Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Żegnaj, Generale

Smuggler czwartek, 7 lipca 2016, 8:10 CD-Action

Wczoraj zmarł Andrzej "EGM" Sawicki, zwany przez znajomych i przyjaciół "Generałem", wieloletni współpracownik CDA.

Znałem go 30 lat.

Miał świetne pióro i talent gawędziarski, wiele osób czytało recenzje przygodówek, które popełniał dla CDA, choć tych gier nie lubiło. Tylko po to, by delektować się rozmaitymi smaczkami, które tam wstawiał.

Nie będę go idealizował, bo nie był lekki we współpracy i osobistych kontaktach, a jego poglądy na wiele rzeczy zupełnie mi nie pasowały. Ale niewątpliwie wzbogacił CDA swoją osobowością i będzie mi go brakowało.

Życie nie potraktowało go lekko - pochował żonę i syna. Cytując fragment "Mistrza i Małgorzaty" - "nie zasłużył na światłość, ale zasłużył na spokój".

Spoczywaj w pokoju, Generale. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 16 lipca 2016, 0:31   Erdgeschoss
Nawet bez szczególnej rewerencji dla gatunku przygodowych gier point & click, jednak muszę przyznać, że dzięki temu Autorowi przyjmuję do wiadomości, iz dla niektórych on znaczy nader wiele. "Control your boat where new technology and harmful biscuit have been attached", dear chap.
czwartek, 14 lipca 2016, 7:14   Tricky
wielkie zaskoczenie , pan Andrzej Generał miał swe wyjątkowe poczucie humoru , którym zarażał ekipę CDA , bez wątpienia był jednych z filarów magazynu , a teraz spotka się z śp. synem . Wieczny Odpoczynek i salut dla pana Generała
poniedziałek, 11 lipca 2016, 2:09   Azheal
Szacunek!
niedziela, 10 lipca 2016, 16:52   EastClintwood
To on przetłumaczył Ceville? Ajajaj aż się łezka w oku zakręciła, kiedy jedyne słówka po angielsku jakie się znało to było "yes" i "no" takie tłumaczenie dostarczone przez CDA było nieocenione. Jego recenzji nie wspominam jakoś specjalnie ale właśnie na Ceville w swojej recenzji narobił mi smaku a miłośnikiem przygodówek nigdy nie byłem. Żegnaj EGM.
niedziela, 10 lipca 2016, 15:37   MqDF
To naprawdę wielka strata, z całego serca współczuje rodzinie i najbliższym, niechaj spoczywa w pokoju.
niedziela, 10 lipca 2016, 12:24   pozmu
;-(
niedziela, 10 lipca 2016, 10:38   tojatu
Odszedł jeden z przedstawicieli prawdziwego CDA :(. Też sobie zaraz poprzypominam jego recki.
niedziela, 10 lipca 2016, 7:45   keeveek
Bardzo smutna wiadomość. EGM był swojego czasu znakiem rozpoznawczym CDA i klasą samą w sobie - nikt nie pisał takich recenzji jak on. Może niekoniecznie bogatych merytorycznie, może nie opisujących gier dogłębnie, ale po lekturze jego tekstów zawsze się wiedziało, czy gra jest warta świeczki.Bardzo mnie ta wiadomość zaskoczyła i zasmuciła.
niedziela, 10 lipca 2016, 6:37   Iselor
Bardzo smutna wiadomość. Pamiętam recki EGM-a, także jego "Kanon gier przygodowych". Aż sobie dzisiaj odkopię stare numery CDA i poczytam coś z Jego tekstów jako symboliczny hołd.
niedziela, 10 lipca 2016, 2:29   jonathanmc
To wyjątkowo smutna wieść. EGM - na zawsze w naszych sercach.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
58

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
4

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z