Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMass Effect: Andromeda oficjalnie najgorzej ocenianą grą w historii BioWare

Sir Mullich sobota, 1 kwietnia 2017, 18:05 News

Metakrytyczny pogrom.

Niech ponurym hymnem tego newsa będzie znakomita ścieżka dźwiękowa Sonica w wykonaniu BioWare (średnia 74/100):

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 4 kwietnia 2017, 20:33   wielki0fan0gier
Natomiast to złe zarządzanie wzięło się najprawdopodobniej z nacisku wydawcy (EA!) na producenta. Nie daje on deweloperom możliwości przesuwania premiery o kilka-naście miesięcy w razie potrzeby. EA chce osiągnąć określone z góry zyski w określonym terminie przy danym budżecie. Bazuje na wyrobionych wcześniej markach, nakazując deweloperom kolejnych części gier z serii zacisnąć pasa i wypluć gotowe produkty z prędkością światła, a gdy ich jakość okazuje się poniżej przeciętnej, firmy są niszczone przez EA.
wtorek, 4 kwietnia 2017, 20:29   wielki0fan0gier
Problemem Andromedy nie jest budżet, a złe zarządzanie zbyt dużym zespołem i brak czasu na testowanie i dopieszczenie dzieła. Przy dzisiejszej technologii tworzenia gier, do kreacji nawet tak złożonego świata, jaki mamy w ME:A, wystarczyłoby trochę mniej programistów/grafików/menedżerów od spraw marketingu. Ale za oszczędzone pieniądze należałoby kupić czas i skierować siły tam, gdzie nie zostały one skierowane - do testowania i usprawnienia produktu.
poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 11:33   Scorpix
BTW: Ludzie pomyślcie też trochę. 40 mln na grę o takiej skali? RDR kosztował 80 mln! To się nie mogło udać.
I nie gadajcie, że Wiedźmin miał podobny, ale wszystko wyszło, bo ta gra ma mniej zawartości i postaci, z którymi można porozmawiać niż ME:A, a pewne modele też się powtarzają wielokrotnie.
poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 11:29   Ziemas
Gram i gra się bardzo przyjemnie. Błędy się zdarzają ale sporadycznie i nie psują zabawy. Fakt, że grając wciągnąłem się tak, że 6:27 i jasno za oknem wyrwało mnie z transu. Polecam zagrać samemu i olać oceny i wszystkie gdybania maruderów
poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 11:25   Scorpix
Trochę zabawne jest to, że ocena zależy tak naprawdę od losowości. Ja miałem bugi, ale te najlepsze mechaniki działały bez zarzutów (rozmówki, wspominanie o wydarzeniach z przeszłości), a skład mi się spodobał, choć Vetra, Drack i Jaal są mocno lepsi od pozostałych, to można się z nimi zżyć słuchając ich rozmów. W ten sposób oceny się tak mocno wahają. W zależności od szczęścia można dać grze albo 8, albo i 6 jak się miało pecha i scenariusz się nie podobał.
poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 10:53   Rennard
Na metacriticu Fallout 4 ma wyższą oceną niż Andromeda, więc tą ocenę to można sobie wiadomo gdzie włożyć.
poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 9:13   Dantes
Przyczyny klęski Mass Effect: Andromeda nie należy obwiniać Bioware tylko EA oni od dawna kupują studia które tworzą gry wyciskają z nich wszystkie soki i na koniec likwidują, mówiąc prościej producent gry robi to co karze mu wydawca.
niedziela, 2 kwietnia 2017, 21:10   myszak
Moim zdaniem lepiej jest poczekać aż gra z którą wiązałem spore nadzieje zostanie naprawiona (bo to, ze naprawy wymaga, nie ulega wątpliwości) i wtedy sobie w nią zagram. Czekałem kilka lat, poczekam jeszcze pół roku. Jestem przekonany o tym, że wtedy gra będzie o wiele przyjemniejszym doświadczeniem, ja nie będę się wściekał, że kupiłem najdroższą grę na PC która nie działa tak jak powinna i będę miał satysfakcję z tego, że wysłałem jasny sygnał, że się z politykom wydawcy nie zgadzam. Może nie tylko ja...
niedziela, 2 kwietnia 2017, 21:01   myszak
poniku
Jeśli według ciebie "te filmiki na youtubie i niektóre recenzje to pomówienia i plotki", w takim razie ja nie za bardzo wiem co dla ciebie jest faktem... Bo jeśli ktoś ci pokazuje nagrany film jako dowód na temat czegoś o czym pisze, a ty nazywasz to plotkami i pomówieniami, to chyba nie bardzo mamy jak dyskutować...
niedziela, 2 kwietnia 2017, 19:13   Scorpix
Swoją drogą to fajnie by było jakby scenariusz do Andromedy napisał Yoko Taro. Choć z drugiej strony EA pewnie połowę jego pomysłów by niestety wyciął :(

O autorze

Sir Mullich
Sir Mullich

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
1

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z