Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPewDiePie: Disney zrywa współpracę przez antysemickie treści

Papkin wtorek, 14 lutego 2017, 10:08 News

W materiałach internetowego celebryty padły hasła: "śmierć wszystkim Żydom" oraz "Hitler nie zrobił niczego złego".

Jak donosi Wall Street Journal, opinie te padły w (już usuniętych) filmach opublikowanych w styczniu, ale szwedzkiemu jutuberowi (jego prawdziwe imię to Felix Kjellberg) zdarzało się publikować nazistowskie obrazki i antysemickie wtręty także wcześniej. Zdaniem dziennikarzy chodzi o dziewięć materiałów od sierpnia do stycznia, z czego trzy zostały już skasowane (na jednym z nich mężczyzna ubrany za Jezusa mówił, iż "Hitler nie zrobił niczego złego", na innym dwójka mężczyzn trzymała tabliczkę z napisem "śmierć wszystkim Żydom"). Zdaniem samego zainteresowanego były to treści żartobliwe.

Przedstawiciele YouTube'a nie odnieśli się do sprawy bezpośrednio, ale już należąca do Disneya agencja Maker Studios, która podjęła z PewDiePiem współpracę, poczuła się zobowiązana wystosować następujące oświadczenie:

Choć Felix zyskał fanów dzięki swojej prowokacyjności i brakowi szacunku, oczywistym jest, że w tym przypadku poszedł za daleko i nakręcił filmy niewłaściwe.

Do sprawy odniósł się także PewDiePie, który stwierdził, iż żarty faktycznie mogły być obraźliwe, ale zarazem bronił się, że chciał jedynie "pokazać, jak szalony jest nowoczesny świat, a szczególnie niektóre serwisy online" oraz że niektórzy ludzie "powiedzą wszystko za pięć dolarów". Wystosował też odezwę na swoim Tumblerze.

Myślę, że muszę rozjaśnić jedną rzecz: nie wspieram żadnego rodzaju nienawistnych działań. Tworzę filmy dla mojej publiczności. Uważam treści, jakie tworzę, za rozrywkowe, a nie za nośniki poważnego komentarza politycznego. Wiem, że moja publiczność rozumie to i właśnie dlatego wchodzi na mój kanał. Choć nie było to moją intencją, rozumiem, że te żarty były obraźliwe. Choć przypuszczenie, że popieram takich ludzi, jest śmieszne, zapewniam wszystkich niepewnych moich przekonań, że nie wspieram organizacji szerzących nienawiść.

Efektem kontrowersyjnych żartów było nie tylko zerwanie więzi z Disneyem, ale i sporo krytycznych komentarzy. Jonathan Vick, przedstawiciel Ligi Przeciwko Zniesławieniu (jedna z najstarszych walczących z uprzedzeniami organizacji żydowskich na świecie), skomentował sprawę na łamach Wall Street Journal. Jak twierdzi, takie działania coraz bardziej przesuwają nienawiść do mniejszości w kierunku mainstreamu.

W ubiegłym roku PewDiePie zarobił na YouTubie przeszło 15 mln dolarów.

