Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

8. finał konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych 2016, czyli jak się przebić robiąc gry

DavyStrange wtorek, 5 lipca 2016, 17:40 News

Polska branża gier to dla wielu Wiedźmin, Dying Light i biedronkowe pakiety strzelanek w stylu "Snajperskie Gry Wszechczasów". W rzeczywistości jednak ambitnych i ciekawych propozycji jest więcej – patrz gry o gołębiach grających w berka i wypróżniających się sobie nawzajem pod nogi.

Chyba każda uczelnia techniczna w Polsce ma jakieś kółko zrzeszające pasjonatów gier, którzy chcą je robić. (Ba – sam kiedyś przez chwilę byłem zaangażowany w podobny projekt). Trudy najlepszych wschodzącyh gwiazd branży nie pozostają trudami próżnymi i nie odchodzą w niepamięć dzięki odpowiednim inicjatywom. Jedną z nich ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych, dzięki którym Poważni Developerzy biorą projekty wybranych studentów pod swoje skrzydła i pomagają im się – nomen omen – rozwijać w dobrym kierunku.

1 lipca, podczas finału 8. KZTGK w jednej hali znalazły się więc grupki studentów demonstrujących swoje tytuły oraz pracownicy znanych branżowych firm pokroju Techlandu, CD Projektu czy 11bit studios. Ta druga grupa, oprócz raczenia młodocianych devów ciepłym (ale i bez wątpienia także krytycznym) słowem, przy współpracy z organizatorami prowadzili również panele dyskusyjne ("Projekty edukacyjne w zakresie tworzenia gier" i "współpraca naukowo-badawcza pomiędzy uczelniami a firmami").

Domorosłych devów i pozostałych śmiertelników zainteresowanych tematem odsyłam na stronę konkursu, a także zachęcam do obejrzenia poniższego filmu prezentującego wydarzenie:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 5 lipca 2016, 19:47   zbigniewcebula
Dla tych którzy są ciekawi przyszłości "gołębiowego berka" czyli gry Pigeon Fight zapraszamy na Fanpage zespołu OnionMilk.Pozdrawiamy, OnionMilk.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Najświeższa odsłona jedna z najpopularniejszych serii w historii gier w końcu ma wersję pecetową. Na dobrym sprzęcie wygląda ona – co oczywiste – lepiej niż edycje konsolowe. Mniej oczywiste są stojące za tym wszystkim technologie.

Komentarzy:
9

Deliverance robi wiele, by oddać sprawiedliwość średniowiecznym fechmistrzom. Wraz z zawodowymi szermierzami postanowiliśmy sprawdzić, ile system walki ma wspólnego ze sposobem, w jaki posługiwano się bronią w XV-wiecznych Czechach.

Komentarzy:
1

Kilka niezależnych, zbliżonych do firmy źródeł podało nam informacje o zamknięciu studia. 

Komentarzy:
16

…który zamienił desktopa na cienkiego gamingowego laptopa z technologią Max-Q. I teraz bardzo tego żałuje. 

Komentarzy:
68

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z