środa, 5 kwietnia 2017, 21:52   Silenciak
Ciekawe na ile te wyroki są prawomocne w Niemczech. W newsie jest błąd, nie wiadomo czy panowie z Bossland zgodzą sie na taki wynik. Osobiście jestem przeciwny jakimkolwiek czitom w grach multiplayer i osoby z nich korzystające to zwyczajne szuje. Głupie podnoszenie swojego ego w wirtualnej grze, szkoda ludzi. Co nie zmienia faktu że blizzardem gardze od pewnego czasu. Niech panowie z Bossland, jeszcze trochę zamieci podokuczają :)
środa, 5 kwietnia 2017, 19:04   sabaru
@kiogu1 pochwalasz używanie czitów przez neta?
środa, 5 kwietnia 2017, 18:14   makkoj
@Tesu: no, nawet dla mnie samego :)

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z