Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPewDiePie odpowiada na oskarżenia o antysemityzm [WIDEO]

Papkin piątek, 17 lutego 2017, 10:30 News

Jutuber wystosował do widzów oświadczenie.

Przypomnijmy: kilka dni temu dziennikarze Wall Street Journal oskarżyli jutubera o antysemityzm, skrupulatnie wyliczając, iż w okresie od sierpnia do stycznia PewDiePie umieścił w swoich materiałach dziewięć odniesień do nazizmu. W efekcie wpierw współpracę z celebrytą zerwał Disney, a następnie zdystansował się od niego sam YouTube (który zaprzestał produkcji drugiego sezonu show "Scare PewDiePie").

Felix Kjellberg odniósł się do medialnej burzy w nowym materiale, w którym krytykuje media starego typu, które "atakują jutuberów, bo się ich boją". Twierdzi ponadto, że jest przez nie wyciągany wówczas, gdy można poplotkować o jego wielomilionowych zarobkach, ale dziennikarze milczą, gdy angażuje się w akcje charytatywne.

Chciałem powtórzyć – moją intencją było pokazanie, jak głupia jest ta strona i jak bardzo możesz nagiąć swoje granice, by zarobić 5 dolarów (mowa o Fiverr, "giełdzie usług", za pośrednictwem której jutuber wynajął ludzi trzymających w jego materiale tabliczkę z napisem "śmierć wszystkim Żydom" – dop. Papkin). Przepraszam za słowa, których użyłem i które mogły urazić ludzi. Przyznaję, że dowcip wymknął się spod kontroli. Mocno wierzę, że możemy żartować ze wszystkiego, ale jest dobry sposób, by to robić, i jest sposób nie najlepszy. Uwielbiam przekraczać granice, ale popełniłem błąd.

...mówi. Jednocześnie oskarża media o podebranie jego rzekomo antysemickich wypowiedzi z materiału, w którym mówił o tym, jak media mogą wykorzystać wypowiedzi wyrwane z kontekstu(!). Najmocniej obrywa się wspomnianemu Wall Street Journal, który wykorzystał (chociażby) zdjęcie jutubera z wyciągniętą w górę dłonią, co w kontekście materiału mogło sugerować nazistowskie pozdrowienie.

Podkreśla, że od razu wystosował oświadczenie (faktycznie, zresztą cytowaliśmy je) i że wyciągnął z całej sytuacji lekcję. Dla Kjellberga reakcja była jednak niewspółmierna do przewinienia. Zwraca uwagę, iż wielu ludzi świętuje zdjęcie jego show z anteny, podczas gdy pracę straciły wówczas "setki ludzi". "Czy to jest warte świętowania?" – pyta retorycznie.

Z całą odezwą Szweda możecie zapoznać się poniżej.

