Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Bioshock: Gore Verbinski zdradza, co stało się z adaptacją filmową

Cross czwartek, 16 lutego 2017, 13:49 News
BioShock
BioShock

Reżyser "Piratów z Karaibów", "The Ring" (2002) i "Rango" tłumaczy, dlaczego film został anulowany na osiem tygodni przed rozpoczęciem zdjęć.

Podczas redditowego AMA z Verbinskim jeden z użytkowników zapytał, co stało się z przygotowywaną przez niego adaptacją filmową "Bioshocka". Reżyser odpowiedział następującym komentarzem:

Nie ma krótkiej odpowiedzi na twoje pytanie, ale od rozpoczęcia zdjęć dzieliło nas osiem tygodni, gdy cały projekt został anulowany. To film z oznaczeniem wiekowym R, tylko dla dorosłych. Zależało mi, żeby miał oznaczenie R, czułem, że to byłoby odpowiednie, ale to drogi film. Trzeba stworzyć do niego ogromny świat, nie świat, przy którym po prostu możesz znaleźć odpowiednią miejscówkę i uruchomić kamery. W "Lekarstwie na życie" udało nam się użyć wielu lokacji, by stworzyć świat filmu. Przy "Bioshocku" nie byłoby to takie proste, musielibyśmy zbudować cały świat pod powierzchnią Ziemi. Zatem gdy ludzie z Universala zobaczyli połączenie oznaczenia wiekowego i koniecznego budżetu, stwierdzili, że nie czują się z tym komfortowo. W tym samym czasie było kilka filmów ze znaczkiem R, naprawdę drogich filmów ze znaczkiem R, które nie wypaliły. Teraz wszystko się zmieniło i może "Bioshock" doczeka się kolejnej szansy.

Reżyser dodał też, że odwołanie zdjęć było dla niego sytuacją bardzo trudną emocjonalnie. Co ciekawe, zwiastuny najnowszego filmu Verbinskiego – zbierającego mieszane recenzje "Lekarstwa na życie" – sprawiają wrażenie, że dzieło w dużym stopniu dzieli DNA z Bioshockiem.

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 16 lutego 2017, 15:56   Tokagero
Wszystko z czasem. Ostatnio wychodzą całkiem fajnie filmy oparte na komiksach, bo ludzie co czytali komiksy teraz robią za reżyserów, aktorów i scenarzystów. Bioshock to gruba ryba jak na adaptację, dajmy im czas żeby to kiedyś w takim filmowy-VR wyszło, porządne, ażeby się Avatar Camerona w grobie przewracał.
czwartek, 16 lutego 2017, 15:01   KokodavePL
Ja bym tam chętnie obejrzał filmowego Bioshocka ale i tak pewnie by było jak zawsze ;-;

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Czyli przegląd najciekawszych soulslike'ów – tych, które już są, i tych, które dopiero przed nami.

Komentarzy:
23

Inspiracje stojące za grą Prey można streścić słowami „nie z tej Ziemi”. Są wśród nich klasyka kina sci-fi, ojciec gatunku immersyjnych symulatorów i... taneczne hity z kiczowatych dyskotek.

Komentarzy:
10

Oczywiście z zestawem broni i mocy, który pod względem różnorodności zjada Dishonored 2 na śniadanie!

Komentarzy:
3

Czyli przegląd najlepszych gier osadzonych w świecie Warhammera 40,000.

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z