Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITUstawiałeś mecze w CS:GO? Jesteś zbanowany z turniejów na zawsze

Cross środa, 6 stycznia 2016, 16:30 News
pc
Counter-Strike: Global Offensive
Counter-Strike: Global Offensive

Jeśli ktoś liczył na to, że zobaczy jeszcze członków iBUYPOWER w oficjalnych rozgrywkach... no cóż, przeliczył się.

Znany dziennikarz e-sportowy Richard Lewis już kilka miesięcy temu zwracał uwagę na to, w jak okrutnym stanie zawieszenia znajdują się gracze ukarani w aferze o ustawianie meczy, która wstrząsnęła na początku 2015 amerykańską sceną CS:GO. Duc “cud” Pham, Derek “dboorn” Boorn, Casey Foster, Sam “Dazed” Marine, Braxton “swag” Pierce, Keven “AZK” Larivière oraz Joshua “Steel” Nissan zostali zawieszeni na nieokreślony czas, nie wiedząc, czy jeszcze będzie im dane wrócić na scenę. Dopiero dziś jednak Valve zareagowało na liczne prośby o uściślenie wyroku - jak się okazuje, zakaz gry jest "permanentny".

Aferę przybliżaliśmy już w pierwszym numerze Strikera, zaznaczając, że w przypadku niektórych graczy kompletny ban był mocno kontrowersyjny (chodzi tu między innymi o Braxtona Pierce'a, młodego chłopaka, który popełnił błąd przystania na warunki dyktowane przez starszych kolegów, ale potem próbował wszystko naprawić). Wygląda jednak na to, że Valve chce uczynić z nich okrutny przykład tego, co się stanie, jeśli tylko wykryją w jakimś meczu chociaż cień oszustwa... Co jest zrozumiałe, ale na pewno wzbudzi gorące dyskusje.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 8 stycznia 2016, 6:46   jeloneq7

Ogólnie e-sport od sportu zwyczajnego niczym się nie różni w kwestii technicznej, jednakowoż przez ten zły, krwiożerczy komputr starsze pokolenie dostaje pierdzielca. Każda dyscyplina wymaga: rywalizującego, sprzętu(komp/buty/boisko) i zasad(w tym przypadku gra). E-sport spełnia każde kryterium sportu. Czy jest sportem? Nie, bo to kwestia czysto społeczna, podejścia pewnej grupy. Tak samo paraolimpiada to nie olimpiada. Też krzywdzące. Jednak czy aby na pewno?

piątek, 8 stycznia 2016, 6:39   jeloneq7

Ja przed każdym klockiem dodaje &039;e&039; i to nie zmienia faktu, że to wciąż klocek. Wasze argumenty wcale nie lepsze niż mój xD Rywalizacja, a sport to zupełnie 2 różne rzeczy. Jak coś zostaję dyscypliną sportową nie jest mi znane, wiem jednakże, że co ludziom podejdzie to sportem się to nazywa. W przypadku e-sportu jest inaczej, bo to wg starszych pokoleń "gupie gierki" i sportem tego nie można przecie nazwać. Zresztą były już sytuacje z wyśmiewaniem miłośników elektronicznej rogrywki w telewizorni.

piątek, 8 stycznia 2016, 1:08   logman

Konkluzją mojego wywodu jest to że jeśli nie uważasz się za sportowca to się tak nie nazywaj lecz nie zabraniaj nazywać się tak innym. Pamiętaj że ludzie zjeżdżający na rowerze z górki kiedyś sportowcami nie byli a teraz nimi są ;)

piątek, 8 stycznia 2016, 1:00   logman

@SzamanXYZ widzisz to właśnie przez takie podejście nikt nie nazwie cię sportowcem jak grasz w gry. Zresztą słusznie, jest masa dyscyplin sportowych w których "amatorzy" sportowcami nazywani nie są a mimo to zawodowcy już nimi nazywani są. Przykładem takiego sportu jest taniec. Jeśli tańczysz na dyskotece czy na Wielkim Balu Wiedeńskim nikt sportowcem cię nie nazwie. Natomiast jeśli jeździsz na zawody taneczne to już tak.

