Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Ze względu na problemy techniczne związane z logowaniem na cdaction.pl tymczasowo prosimy o logowanie przez forum, a następnie odświeżenie strony www.cdaction.pl, żeby zostać zalogowanym w serwisie.

Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

KONKURSMetro 2033: "Achromatopsja" – Wygraj książkę [ROZWIĄZANY]

Ghost środa, 15 marca 2017, 11:18 Konkurs
Metro 2033 Achromatopsja
Metro 2033 Achromatopsja

Od dziś w sprzedaży jest kolejna książka z uniwersum Metro 2033, z akcją osadzoną w Polsce (a dokładniej w metrze warszawskim). W naszym konkursie możecie wygrać jeden z pięciu egzemplarzy tej powieści.

Waszym zadaniem jest napisać w komentarzu, jakie jeszcze inne miejsca oprócz tuneli metra nadawałyby się do tego, żeby grupa ludzi mogła przetrwać postapokaliptyczną katastrofę (swój wybór trzeba uzasadnić!). Liczymy na ciekawe i rozbudowane wypowiedzi, choć jednocześnie prosimy, aby ograniczyć się do tekstów mieszczących się maksymalnie w dwóch komentarzach. Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia konkursowego. Na wasze typy czekamy do niedzieli do północy (23:59 19 marca).

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 2-3 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będa oni potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Osoby używające multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowane.

Notka od wydawcy:

Zapoczątkowany przez rosyjskiego autora Dmitrija Glukhovsky’ego i jego kultową powieść „Metro 2033” cykl Uniwersum Metro 2033, liczący kilkadziesiąt powieści tworzonych przez międzynarodowe grono pisarzy, cieszy się niesłabnącą popularnością. Nakładem wydawnictwa Insignis do tej pory ukazało się siedemnaście powieści, z czego cztery polskich autorów: Paweł Majka przyniósł atomową pożogę do Krakowa, a Robert J. Szmidt został niszczycielem Wrocławia. Teraz do ich grona dołącza Artur Chmielewski ze swoją wizją Warszawy roku 2033 zatytułowaną „Achromatopsja”.

Framentów książki czytanych przez Krzystofa Gosztyłę można posłuchać pod tymi linkami:

Fragment 1

Fragment 2

Fragment 3

Laureaci

Spośród nadesłanych zgłoszeń redakcja postanowiła nagrodzić następujące osoby:

  • fiorehencerbin
  • PaulPGR
  • artildo
  • Bruce
  • Rezyser

Laureatów proszę o podesłanie na adres konkurscda@cdaction.pl następujących danych: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Maila proszę napisać z adresu jaki macie powiązany z kontem na naszym forum i zatytułować "Konkurs - Metro 2033 Achromatopsja ".

