Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Neo_G, legenda wśród twórców bijatyk, odchodzi z Capcomu do SNK

Cross piątek, 1 kwietnia 2016, 21:52 News

Twórca Marvel vs Capcom 3, Street Fightera III oraz Tatsunoko vs Capcom znalazł sobie studio, które bardziej odpowiada jego ambicjom.

Hidetoshi "Neo_G" Ishizawa co prawda maczał palce przy słynnym remake'u pierwszego Resident Evil czy legendarnym systemie walki z Devil May Cry 4, ale kojarzony jest głównie przez jeden gatunek - bijatyki. Szczególnie mocno zaznaczył swoją obecność w Street Fighterze 3 i crossoverowych mordobiciach (Capcom vs. SNK, Marvel vs. Capcom, Tatsunoko vs. Capcom), gdzie pełnił najważniejsze role w procesie twórczym. Swoje trzy grosze dorzucił też do developmentu Street Fighter Alpha 2 oraz Darkstalkers 3.

Fani bijatyk często spekulowali, co Neo_G robił od premiery Ultimate Marvel vs. Capcom 3 – jedyna gra, w której napisach został od tego czasu przyuważony, to Resident Evil Revelations 2, które nie do końca wykorzystywało jego talenty. Dopiero dziś dowiedzieliśmy się, że zamiast w Capcomie zaczął pracę w SNK, czyli studiu, które od dawna planuje wielkie odrodzenie swoich największych serii mordobić (King of Fighters XIV już wkrótce, po nim mają wrócić ponoć Samurai Showdown czy The Last Blade). Wygląda na to, że wbrew zapowiedziom niektórych reprezentantów Capcomu przyszłość bijatyk w firmie może nie być aż tak optymistyczna, jak sugerował sukces czwartego Street Fightera i hype na SFV.

A skoro o tym mowa, nie wydaje się jednak, by decyzja Ishizawy miała związek z wynikami sprzedaży Street Fightera V – według Facebooka zakończył współpracę z firmą już w styczniu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 2 kwietnia 2016, 8:35   Dantes
Jestem ciekaw jak wyjdzie King of Fighters XIV na chwile obecną prezentuje się dosyć średnio jest odczuwalne zmęczenie materiału ilość odsłon nie oznacza jakość.
sobota, 2 kwietnia 2016, 8:29   Dantes
Street Fightera III to fantastyczna ponadczasowa gra o Tatsunoko vs Capcom mało kto słyszał ponieważ bijatykę zmieniono na rpg, mówiąc o Marvel vs Capcom 3 może nie było takie złe ale pocięcie gry na dlc odrzuciło wielu graczy, z chęcią bym ograł nowe Samurai Shadown żeby głównymi bossami zostali Asura oraz Shiki co istotne Samurai Shadown 6 nie wyszło jak powinno powielało pomysł z 5, na nową cześć The Last Blade nie czekam seria mało znana ale wiele bym dał żeby zagrać Garou Mark of the Wolves 2.
sobota, 2 kwietnia 2016, 5:29   sajet
Fajna wiadomość :)
piątek, 1 kwietnia 2016, 23:39   AdiXeR
Były jakieś newsy, że ktoś z SNK chciałby zrobić Garou 2. Może coś się podzieje w tym kierunku?

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z