17.10.2016, 09:44Lektura na 3 minuty

PGA 2016: Game Industry Conference

Równolegle do Poznań Game Arena (czyli w dniach 21-23 X) odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Rynku Gier – Game Industry Conference. To największe tego typu wydarzenie w naszej części świata, pozwalające na wymianę wiedzy i doświadczeń profesjonalistom i amatorom, przedstawicielom biznesu i twórcom.


Informacja prasowa

GIC to kilka tysięcy uczestników, setki wykładów i warsztatów prowadzonych przez prelegentów z Europy i świata. Konferencja nie tylko gromadzi przedstawicieli największych producentów gier, ale też dziesiątki mniejszych studiów odnoszących międzynarodowe sukcesy. Ze względu na wzrost znaczenia polskiej branży gier (obecnie 2% PKB) honorowym patronatem objęły to wydarzenie Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przez trzy dni uczestnicy GIC będą rozmawiać, słuchać, spotykać się i praktykować. Na uwagę zasługuje obecność gości specjalnych. Będą to Takashi Tokita (szef Division 9 w Square Enix) oraz Agostino Simonetta (szef ID@Xbox na Europę). Takashi zaprezentuje swoją karierę w gamedevie na tle zmian i wzrostu japońskiej branży, natomiast Agostino przedstawi sposoby tworzenia oraz wydawania gier na Xboksa. Naszą branżę będzie reprezentował Paweł Marchewka (szef Techlandu). Ponadto w Poznaniu pojawią się przedstawiciele Google'a czy studia Ubisoft Massive (The Division, Assassin's Creed Revelations, Far Cry 3). Lista prelegentów dostępna jest TUTAJ, zaś program konferencji TUTAJ.

Pitch & Match

Na konferencję oprócz trzonu w postaci wykładów będą składać się tradycyjnie już spotkania biznesowe. Najważniejszym ułatwieniem przy ich organizacji jest system Pitch and Match. Umożliwia on każdemu uczestnikowi zaprezentowanie cyfrowego profilu swojej firmy wraz z informacją o oferowanych i poszukiwanych usługach oraz produktach. Wszyscy użytkownicy systemu mogą przeglądać oferty, wyszukiwać profile innych i w wygodny sposób umawiać spotkania w wybranych terminach. Szczegóły dostępne są na http://gic.gd/pitch-match/.

Indie Boost

Nowością tegorocznej Game Industry Conference będzie Indie Boost, gdzie niezależni twórcy będą mieli okazję spotkać inwestorów, wydawców oraz dystrybutorów. Strefa została przygotowana we współpracy z Microsoft Polska. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swoje gry za pośrednictwem formularza dostępnego TUTAJ. Spośród zgłoszonych twórców organizatorzy wybiorą najlepszych, którzy będą mogli wziąć udział w spotkaniach z inwestorami, wydawcami oraz dystrybutorami. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 23 października. Nie wymaga żadnego dodatkowego biletu.

Career Zone

Przemysł gier rozwija się w tak niesamowicie szybkim tempie, że stale potrzebuje nowych pracowników. Dostrzegając zmiany, organizatorzy Game Industry Conference wyszli naprzeciw potrzebom rynku i organizują pierwsze w Polsce targi pracy dla branży gier – Career Zone – podczas których rekrutację będzie prowadziło aż ośmiu dużych pracodawców, m.in. 11 bit studios, Huuuge Games, QLoc, Nordeus, Paymentwall, Sperasoft czy Techland. Więcej informacji, m.in. o poszukiwanych specjalnościach, można znaleźć na http://gic.gd/career-zone/.

Warsztaty

Podczas konferencji będą się odbywać warsztaty dotyczące tworzenia gier. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na nie należy się wcześniej zarejestrować (w przeciwieństwie do wykładów). Przy rejestracji obowiązuje kolejność zgłoszeń, jednakże osoby posiadające bilet na GIC mają pierwszeństwo przed osobami, które zakupiły wejściówkę na PGA. Listę warsztatów wraz z linkami do rejestracji znajdziecie TUTAJ. Zapisy trwają do 20 październikalub do wyczerpania miejsc.


Redaktor
Informacja prasowa
Wpisów612

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze