Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWindows 10 dostanie specjalny tryb do gier

Allor czwartek, 29 grudnia 2016, 13:37 News

Microsoft pracuje nad tym, by pecety były jak Xbox One. Serio!

Xbox One, gdy ma uruchomić jakąś grę, daje jej najwyższy priorytet, spychając pozostałe zadania na margines. W Windowsie trybu dedykowanego grom jednak brak. Jest wprawdzie profil zasilania o nazwie "wysoka wydajność", który w niektórych notebookach ma duży wpływ na liczbę fps-ów, ale zazwyczaj jego wybranie zamiast profilu zrównoważonego nic nie daje.

W najbliższym czasie ma się to jednak zmienić. W najnowszej wersji testowej Windowsa 10 odkryto bowiem wzmianki o Game Mode. Na razie nie da się go nijak aktywować, nie wiadomo więc, jak dokładnie będzie działał. Ani czy nie będzie na przykład ograniczony jedynie do gier zakupionych w Sklepie Windows... choć ostatnie posunięcia Microsoftu zdają się sugerować, że firmie bardziej zależy na ogólnym rozwoju całego ekosystemu niż na walce ze Steamem czy Originem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, PC, Windows 10,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 31 grudnia 2016, 21:52   SerwusX
Mam nadzieję, że do czasu jak skończy się wsparcie dla 7 zdążą go dopracować. :)
sobota, 31 grudnia 2016, 6:06   Twardykolo
"Microsoft pracuje nad tym, by pecety były jak Xbox One." -> 2018r. microsoft zaniża grafikę w grach aby dać graczom pc wrażenia jakby grali na xboxie
piątek, 30 grudnia 2016, 21:30   makkoj
pewnie może jeszcze osobna wersja do gier i do przeglądania neta i jeszcze osobna do programów , tak żeby jeszcze każdą trzeba było osobno kupić , a tak serio to wolałbym żeby system to było minimum a większość bibliotek aplikacje miały "przy sobie" trochę ja w dosie było
piątek, 30 grudnia 2016, 15:37   tupolew519
ja tam czekam aż prowadzą windows 95 remake
piątek, 30 grudnia 2016, 10:54   Sveniu
@stasiek19 - jak najbardziej można. Weźmy przykład "Ani nie podoba się ten sposób konstrukcji zdań, ponieważ Ania jest grammar nazi."
piątek, 30 grudnia 2016, 0:27   stasiek19
Nie jestem pewien czy powinno się zaczynać zdanie od "ani"
czwartek, 29 grudnia 2016, 22:18   mrowczak
@cali a teraz game booster porównajmy do Vine na Linuxie, gdzie poza wyłączonymi usługami, dochodzi jeszcze brak windy, a jedynie potrzebne do uruchomienia programu biblioteki. ;)
czwartek, 29 grudnia 2016, 20:36   cali
Bajka taka jak z Xbox Live który na xbox one będzie działał 5x szybciej. Głownie to dotyczy pobierania gier na szybkim łączu a nie o grach online.
czwartek, 29 grudnia 2016, 20:32   cali
Game Booster od MS. Cała technika polega nie na priorytecie ale na usługach systemowych wyłączonych podczas gry. Kto chce i bez tego można wyłączyć na stałe.
czwartek, 29 grudnia 2016, 20:14   Skelldon
@Dantes: Powinieneś mieć zablokowany podgląd newsów nawiązujących choć w najmniejszym stopniu do Microsoftu, bo Ci jeszcze kiedyś żyłka pęknie. XD

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

E3 2019: PC Gaming Show [ZAPIS PREZENTACJI]

News
poniedziałek, 10 czerwca 2019

e3-2019-pc-gaming-show-zapis-prezentacji Gracze pecetowi już teraz mogą być zadowoleni z E3 (patrz: Xbox Game Pass), ale prawdziwe szaleństwo pewnie zacznie się dopiero podczas PC Gaming Show.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W dyskusji o kale nie mogło zabraknąć Edmunda McMillena.

Komentarzy:
0

Myśl na dziś: ucz się na błędach ludzi, którzy słuchają twoich dobrych rad.

Komentarzy:
4

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z