Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKorzystasz z Firefoksa i banku on-line?

Allor piątek, 22 stycznia 2016, 15:38 Technologie

To przestań, bo możesz stracić pieniądze! I to niezależnie od systemu operacyjnego czy posiadanych antywirusów!

Analitycy CERT odkryli bowiem instalujące się w Firefoksie rozszerzenie, które podmienia numer konta podawanego przy wykonywaniu przelewu bankowego. I to nie tych z Nigerii, a Polski. Co nie mniej groźne, póki co nie jest ono wykrywane przez powszechnie stosowane antywirusy, a do tego może zostać zainstalowane automatyczne. Wystarczy uruchomić specjalnie spreparowany plik.

Czego się obawiać? Według CERT dodatek podmieniający numer konta może się ukrywać gdziekolwiek,

np. w Winampie, Corel PaintShopie, PowerIso, sterownikach albo zcrackowanej wersji gry Minecraft

Jak żyć?

Najprościej zrezygnować z Firefoksa, bo dodatek ten działa tylko z tą przeglądarką. Opera, Chrome, Internet Explorer czy Edge są póki co bezpieczne.

Jeśli zmiana przeglądarki nie wchodzi to w grę, sprawdzaj przynajmniej dokładnie numery kont przesyłane SMS-em przy zatwierdzaniu transakcji. To jedyny sposób, bo w zainfekowanym Firefoksie ani przez chwilę nie pojawi się prawdziwy numer konta.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: open source, Bezpieczeństwo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 1 lutego 2016, 16:31   Vithar

Cóż, i tak nie używam liska od jakiegoś już czasu.

poniedziałek, 25 stycznia 2016, 19:31   alistair80

Sam raczej uważam na to co ściągam, nie instaluję dodatkowych pasków i innych pierdół. Jednak jeśli ktoś się nie zna, to łatwo się natnie. I o to w tym chodzi. Nie każdy musi się znać, więc wykorzystywanie czyjejś naiwności to zwykłe chamstwo. Zwłaszcza jeśli robią to rozpoznawalne portale.

poniedziałek, 25 stycznia 2016, 14:55   Paku93

@alistair80
Nie wiem jak na innych stronach, ale dobreprogramy pozwalają tez korzystać z linków bezpośrednich, czyli tak jak dawniej, bez udziału ich programu, w którym zresztą też można odznaczyć te wątpliwej jakości dodatki, wymaga to jednak uwagi i można się naciąć, szczególnie uderza to w mniej obeznanych użytkowników.

niedziela, 24 stycznia 2016, 13:23   LoveFist

@marcin1509 niestety CDaction coraz czesciej zaczyna przypominac pewne strony co to tylko sieja panike. Wg pewnej strony nie powinnismy jesc bo co chwile pojawiaja sie tam artykuly typu, "polacy jedza to na potege i nie maja pojecia, ze szkodzi".

sobota, 23 stycznia 2016, 22:44   marcin1509

Nie siejcie paniki. Zagrożenie dotyczy głównie starszej wersji przeglądarki

sobota, 23 stycznia 2016, 17:54   alistair80

A co nazywasz "niezaufane"? Do niezaufanych ja np. doliczę dobreprogramy, komputerswiat, a więc strony, które są rozpoznawalne i z których nieraz ściągałem darmowe programy. Od pewnego czasu jednak oferują one ściąganie za pomocą instalowanego w systemie downloadera, który zawiera w sobie syf. A to jest już dla mnie niedopuszczalne.

sobota, 23 stycznia 2016, 16:38   KMyL

Ponoć ten cały feralny kawałek kodu był implementowany w instalkach zamieszczonych w, jakby to nazwać "niezaufanych" źródłach.

Także trzeba być niezłym... No, aby to złapać.

A i ponoć wersje od 43 wzwyż są bezpieczne.

sobota, 23 stycznia 2016, 14:37   TheMerowing

@Mortem jeśli nie wiesz co oznacza ikona kłódki i w jakich okolicznościach jest pokazywana (lub powinna być pokazywana), to lepiej daruj sobie takie osądy. Dla osoby, która ma o wspomnianych sprawach jakiekolwiek pojęcie, oczywiste jest że piszesz bzdury.

sobota, 23 stycznia 2016, 14:24   alistair80

To działa tylko z przelewami, gdzie numery kont są przesyłane sms-ami? To jestem uratowany, bo nie korzystam z takiej opcji. Ciekawe, czy dotyczy to transakcji przez PayU.

sobota, 23 stycznia 2016, 11:02   sabaru

Tytuł newsa z rodem wp.

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

Procesory mają poważne wady projektowe…

News
sobota, 6 stycznia 2018

procesory-maja-powazne-wady-projektowe …a zabezpieczenie ich przed hakerami może spowodować spadek wydajności nawet o 60%. Na szczęście w praktyce nie znaczy to, że w grach będziesz miał kinowe 24 fps-y zamiast dotychczasowych 60.

Komentarzy:
38

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Dawno, dawno temu w naszej galaktyce, w czasach, gdy kieszonkowe kalkulatory z wyświetlaczem LCD zdawały się nam szczytem technogadżeciarstwa, młody i obiecujący reżyser George Lucas stworzył „Gwiezdne wojny”. I odtąd nasz świat nie był już taki sam. W 40 lat później nadal czujemy dreszcze, słysząc temat przewodni filmu...

Komentarzy:
5

Myśl na dziś: Dorosnąć – to zrozumieć, dlaczego Shrek chciał, żeby wszyscy zostawili go w spokoju.
 

Komentarzy:
0

Czy erpeg akcji z otwartym światem w uniwersum Dragon Balla wiernie odwzorowujący wydarzenia z serialowego pierwowzoru i pełen nawiązań do wydarzeń oraz postaci z anime może zachęcić kogoś, kto z ową kreskówką ma niewiele wspólnego? Okazuje się, że tak.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z