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 19 marca 2017, 18:12   Pillow
[Stoooppp!]Przeczytałem polecenie i prosiłbym nie liczyć tego wywodu wcześniej. No więc, ludzie mogliby schować się w kanałach, ponieważ: 1. Studzienki kanałowe są wszędzie i nie tylko w stolicach (pod moim blokiem jest ich 5) 2. Podczas Powstania Warszawskiego już używano kanałów 3. Kanały są pod ziemią = mniejsza radioaktywność 4. Na pewno można coś wywiercić, lub powiększyć kanał 5. Dzięki oczyszczalniach można pozbawić radioaktywność z wody 6. Kanały mogą być "połączone"z budynkami
niedziela, 19 marca 2017, 18:11   Pillow
, skąd można wziąć przydatne rzeczy 7. Wpiszcie sobie "kanały" w Google i myślcie "Łooooo tyle klimatu" Aha, no i wady: 1. R.i.p. goście w kanałach przy epicentrum wybuchu 2. Bez sprzętu może być ciasnawo 3. Na pewno będzie ciemniej, niż w metrze. 4. Problem z wyznaczeniu państw-miast (stacji)Ale, ale tu chodzi o przetrwanie, a nie o wygody, także to jest moja propozycja. [I nie liczcie tego na dole, dobra?] [Z góry dzięki! =) ]
niedziela, 19 marca 2017, 17:33   dim7
Oczywiście życie w kompleksie łodzi podwodnych, gdzie całą lub niemal całą załogę stanowią mężczyźni nie będzie sielanką. Ograniczona przestrzeń, brak światła słonecznego, ciasne korytarze i narastająca z biegiem lat ilość awarii w takim kompleksie będą sprzyjały powstawaniu konfliktów. Wystarczy, że załoga jednej z łodzi zdecyduje się na agresję i użycie broni jądrowej, która jest na wyposażeniu podwodnego okrętu, by zmienić azyl ocalałych w stopioną masę stali zatopioną setki metrów pod powierzchnią ocean
niedziela, 19 marca 2017, 17:33   dim7
Podwodny kompleks stworzony z wielu połączonych łodzi podwodnych. Setki metrów wody będą skutecznie chronić załogi takich statków przed zabójczym promieniowaniem, a reaktory jądrowe, które napędzają większość tego typu jednostek zapewnią energię wystarczającą na dziesiątki lat. Zapewnia to możliwość przetrwania i poszukiwania miejsca, w którym promieniowanie nie jest zabójcze. Prócz załóg statków na tak dużej głębokości z pewnością przetrwają liczne zwierzęta morskie, które mogą posłużyć za pożywienie.
niedziela, 19 marca 2017, 14:14   P4CYFIKATOR
Stare schrony byłyby najlepszym rozwiązaniem , tym bardziej takie wpełni wyposażone i sprawne . Niestety nie ma takich zbyt wiele . Nadały by się również piwnice , ale w nich nie zmieści się zbyt wiele osób . Kopalnie też mogły by się sprawdzić szczególnie znajdujące cię głęboko i o dużej powieżchni. Można by użyć również mniejszych obiektów podziemnych . Oczywiście jeżeli przeżyjemy !
niedziela, 19 marca 2017, 13:08   IceTiger
miejsca starczyłoby dla wielu osób. W jaskiniach panuje stała temperatura ok. 10 stopni Celsjusza, a w okresie nuklearnej zimy czynnikiem niezbędnym do przetrwania jest m.in temperatura. Niektóre źródła podają, że tunele ciągną się aż do oddalonego o 15km Stołpia. Możliwe, że miejsce to zostałoby pominięte jak potencjalny cel ataku, co daje nam kolejną możliwość na miejsce do życia po apokalipsie. Możliwe byłoby również otwarcie szlaku handlowego z tą miejscowością. A duch Bieluch jako dobry duch podziemi:)
niedziela, 19 marca 2017, 13:04   IceTiger
Moim zdaniem dobrym miejscem do przetrwania katastrofy o zasięgu globalnym byłyby Chełmskie podziemia Kredowe. Jest to bardzo rozbudowana sieć tuneli, częściowo oświetlonych, w których można by było uchronić się przed ogniem bomb atomowych. Po ataku wystarczyłoby naprawić agregat, by funkcjonować bez przeszkód. Tunele rozciągają się praktycznie pod całym miastem, wyjść jest wiele, więc zawsze to jakaś opcją w poszukiwaniu pożywienia/ludzi/rzeczy niezbędnych do przetrwania. W kredzie łatwo kuć, dlatego
sobota, 18 marca 2017, 22:13   Rezyser
zachowane schrony, a pod Przychodnią na Sarzyńskiego i pod Dworcem Głównym są bunkry przeciwatomowe. Według legend istnieje tego o wiele więcej, w tym podziemny dworzec, którego tory prowadzą poza miasto, a pod Szpitalem na Unii Lubelskiej, który nota bene jest zbudowany na planie swastyki, miał istnieć podziemny szpital. Mówi się nawet o podziemnych fabrykach, ale wiele chodników jest zasypanych lub zamurowanych. Tylko czekają na moment, aż ludzie je otworzą i znów zejdą pod ziemię w poszukiwaniu ocalenia.
sobota, 18 marca 2017, 22:09   Rezyser
Mój wybór pada na sieć podziemnych przejść i tuneli stworzonych jeszcze przez Niemców w czasach, gdy Szczecin był niemiecki. Całe Centrum miasta jest poprzecinane podziemnymi korytarzami, którymi można dostać się pod różne budynki: Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta, Szkołę, Szpital. Istniały, a może nawet i dalej istnieją przejścia pod Odrą na wyspę. Mało osób wie, że wiele zabytków niemieckich posiada dwa poziomy piwnic i właśnie ten drugi jest początkiem drogi w podziemia. Wiele Instytucji posiada dobrze
sobota, 18 marca 2017, 20:46   Pillow
Kanały Warszawskie, 2030 Dzień 1Wysłano mnie by podpisać traktat pokojowy z Starówką. Na naszym odcinku kończy się woda pitna. Niestety jesteśmy za daleko od Rzeki i Filtrów, dlatego musimy zawrzeć sojusz. Oby nasz PC ich przekonał.Dzień 2 Po drodze natrafiliśmy na odcinek należący do Uniwersytetu. Na szczęście należeli oni do sojuszu Śródmieście. Podobno udało Kretom udało się dokopać do podziemi uczelni. Wielu ludziom udało się uratować dzięki liczebności studzienek i równie wielu przydzielono do

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Urban City: Wygraj ciuchy Marvela

News
wczoraj

urban-city-wygraj-ciuchy-marvela Universum Marvela to kopalnia świetnych superbohaterów i kapitalnych złoczyńców. Nie mielibyście ochoty pokazać innym, jak bardzo je lubicie?

Komentarzy:
98

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Nareszcie (pod)stołeczny festiwal popkultury stał się godny swojej nazwy. Połączone imprezy Warsaw Comic Con, Good Game Expo i Warsaw Book Show wprost pękały od atrakcji dla fanów gier, seriali i komiksów.

Komentarzy:
4

Dekadę Marvel Cinematic Universe uczczono imprezą, na którą zaproszono niemal wszystkich liczących się biesiadników. Recenzję ich pląsów mógłbym zamknąć w trzech znakach tekstu: „meh”.

Komentarzy:
52

99% banowanych użytkowników PUBG-a to Chińczycy. Fortnite też będzie musiał zmierzyć się z plagą oszustw, ale zdecydowanie ma o co walczyć.

Komentarzy:
2

Dobre pytanie, wszak nie widzieliśmy się od dwóch lat z okładem! Tymczasem – wbrew obiegowej opinii – u Far Cry’a wydarzyło się w tym czasie sporo.

Komentarzy:
28

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z