czwartek, 7 stycznia 2016, 19:06   SzamanXYZ

... z definicji, niejednolita i często nie-spujna ze sobą. Trzeba popatrzeć na cały obraz sytuacji, i jak ktoś poświęci chwile by zobaczyć jak trakotowano sport przez okres jego istnienia (od starożytności do dnia dziszejszego), to sam wyciągnie wnioski, nt: jego definicji. Żyjemy w takich czasach gdzie ludziom niechce się myśleć i wolą rzucić coś z PWN i biorą to za pewniak. Oczywiście można to uznać za jakieś zródło, ale zawsze warto samemu pomyśleć czy ta definicja jest dobra.

czwartek, 7 stycznia 2016, 19:06   SzamanXYZ

...codzinnie gram na kompie? czyli stworzyła się "elitarność". Co do sportu tzw. kwalifikowanego, tutaj też desonans jest bo według PWN to "sport mający na celu osiąganie rekordowych wyników". Ogóle niewiem czy można tutaj dodać "elektroniczny sport" bo wszak to nie jest skrypto sport, bo idąć tym tropem, to jedzenie hot-dogów na czas mogę powiedzieć że to sport bo wszak jest pobijanie rekordów, ale tak nie jest. Na definicje PWN partze tak z przemrużeniem oka, ponieważ ona z natury jest ogólna...

czwartek, 7 stycznia 2016, 19:05   SzamanXYZ

@logman Już łapiesz a co mi chodzi, oczywiście sport jest związany z współzawodnictwem, ale to nie jest jego fundament, może być sport bez rywalizacji. Nie obchodzi mnie ta literka "E" co tak Marcus kurczowo się trzyma. Tylko o samą definicje sportu jako całość. W zwykłym sporcie mogę powiedzieć że jestem sportowcem-amatorem a zawodowiec powie że jest sportowcem zawodowym. Jest powszechność czego nie można powiedzieć o e-sporcie. Bo dlaczego nie mogę o sobie powiedzieć że jestem e-sportowcem jak...

czwartek, 7 stycznia 2016, 18:24   logman

Chciałbym tylko sprostować według słownika PWN sport (nie rekreacyjny) jest nierozerwalnie związany z współzawodnictwem. Litera e w e-rzeczach jest skrótem od electronic. E-sport na polski powinniśmy tłumaczyć dokładnie jako sport elektroniczny. Kierowca rajdowy jak najbardziej jest sportowcem tak samo jokey czy szermierz. Sport kwalifikowany (a do niego konkretnie odwołuje się e-sport) często korzystny dla zdrowia nie jest np. podnoszenie ciężarów. Nie widzę również żadnej elitarności w zawodowym graniu ;)

czwartek, 7 stycznia 2016, 15:47   Marcus93

@SzamanXYZ Teraz przynajmniej wiem, że nie wiesz czym jest litera "E" w E-sporcie i w E-mailu. Dobra, to ja się zwijam, jak coś to nie czekaj na kolejny komentarz z mojej strony, szkoda mi nerwów na tłumaczenie ci czegoś, czego ty i tak nie chcesz zrozumieć. Bon voyage Don Kichocie, nie zrań się za bardzo na tej twojej wojnie z wiatrakami ;)
@jeloneq7 E tam takie europejskie gadanie, że EU>NA :P W innych grach siedzimy na dnie łańcucha pokarmowego, więc nie ma co się tak cieszyć z tego CS:GO ;)

czwartek, 7 stycznia 2016, 15:38   jeloneq7

Prawdo jest tako, że nie było by takiej burzy gdyby to nie były burgery, bo jak każdy fan CS-a dobrze wie, to any EU team>NA team xD, a że nie mają teamów które by wygrywały majory oprócz ex-IBP to płaczą do Volvo o unbana, który im się słusznie należy, zwłaszcza że od swojej organizacji dostawali dużo kapuchy, więcej niż dostają europejskie teamy, które grają uczciwie i nie robią trzody. No ale nie można było normalnie, trza było wyłożyć się za skiny, bo trza klepać wincyj. To mają.

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

CS:GO i Team Fortress 2: Wyciekły kody sieciowe gier Valve

News
piątek, 24 kwietnia 2020

csgo-i-team-fortress-2-wyciekly-kody-sieciowe-gier-valve Firma uspokaja jednak, że nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo tytułów.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z