Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sony zamyka Guerrilla Cambridge

Cross czwartek, 12 stycznia 2017, 14:33 News

Twórcy serii MediEvil oraz gier Killzone: Najemnik i RIGS (na PS VR) kończą działalność niecałe dwadzieścia lat po powstaniu studia.

Jak powiadomiło dziś Sony, po dziewiętnastu latach historia ekipy Guerrilla Cambridge dobiega końca – studio zostaje zamknięte, a wszyscy pracownicy zwolnieni. Decyzja została podjęta wskutek niedawnej analizy projektów i zasobów związanych z PlayStation. Jej wnioskiem było stwierdzenie, że "osiągnięcie strategicznych celów wymaga zmian w stukturach europejskich studiów". Likwidację posad Sony określiło jako "niefortunną", zapewniając jednocześnie, że odpowiedzialny za serię Killzone i nadchodzące Horizon Zero Dawn oddział firmy w Amsterdamie nie ma się czego obawiać.

Guerrilla Cambridge znane było z takich gier, jak Killzone: Najemnik na Vitę, RIGS: Mechanized Combat League na PS VR, Ghostbusters i 24: The Game na PS2 oraz całą serię MediEvil z Danielem Fortesque w roli głównej. PlayStation obiecało pomóc zwolnionym pracownikom znaleźć nowe stanowiska – być może część z nich znajdzie się w takich studiach, jak Jagex, Ninja Theory czy Frontier, też położonych w Cambridge.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 14 stycznia 2017, 12:24   geek
shame shame shame
piątek, 13 stycznia 2017, 7:21   Lorn
Stworzyli jedną z najlepszych gier na PS VR i zostali zwolnieni -"Korporacja z ludzką twarzą" :/
czwartek, 12 stycznia 2017, 19:12   cali
Guerrilla Cambridge to studio do mniejszej roboty niż studio główne Guerrilla Games. Powstało kiedyś jako oddział lecz jego projekty małego kalibru typy gra na PS Vita i Rigs i dawne gry też niewielkiego kalibru. Parę hitów z dawnych lat bez przyszłości (dla Sony).
czwartek, 12 stycznia 2017, 17:29   TES
Ghosthunters, a nie Ghostbusters...
czwartek, 12 stycznia 2017, 15:51   ajst47
Hm, to dziwne, że w czasie kiedy jest moda na remaki i remastery, MediEvil pozostaje marką martwą. Może taki remake byłby w stanie podnieść studio na nogi.
czwartek, 12 stycznia 2017, 15:19   RazorR
@LimaksokiM też lubię tę gierczynę :>
czwartek, 12 stycznia 2017, 15:17   SolInvictus
Zamkniecie studia to smutna sprawa, ale Ci, ktorzy stanowia o jego jakosci, bez problemu znajda nowe zatrudnienie. Szkoda jedynie, ze na przestrzeni ostatnich 20 lat tak bardzo zmienila sie relacja wydawcow z wlasnie studiami. Tlumione nowatorstwo, coraz wiecej wtracania sie w ksztalt projektu i coraz wiecej takich samych gier - nic niewnoszacych, bo opartych o rozwiazania bezpieczne, modne i zapewniajace przyzwoita sprzedaz. A na rynku indie ograniczajacy brak kasy czy koniecznosc crowdfundingowych zebrow.
czwartek, 12 stycznia 2017, 14:36   LimaksokiM
Uwielbiam MediEvila - bardzo zabawna i wymagająca gra. Zagrywałem się w to na szaraku. Szkoda studia
czwartek, 12 stycznia 2017, 14:36   Sporemaniak1
Fajnie się dzieję w tym 2017, a ledwo się zaczął...

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z