Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Civilization VI – Kolejną grywalną frakcją będzie Macedonia [WIDEO]

Cursian środa, 22 marca 2017, 18:33 News
PC

Na jej czele stanie Aleksander Wielki.

Podopieczni jednego z najsłynniejszych zdobywców w dziejach będą idealnym wyborem dla tych, którzy ponad wszystko przedkładają rozwiązania siłowe. Macedończycy będą zyskiwali premię do badań za każde podbite miasto, więc inwestowanie w armię nie będzie w ich przypadku oznaczało pogodzenia się z kompletnym zacofaniem w pozostałych dziedzinach. Ich specjalna jednostka piechoty, hypaspiści, znakomicie sprawdza się podczas oblegania dzielnic, a ich ciężkozbrojni, "zmotoryzowani" koledzy, hetajrowie, otrzymają darmowy awans, co pomoże im zyskać niewielką przewagę już na starcie. Specjalna budowla Macedończyków, Basilikoi Paides, zapewnia premię do nauki za trenowanie w niej cywilów. Wybrane jednostki wojskowe mogą za to liczyć na dodatkowe punkty doświadczenia.   

Więcej szczegółów poznacie, oglądając poniższy filmik. Przypominam również, że całkiem niedawno zapowiedziano także Persów, o których możecie poczytać TUTAJ.

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 23 marca 2017, 22:39   tupolew519
Macedonia? całkiem obiecująco.
czwartek, 23 marca 2017, 8:25   PanZdzisiek
Jak już dają Macedonię, to mogli dać Filipa dla odmiany, a nie wyeksploatowanego Olka. W końcu to Filip II był twórcą potęgi Macedonii, a jego syn Aleksander bardziej kojarzy się z podbojami greckimi (na Medo-Persji w Azji i Afryce).
środa, 22 marca 2017, 21:22   Demilisz
W sumie jak sprawdziłem to Macedonii nigdy nie było, a przynajmniej nie w głównej serii (nie wiem jak z Call to Power czy Revolution).
środa, 22 marca 2017, 21:20   Demilisz
@Gavron88 - Macedonii w ogóle nie było w Civ od III do V. Aleksander był i przewodzil Grekom.
środa, 22 marca 2017, 21:19   misterDVader
Trochę OP te civki z DLC
środa, 22 marca 2017, 21:14   Demilisz
@cobran - ale Grecy średnio się z nim lubili. Dla nich to był po prostu najeźdźca. Ja tam się ciesze, że w serii, skoro juz nas łaskawie dano, przeskoczono od Kazimierza Wielkiego do Jadwigi, pomijajać Ludwika Węgierskiego po drodze, bo on wiele dla Polski nie zrobił. Tak samo uważam, ze Aleksander bardziej pasuje jako przywódca Macedonii i dobrze, że przy szóstce właśnie taka drogę obrano. Ja w ogóle w grach strategicznych jestem zwollenikiem różnorodności i mnie nie bolał "niehistoryczny" Egipt w Rome 1.
środa, 22 marca 2017, 21:14   Gavron88
Pytanie: czy w którejkolwiek Cywilizacji (lub innej grze z wyborem kraju którym grasz) na czele Macedończyków staje kto inny niż Aleksander Wielki?
środa, 22 marca 2017, 20:55   cobran
@Demillisz Poniewarz Macedonia starożytna na siłę wpychała się do świata greckiego (sami grecy traktowali ich niekiedy jak barbarzyńców) co udało się po dojściu do władzy Filipa który to wraz ze swymi następcami na tronie zdominował na długie lata Helladę (do pojawienia się w okolicy niejakiej Republiki Rzymskiej. Dlatego właśnie wpychanie Aleksandr do kultury greckiej (z którą się utożsamiał) było jak najbardziej na miejscu.
środa, 22 marca 2017, 20:48   Demilisz
@promant12 - z tych dwóch zdecydowanie wolę Macedonię starożytną. Wtedy to był jeden z głównych graczy w regionie, zwłaszcza za Aleksandra, obecna Macedonia no po prostu jest i tyle. Przynajmniej teraz będzie trochę bardziej historycznie, bo we wcześniejszych częściach Aleksandra na siłę wpychano jako przywódcę Greków.
środa, 22 marca 2017, 20:23   cali
@promant12 - Cywilizacja to gra na przestrzeni wieków.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

GTA V, Mafia III, Civilization VI – Znamy wyniki sprzedaży

News
środa, 24 maja 2017

gta-v-mafia-iii-civilization-vi--znamy-wyniki-sprzedazy W raptem trzy miesiące sprzedano 5 milionów egzemplarzy GTA V, co daje łącznie...

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zaczęło się w Rosji, w 2005 roku. Wtedy to miała miejsce premiera książki „Metro 2033”. Zdmuchnięty atomowymi uderzeniami świat skurczył się tam do tuneli moskiewskiego metra, a ludzkość niczym szczury zaadaptowała się do życia pod ziemią.

Komentarzy:
5

Jeszcze dziś trwa w Nadarzynie święto e-sportu, gier planszowych, seriali, cosplayu, pieczonego ziemniaka i, na upartego, komiksów. My spędziliśmy tam parę godzin wczoraj, dlatego pozwólcie, że podzielimy się z wami zestawem migawek prosto z Ptak Warsaw Expo.

Komentarzy:
8

Zagraliśmy już w Tekkena 7 – i opisaliśmy dokładnie całą zawartość gry, byście mogli podjąć decyzję, czy warto w nią zainwestować. [Spoiler: Jak najbardziej!]

Komentarzy:
4

Wszystko zaczęło się, kiedy Namco postanowiło podkraść Sedze twórców Virtua Fightera...

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z