Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Dissidia Final Fantasy: Twórcy mówią o nadchodzącym porcie automatowego hitu

Cross sobota, 4 lutego 2017, 16:40 News

W wywiadzie znaleźć można obietnicę trybu historii, wyrazy chęci podbicia sceny e-sportów oraz wyjaśnienie, czemu nie widzieliśmy jeszcze ani jednego zwiastuna portu na domowe platformy.

W najnowszym Weekly Famitsu znaleźć można wywiad z developerami Dissidia Final Fantasy, popularnej w japońskich salonach automatów bijatyki, której obiecany wiele miesięcy temu port na PS4 wciąż nie doczekał się ani jednego zwiastuna. Wszyscy spodziewali się, że jakiś trailer pojawi się na uroczystej gali z okazji trzydziestolecia Fajnala, ale jak wyjaśnia producent Ichiro Hazama:

Krótko mówiąc, jesteśmy jeszcze niezdolni zaprezentować graczom coś na tyle wartościowego, by spełnić ich oczekiwania. Wielu z nich spodziewa się w konsolowej wersji trybu historii, który rzecz jasna przygotowujemy... Ale najważniejsze są dla nas ciągle walki. Rozwiniemy też inne elementy gry, ale zajmie nam to trochę czasu.

Czytaj: premiera ciągle daleko. Reżyser Takeo Kujiraoka sugeruje też, że Square Enix wraz z premierą gry przygotowuje też e-sportową ofensywę:

Jeśli możemy wyeksportować grę na cały świat jako wymagającą sporych zdolności i nastawioną na poważną rywalizację bijatykę, jednocześnie przedstawiając ją graczom jako Final Fantasy dające frajdę zespołowymi walkami, być może uda nam się zrobić z Dissidii e-sport. Jeśli to się powiedzie, niewykluczone, że zrobimy mistrzostwa świata w Dissidii, prawda? Nie chcę mówić za dużo, ale właśnie takie ambicje przyświecają mi przy rozwijaniu gry.

Twórcy zapewniają też, że wersja automatowa nie ucierpi na premierze konsolowej. Zapytani zaś o to, czy wykorzystają w swojej grze silnik Soft Engine, odpowiedzialny za fizykę ciał urodziwych dziewcząt w serii Dead or Alive tych samych developerów (czyli Team Ninja), stwierdzili, że z obecnym zestawem postaci mało kto by na tym zyskał, po czym żartobliwie zaznaczyli, że być może wykorzystają go przy odsłoniętych pośladkach widocznego w otwieraczu newsa Kuji.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 5 lutego 2017, 3:02   xcver
OJ, grało się kiedyś w Dissidie na PSP
sobota, 4 lutego 2017, 17:49   AdiXeR
No niestety wydaje mi się, że e-sportowego świata to nie zwojuje.
sobota, 4 lutego 2017, 17:07   Skelldon
Ja tylko jestem ciekaw czy wyjdzie na coś poza PS4.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z