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 18 lutego 2017, 16:19   info0
NomadP nikomu nic nie zabiera. Doszedł tam gdzie jest ciężką pracą. Tak samo jak KSI. Żeby się obecnie wybić na YouTube trzeba mieć niestety oryginalny pomysł. ZA dużo jest kanałów poświęconych tej samej tematyce. PewDiePie był unikatem jeśli idzie o content. Natomiast trafiają się perełki, głównie muzyczne, ale i np. związane z ASMR, body building itd.
piątek, 17 lutego 2017, 11:24   GGrzebyk
@sytrus2007 good, good let the hate flow through you
czwartek, 16 lutego 2017, 12:01   NomadP
info0 Fakt że go troszkę źle osądzam ale jak ktoś pisał tutaj, że jego popularność odbiera szanse innym O jak tutaj się wybić na you tube kiedy wszystkie laury spadają(a raczej teraz spadają) na rzecz PDP.
środa, 15 lutego 2017, 22:10   tupolew519
Trochę jsest mi go żal.
środa, 15 lutego 2017, 16:23   info0
To nie będzie strata dla Felix'a. Dużo już sponsorów z nim zerwało współpracę właśnie przez "otwarte" postrzeganie świata i żartowanie z tematów taboo. Nie stracił na tym, wręcz zyskiwał. Traciły natomiast firmy które go sponsorowały. Firmy owe nie zdają sobie sprawy jaką PewDiePie i Internet ma siłę przebicia i jak wiele fani są w stanie dla kogoś zrobić...
środa, 15 lutego 2017, 16:19   info0
@NomadP, sytrus2007 widzę, że debile się odezwały co pojęcia o nim nie mają. Byłem z nim od początku kariery, jeden z pierwszych subsów.
Sponsorzy nie biorą się z niczego. On na to zapracował. 50 mln subsów nie wzięło się z powietrza. Tak, od kilku lat zaczął być showmanem i celebrytą, ale... Ma zdrowy rozsądek. Nie szasta kasą na lewo i prawo, nie chwali się ile zarabia, itd. ZA to szacunek.
Czy teraz zrobił coś złego? W moim mniemaniu nie. Żydzi to hipokryci. Disney to Żydzi w końcu. Zerwali współpracę?
środa, 15 lutego 2017, 14:21   McGrave
Wydaje mi się głupie myślenie że Felix zrobił to dla sławy i oglądalności, bo on nie jest na dnie, tylko na szczycie i wiadomo, że przy czymś takim może tylko stracić a nie zyskać i tak też się stało. Chłopak jest po prostu hardkorem, który chciał bezkompromisowo przetestować do czego są zdolni ludzie z serwisu... Wymyślcie coś lepszego, co by mogło skłonić ludzi do odmowy przyjęcia zlecenia. Osobiście bym poszedł na większy kompromis bo to zbyt hardkorowe jak dla mnie no i bałbym się konsekwencji ale to ja
środa, 15 lutego 2017, 13:57   misterDVader
Szanuję go za to, jak bardzo sra na wszystkich ciekłą sraką. Mówię serio.
środa, 15 lutego 2017, 12:38   NomadP
Czego się nie robi dla sławy, Niech chłop sobie znajdzie prawdziwą pracę albo pracuje w polu to się nauczy czegoś.
środa, 15 lutego 2017, 10:15   sytrus2007
Teraz jest juz wszystko jasne dlaczego ten cwel zarabial tyle kasy i niby jest najlepszym youtubere. wszystko dzieki sponsorom takim jak Disney. Najlepiej jak ten kretyn zniknie z youtube. Kase ktora zarabial na youtube jest nie do wyobrazenia. Brak slow ze takim kretynom daje sie szanse, a innych naprawde dobrych ludzi sie nie wspiera. Swiat jest poprostu popierdolony i tyle w tym temacie :)

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

"Będziesz się mnie słuchał, albo s********j stąd" – miał usłyszeć jeden z developerów.

[AKTUALIZACJA] Przedstawiciel CD Projektu Red odmówił komentarza.

Komentarzy:
232

Arctic jest przepiękny (podświetlenie RGB jest opcjonalne), a w dodatku waży niewiele więcej od mojego gamingowego laptopa, choć to pełnoprawny desktop.

Komentarzy:
5

Gry, filmy i inne dzieła (pop)kultury przyzwyczaiły nas do tego, że kontynuacje bywają gorsze od pierwowzorów. The Fractured but Whole robi niektóre rzeczy lepiej od Kijka Prawdy, ale w ogólnym rozrachunku wypada gorzej od niego.

Komentarzy:
9

Historia Bayeka rozgrywa się w trakcie konfliktu pomiędzy Ptolemeuszem XIII a jego siostrą (i żoną) Kleopatrą VII wspieraną przez Juliusza Cezara. Przyjrzeliśmy się bliżej historycznemu tłu najnowszej odsłony serii Assassin's Creed.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z