Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Civilization VI – Kolejną grywalną frakcją będzie Macedonia [WIDEO]

Cursian środa, 22 marca 2017, 18:33 News
PC

Na jej czele stanie Aleksander Wielki.

Podopieczni jednego z najsłynniejszych zdobywców w dziejach będą idealnym wyborem dla tych, którzy ponad wszystko przedkładają rozwiązania siłowe. Macedończycy będą zyskiwali premię do badań za każde podbite miasto, więc inwestowanie w armię nie będzie w ich przypadku oznaczało pogodzenia się z kompletnym zacofaniem w pozostałych dziedzinach. Ich specjalna jednostka piechoty, hypaspiści, znakomicie sprawdza się podczas oblegania dzielnic, a ich ciężkozbrojni, "zmotoryzowani" koledzy, hetajrowie, otrzymają darmowy awans, co pomoże im zyskać niewielką przewagę już na starcie. Specjalna budowla Macedończyków, Basilikoi Paides, zapewnia premię do nauki za trenowanie w niej cywilów. Wybrane jednostki wojskowe mogą za to liczyć na dodatkowe punkty doświadczenia.   

Więcej szczegółów poznacie, oglądając poniższy filmik. Przypominam również, że całkiem niedawno zapowiedziano także Persów, o których możecie poczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 23 marca 2017, 22:39   tupolew519
Macedonia? całkiem obiecująco.
środa, 22 marca 2017, 21:22   Demilisz
W sumie jak sprawdziłem to Macedonii nigdy nie było, a przynajmniej nie w głównej serii (nie wiem jak z Call to Power czy Revolution).
środa, 22 marca 2017, 21:20   Demilisz
@Gavron88 - Macedonii w ogóle nie było w Civ od III do V. Aleksander był i przewodzil Grekom.
środa, 22 marca 2017, 21:19   misterDVader
Trochę OP te civki z DLC
środa, 22 marca 2017, 21:14   Demilisz
@cobran - ale Grecy średnio się z nim lubili. Dla nich to był po prostu najeźdźca. Ja tam się ciesze, że w serii, skoro juz nas łaskawie dano, przeskoczono od Kazimierza Wielkiego do Jadwigi, pomijajać Ludwika Węgierskiego po drodze, bo on wiele dla Polski nie zrobił. Tak samo uważam, ze Aleksander bardziej pasuje jako przywódca Macedonii i dobrze, że przy szóstce właśnie taka drogę obrano. Ja w ogóle w grach strategicznych jestem zwollenikiem różnorodności i mnie nie bolał "niehistoryczny" Egipt w Rome 1.
środa, 22 marca 2017, 21:14   Gavron88
Pytanie: czy w którejkolwiek Cywilizacji (lub innej grze z wyborem kraju którym grasz) na czele Macedończyków staje kto inny niż Aleksander Wielki?
środa, 22 marca 2017, 20:55   cobran
@Demillisz Poniewarz Macedonia starożytna na siłę wpychała się do świata greckiego (sami grecy traktowali ich niekiedy jak barbarzyńców) co udało się po dojściu do władzy Filipa który to wraz ze swymi następcami na tronie zdominował na długie lata Helladę (do pojawienia się w okolicy niejakiej Republiki Rzymskiej. Dlatego właśnie wpychanie Aleksandr do kultury greckiej (z którą się utożsamiał) było jak najbardziej na miejscu.
środa, 22 marca 2017, 20:48   Demilisz
@promant12 - z tych dwóch zdecydowanie wolę Macedonię starożytną. Wtedy to był jeden z głównych graczy w regionie, zwłaszcza za Aleksandra, obecna Macedonia no po prostu jest i tyle. Przynajmniej teraz będzie trochę bardziej historycznie, bo we wcześniejszych częściach Aleksandra na siłę wpychano jako przywódcę Greków.
środa, 22 marca 2017, 20:23   cali
@promant12 - Cywilizacja to gra na przestrzeni wieków.
środa, 22 marca 2017, 18:56   promant12
Zaraz, zaraz. Przecież współczesna Macedonia a starożytna Macedonia to dwa zupełnie inne narody, inna historia i kiltura. Ci współcześni to słowianie tak jak np. Chorwaci i Serbowie, a ci starożytni byli Grekami. Niedopatrzenie czy czepianie się idioty, który myśli, że się zna?

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Steam: Spore obniżki cen gier 2K

News
sobota, 10 marca 2018

steam-spore-obnizki-cen-gier-2k Szóstą Civkę przeceniono o 60%, piąta odsłona kosztuje tyle co dwa wydania CDA, XCOM: Enemy Unknown kupimy za cenę jednego obiadu... a w kolejce czekają przecież BioShock, Mafia i Borderlandsy!

Komentarzy:
16

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Topowe gamingowe słuchawki firmy znanej z high-endowego sprzętu grającego, co z jednej strony przekłada się na cenę, z drugiej – na jakość.

Komentarzy:
15

Na pierwszy rzut oka to FPS.

Komentarzy:
23

Choć w maju fetował dziesięciolecie, Dontnod to studio wciąż nieokrzepłe, nadal poszukujące zarówno artystycznej tożsamości, jak i właściwego modelu biznesowego.

Komentarzy:
0

Nim świat ujrzał połyskliwą pierś Roberta Pattinsona, o wampirach pisali Goethe, Dumas i Voltaire, a sam wampiryzm przypisywano władcom Węgier i Rumunii. Również poza kartami powieści czy filmowymi klatkami ofiarami domniemanych krwiopijców padły setki tysięcy ludzi.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z