Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Microsoft: "Wiemy, że musimy podejmować ryzyko, i zdajemy sobie sprawę, jak pusto to brzmi"

Cross czwartek, 12 stycznia 2017, 8:43 News
Phil Spencer
Phil Spencer

Phil Spencer odniósł się do sprawy anulowanego Scalebounda.

Szef Xboksa Phil Spencer nazwał podjętą pod koniec grudnia decyzję o anulowaniu Scalebounda "trudną", ale w ostatecznym rozrachunku "dobrą dla fanów Xboksa". Fani Xboksa byli jednak ewidentnie innego zdania. Lista premier przygotowywanych na 2017 składa się w dużej mierze z sequeli, które zostały przełożone z 2016, State of Decay 2 i Forza Motorsport 7 nie zyskają Microsoftowi nowych konwertytów, a Scalebound jest już kolejną po Phantom Dust "ryzykowną" grą, którą firma zamiotła szybko i brutalnie pod dywan. Posiadacze XBO dali więc wyraz swojemu niezadowoleniu na Twitterze.

Spencer oznajmił im w odpowiedzi, że "wie, jak ważne jest podejmowanie ryzyka. Zdaję sobie sprawę, jak pusto to teraz brzmi, ale się zgadzam". Przeprosił fanów za anulowanie Scalebounda ("Mnie też to zabolało i przepraszam społeczność. Chcę, żeby wszystko, co robimy, wyszło świetnie, chcę podejmować ryzyko, chcę promować różnorodność") i dodał, że porażka wspólnego projektu z Platinum "nie powstrzyma go przed podpisywaniem kontraktów na gry od niezależnych developerów, choć nadal kluczowe będą dla niego tytuły z wewnętrznych studiów". Pytanie, jak wielu twórców straci zainteresowanie współpracą z Microsoftem po takim zajściu. Platinum jako niezależne studio z pewnością mocno ucierpiało na porażce kilkuletniego projektu – zresztą nie jako pierwszy niedoszły developer ekskluzywnego tytułu na XBO. Darkside Games (Phantom Dust) zostało zamknięte przez anulowanie gry spowodowane nierealistycznymi dedlajnami Microsoftu, co ponoć było celową strategią firmy z Redmond usiłującej wykręcić się z niewygodnego kontraktu. Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity) po nieudanej współpracy z MS nad wysokobudżetowym erpegiem o kryptonimie North Carolina stanęło nad krawędzią przepaści i dokonał szeroko zakrojonych zwolnień. Takie perspektywy nie wyglądają zbyt różowo dla przyszłych partnerów.

Spencer zaprzeczył zresztą plotkom, że to szefostwo Microsoftu jest odpowiedzialne za wątły kształt line-upu XBO. "Nigdy nie będę zasłaniał się szefostwem. To wszystko to moja odpowiedzialność, obojętnie czy dobre, czy złe. MS zawsze świetnie wspierał Xboksa".

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 13 stycznia 2017, 2:43   Cyjanek
Wszyscy piszą jakby ta gra miała być dziełem. A co jeżeli to był zwykły, nkedopracowany crap. Czemu wszyscy nagle zapomnieli jak często zdarzają się gry które lepiej żeby nie powstały bo tylko psują opinie o studiu, wydawcy itp
czwartek, 12 stycznia 2017, 18:46   cali
Szef Xboksa Phil Spencer nazwał podjętą pod koniec grudnia decyzję o anulowaniu Scalebounda "trudną" - nie stracą kasy bo się nie sprzeda dobrze (przeliczyli się z recore - nowe IP), ale w ostatecznym rozrachunku "dobrą dla fanów Xboksa" - kasa się nie zmarnuje MS wie co z nią zrobi.
czwartek, 12 stycznia 2017, 18:19   GGrzebyk
@Krax Klapą RECORE jest to, że kupisz ją tylko w windows store. To samo jest w przypadku Forza Horizon 3 ale ta gra to marka sama w sobie i popularność dlatego mimo to sprzedaje się świetnie ale ile razy już słyszałem/czytałem ludzi którzy nie mają pojęcia gdzie to można kupić albo że taka gra istnieje bo nie widzą jej na półkach sklepowych ani steamie.
czwartek, 12 stycznia 2017, 17:52   LimaksokiM
@ wojtekb03 - pod każdym? Wymień chociaż 5, pośmiejemy się razem :)
czwartek, 12 stycznia 2017, 16:49   wojtekb03
Że co? XboxOne jest śmieszny pod każdym względem, a teraz to dopiero... Zastanawiam się, jakim cudem on jeszcze funkcjonuje...
czwartek, 12 stycznia 2017, 16:20   paintball_X
Wytłumaczcie mi czym się tak podniecacie w tym Scalebound? Ta gra była drugim No Mans Skyem. Potencjał że ho-ho, ale studio nie miało pojęcia co z tym potencjałem zrobić. Założę się, że właśnie dlatego Microsoft skasował grę. Bo produkcja zmierzała donikąd. Bo tak naprawdę tej gry po prostu nie było. Nie było pomysłu co w tej grze gracz miałby robić poza tym, co zobaczyliśmy na filmiku.
czwartek, 12 stycznia 2017, 13:34   Kopah
Prawda, że Microsoft traci wypuszczając swoje gry na PC, ale ja jako posiadacz PS4 i PC nie mogę narzekać :P Chociaż fakt, że anulowali Scalebound (jedyna gra na którą czekałem od Microsoftu) naprawdę mnie dobił.
czwartek, 12 stycznia 2017, 12:22   kiogu1
I w ten sposób dobre japońskie slashery są tylko na wii u....
czwartek, 12 stycznia 2017, 12:12   Mathius
HA HA HA pękłem ze śmiechu! "chcę podejmować ryzyko, chcę promować różnorodność" i anulowali coś co właśnie miało być ryzykiem i wnieść różnorodność. Cholerny hipokryta.
czwartek, 12 stycznia 2017, 11:36   LimaksokiM
To prawda, Xbox wiele traci udostępniając swoje gry PCtom. Tak czy inaczej line-up gier Xboxowych bardziej mi odpowiada. PS4 ma mnóstwo exów ale tak naprawdę dla mnie godna uwagi jest garstka (przede wszystkim Uncharted), całej tej japońszczyzny bym nie tknął nawet jakby mi za darmo dawali :)

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Scalebound może powrócić jako exclusive dla Switcha [PLOTKA]

News
wtorek, 19 lutego 2019

scalebound-moze-powrocic-jako-exclusive-dla-switcha-plotka Niektóre gry po prostu nie chcą umrzeć.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z