Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPETA domaga się, by zakazać noszenia futer w uniwersum Warhammera

Cross poniedziałek, 30 stycznia 2017, 14:29 News
Warhammer 40,000: Armageddon
Warhammer 40,000: Armageddon

"Ci twardzi wojownicy znani są ze swoich zdolności w boju... ale noszenie skór martwych zwierząt nie wymaga żadnych umiejętności".

Znana bardziej z efektownych wyskoków medialnych niż rzeczywistej pomocy zwierzętom organizacja PETA znów atakuje – tym razem Games Workshop, właścicieli praw do Warhammera. W liście do szefa firmy, Kevina Rountree, aktywiści domagają się usunięcia wszystkich futer z uniwersów zarówno tradycyjnego Warhammera, jak i futurystycznej wersji 40,000.

Potężny Leman Russ, Horus Lupercal, Wojownicy Chaosu, Siostry Ciszy – Warhammer ma mnóstwo postaci, które noszą zwierzęce skóry, co po prostu nie ma sensu. Ci twardzi wojownicy znani są ze swoich zdolności w boju... ale noszenie skór martwych zwierząt nie wymaga żadnych umiejętności. Ubieranie ich w coś, co wygląda jak replika martwego zwierzęcia, wysyła światu przekaz, że noszenie futra jest akceptowalne. Tak naprawdę jednak w 2017 jest równie niestosowne, co w roku 40,000.

Owszem, w liście nie ma ani słowa o tym, że w Warhammerze ludzkie życie jest warte znacznie mniej niż los zwierzęcia w naszym świecie. Nie, PETA nie zasługuje na ani odrobinę poważnego traktowania.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 5 lutego 2017, 12:03   Demilisz
http:wojnacja.blogspot.com/2017/02/futra-i-figurki.html inne spojrzenie na sprawę :)
piątek, 3 lutego 2017, 20:19   Johny
Hahaha,PETA,która usypia wszystko jak leci,skończcie z hipokryzją.
środa, 1 lutego 2017, 14:22   Valghern
Ech... popieram walkę o prawa zwierząt, ale to co robi PETA to czysty idiotyzm. Właśnie przez takich świrów organizacje, które naprawdę pomagają, też stają się pośmiewiskiem. Poza tym nie wiem, dlaczego noszenie sztucznych ubrań produkowanych przez chińskie dzieci pracujące po 20 godzin dziennie w zatruwającej środowisko fabryce miałoby być lepsze od noszenia futer.
środa, 1 lutego 2017, 11:32   fiorehencerbin
Zakażmy zwierzętom nosić futra, bo to niehumanitarne! Tak w ogóle, zakażmy im zabijać inne zwierzęta, bo mamy w końcu rok 2017 i w modzie jest wegetarianizm i (tfu!) weganizm. W końcu nawet lew czy tygrys ulegnie modzie i poprawności, i zacznie wpieprzać marchew czy tam inną kapustę. :)
wtorek, 31 stycznia 2017, 13:25   Rymcio
A nekrońskie rozdzieraki to mogą nosić ludzie skóry. Ja się pytam gdzie równouprawnienie?! Przecież mamy rok 2017!!!!!
wtorek, 31 stycznia 2017, 13:06   mctrawka
Następna będzie petycja w sprawie żądania od Games Workshop eutanazji na biednym Imperatorze
wtorek, 31 stycznia 2017, 11:08   Bronnson
@Fanatic z tym krzyżykiem bym polemizował. W końcu jeszcze ktoś może stwierdzić, że to niegodne wykorzystywanie symbolu religijnego...
wtorek, 31 stycznia 2017, 10:17   Fanatic
Dziś PETA jutro organizacja zajmująca się dążeniem do zakazu używania i posiadania broni,a za kilka lat będziemy grali w kółko i krzyżyk.
wtorek, 31 stycznia 2017, 8:35   Sveniu
Noszenie skór martwych zwierząt wymaga sporo umiejetności. Najpierw takie zwierzę trzeba czysto zabić - co nie jest takie proste w przypadku niektórych drapieżników. Następnie oprawić. Wygarbowac. Uszyć na miarę.
A ekologicznym fanatykom polecam chodzenie nago. Ubrania syntetyczne nie są wcale przyjazne środowisku, a styczeń wcale nie był tak zimny. W końcu mamy globalne ocieplenie.
wtorek, 31 stycznia 2017, 7:46   zadymek
Ta, Because it's 2017. Chyba jestem wczorajszy, bo nie przypominam sobie, by weszło jakieś prawo zakazujące noszenia ekologicznych futer.
Mam kolejną propozycję dla PETA: powinni domagać się od królestwa animalia zaprzestania noszenia zwierzęcych skór, będzie to miało więcej sensu niż powyższe.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z