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 23 lutego 2017, 11:47   Legat
Obchodzi gimbazjum, a te generują "kliknięcia" więc też zyski za zaspokajanie potrzeb ich małych, skretyniałych rozumków. Bardzo liczna grupa. To zrozumiał ten gość powyżej, robiąc z siebie regularnie pajaca rozśmieszając ową gawiedź (życzliwie to ujmując) i to rozumie też ten serwis dostarczając tej grupie to czego pragnie.Jeżeli chodzi o ten antysemityzm... niech celebryta płaci.
środa, 22 lutego 2017, 12:42   arterius169
Kogo obchodzi ten gość? naprawdę jest taki ważny, że zasługuje na newsa?
środa, 22 lutego 2017, 11:44   pfiutek1
Witamy w Polsce roku 2017 gdzie nadal panuje sredniowiecze
niedziela, 19 lutego 2017, 12:50   gorn1979
Oczywiści nie muszę Ci wyjaśniać jak te kraje "demokratyczne" wg. Hałaburdy skończyły :)
niedziela, 19 lutego 2017, 12:48   gorn1979
@Sylfa W kwestii Falangi jako organizacji która nie jest wg. Ciebie zła:
-"Sami działacze „Falangi” określali się często mianem „Ruchu Młodych”, a przez przeciwników politycznych nazywani byli od inicjałów przywódcy – Bolesława Piaseckiego – „bepistami”. Sam Piasecki otwarcie określał RNR "Falangę" jako organizację faszystowską"
Kazimierz Hałaburda - jeden z przedstawicieli pisał:"czemu monopol na używanie nazwy demokracja ma mieć akurat Blum, czy Lloyd Gorge, a nie na przykład Mussollini czy Hitler"
niedziela, 19 lutego 2017, 2:21   Sylfa
@Tesu A wiesz ze jestesmy zbawieni przez fakt ze Jezus umarl na krzyzu (za nas) a nie nasze zle badz dobre uczynki?
niedziela, 19 lutego 2017, 2:14   Tesu
Ale wiesz, ze warunkiem odpuszczenia grzechow jest szczera spowiedz (czyli bez zatajania czegokolwiek) oraz zal za grzechy i szczere postanowienie poprawy? Bez tego i sam Bog grzechow nie odpusci, a spowiedz bedzie pustym i pozbawionym sensu rytualem.
niedziela, 19 lutego 2017, 1:47   Sylfa
@Tesu Chodzi o ten moment gdzie idziesz do spowiedzi a on ci odpuszcza to nie tak mialo byc ^^
niedziela, 19 lutego 2017, 1:16   Tesu
@Sylfa
Nie wiem, z jakimi duchownymi miales do czynienia, ale mnie zawsze uczono, ze to Bog odpuszcza grzechy, a spowiadajacy ksiadz jest tylko posrednikiem i takiej mocy nie ma...
niedziela, 19 lutego 2017, 1:12   Sylfa
@Tesu Falanga nie jest w zadnym razie zla organizacja a mam wrazenie ze sugerujesz cos takiego... Niestety ksieza utracili wiele ze swego autorytetu ostatnio... Nie wiem czy czytujesz Biblie ale bardzo srednio wychodzi im kierowanie sie jej nakazami... dla przykladu przywlaszczaja sobie prawo Boskie odpuszczania grzechow etc. Takze to co ten ksiadz powiedzial to jeszcze malo.. Mam jednak nadzieje iz to porzadny czlowiek.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Świetnie się stało, że w Kanadzie podjęto jedyną słuszną decyzję o pożegnaniu się w kontynuacji najpopularniejszej space opery ostatniej dekady z Cytadelą i Żniwiarzami. Pracujący bez wytchnienia przez lata pisarze zapełnili wszechświat Mass Effect tak potężną ilością materiału, że grzechem byłoby zmarnowanie go na kolejne rozdziały Nieznanych przygód kapitana Sheparda.

Komentarzy:
59

W sprzedawanych obecnie dyskach SSD znajdziemy kilka różnych układów pamięci flash – MLC, TLC, 3D MLC oraz 3D TLC. Dwa ostatnie są coraz częściej wykorzystywane przez producentów dysków półprzewodnikowych. Wyjaśniamy, jakie korzyści przemawiają za stosowaniem technologii 3D NAND i dlaczego warto kupić dysk SSD wyposażony w te kości pamięci.

Komentarzy:
3

Po ograniu zamkniętej bety mogę wprost stwierdzić, że Wildlands to takie The Division. Zamiast Nowego Jorku mamy Boliwię, a miejsce epidemii zajął kartel narkotykowy. O ile schematy rozgrywki są niemal identyczne, to na szczęście widać jedną poważną zmianę – jest taktycznie.

Komentarzy:
12

Pierwsze wrażenie: wow, chcę! Mam wprawdzie w domu mocnego gamingowego desktopa, a na co dzień noszę w plecaku laptopa z ekranem 14”, który wystarcza mi do wszystkich prac kreatywno-biurowych, ale to dwie maszyny. A nowy laptop MSI nie dość, że jest lżejszy od mojego laptopa, to jeszcze równie szybki co mój desktop.

Komentarzy:
7

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z