Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNowy Assassin´s Creed dopiero w 2017, akcja ma toczyć się w Egipcie? Mamy masę szczegółów

Cross poniedziałek, 4 stycznia 2016, 23:36 News

Potwierdzone przez kilka źródeł plotki sugerują, że Ubisoft wyciągnął wnioski z problemów Unity i Syndicate. Czeka nas świeży start w Egipcie... wydany dopiero w 2017 i inspirowany Wiedźminem?

Wszystko zaczęło się od postu na 4chanie:

Egipt. W 2016 nie będzie AC. Możecie zrobić screenshot tego posta i odwołać się do niego, kiedy Ubisoft nic nie pokaże na E3 2016. Będziecie musieli czekać aż do 2017. Powód: planowana jest kompletna przeróbka serii. Gra celuje w feel Wiedźmina, jeśli chodzi o progresję gracza i swobodny system walki. Wróci koń. Łodzie też. Pracuje nad tym team od Black Flag. Mogę odpowiadać wam na pytania.'

Zatem nasz anonim zaczął odpowiadać w temacie na pytania: ma być "kolorowo", grać będziemy "byłym niewolnikiem, który wygląda jak Altair z ciemniejszą skórą", historia będzie "prequelem całej serii", celowo osadzonym w najgorzej udokumentowanym historycznie miejscu i czasie ("pozwala to na największą swobodę scenarzystom"). Pojawi się "oswojony orzeł, którym możemy sterować", schemat ma opierać się na Black Flag, z "niewielką ilością wspinaczki poza wioskami" i nawigowaniem łodzi, której jednak nie będziemy używać do walki. Planowane są pojedyncze sekwencje w starożytnym Rzymie lub antycznej Grecji, ale nie wiadomo, czy realia gamedevu nie zmuszą twórców do cięć. Tryb kooperacji "nie wróci (może nawet nigdy)", podobnie jak seria Prince of Persia ("nieopłacalna"). Nie mamy też co liczyć na grę w Chinach lub Japonii - każdy chce ją zrobić, ale szefowie firmy kręcą na ten pomysł nosem, bo a) mechanika nie wydaje się im kompatybilna z tamtejszymi lokacjami, b) daje im to znacznie mniej możliwości recyklingu, a w przypadku gier tak drogich jak AC jest on konieczny.

Ze względu na charakter anonimowego imageboarda, jakim jest 4chan, unikaliśmy pisania newsa o tych rewelacjach - teraz jednak portal Kotaku potwierdził z trzema niezależnymi źródłami, że to, co mówi cytowany powyżej poster, to prawda. Zdaniem Jasona Schreiera wszystko, co tu wypisaliśmy, pokrywa się ze słowami jego ubisoftowych insiderów. Obecnie nowa część nosi podobno kryptonim "Assassin's Creed Empire", zaś decyzja o jej przełożeniu na 2017 została podjęta po problemach z Unity w 2014 roku. Możliwe, że Ubisoft chce się przesiąść na dwuletni cykl produkcyjny kolejnych gier, by powstrzymać rosnące znużenie fanów kopiuj-wklejaną asasyńską sagą - żeby jednak świadomość marki nie spadła, w tym roku wyjdą dwa sidescrollery z serii Chronicles, film (grudzień) oraz kolekcja AC (jeszcze niepotwierdzona oficjalnie, ale śladów jest na tyle dużo...).

Według Schreiera zresztą Ubisoft osłodzi graczom brak wielkiej premiery z logiem Assassin's Creed zupełnie inną grą - Watch Dogs 2, o którym mamy usłyszeć za kilka(naście tygodni) i które osadzone będzie w San Francisco.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 5 października 2016, 20:03   FR33Z3FL0W
W sumie czekam na jakąś polską odsłonę Asasyna. Na przykład wbijać ciche ostrze w Krzyżaków.
sobota, 21 maja 2016, 17:34   crafcik12
Sentymentu* zróbcie w końcu opcję edycji komentarzy pliss
sobota, 21 maja 2016, 17:32   crafcik12
No cóż lenistwo w nich jest zbyt silne aby zrobić dobrą grę. Pomyślcie o graniu takim ninja. To by było coś! No ale cóż recykling jest w ac podstawą ciągnie się to za nimi od 2 części i tak naprawdę chęć grania straciłem po trylogii Ezio. Każda część stara się wnieść coś "nowego". Black flag niby miał być rewolucją, a skończyłem go z sentymenty do starych części bo mnie sam w sobie znudził. Czekam na assassyna bez broni od elektroników choć nadziei i tak za dużej nie mam oni już od dawna idą tylko w grafikę
piątek, 8 stycznia 2016, 13:06   famecky

Ubi polujące w feel Wiedźmina? mam rozumieć, że chodzi tylko o walkę bo do innych rzeczy trzeba posiadać coś, czego ta ssąca korporacja nigdy nie posiadała - klasę. Wiedźmin to dopracowana gra, świetna pod niemalże każdym kątem czego dowodem są jej osiągnięcia a oklepana seria AC? Hmm... Ta gra od pierwszej części pobijała rekordy w błędach i niedopracowaniach. Niech mnie UBI nie rozśmiesza z tymi planami, bo chyba faktycznie musiałby stać się cud w Egipcie by kolejny AC nie był kolejnym odgrzanym kotletem.

środa, 6 stycznia 2016, 8:58   lech8

Może to być Egipt tuż przed Persami, za Persów, za diadochów - możliwości mają sporo. Zresztą, zawsze jest jakiś mistyczny odnośnik, pewnie Rzymianie dostaną jabłko czy inny bzdet i to doprowadzi do powstania republiki i ekspansji :)

wtorek, 5 stycznia 2016, 22:44   oskaoska

@Marian2332
Mam nadzieję, że nie :P
Watch Dogs to naprawdę solidnie wymyślona gra. Gdyby w drugiej części ulepszyli hackowanie i dodali więcej opcji hackowania, a także powiększyli spektakularność tychże rzeczy w misjach i pomiędzy nimi to myślę, że gra bardzo dobrze byłaby odebrana przez ludzi. Oczywiście, że bugi i fpsy są bardzo ważne, ale przy dobrej mechanice, fabule i frajdzie odkładam je na bok.

wtorek, 5 stycznia 2016, 22:31   Marian2332

@oskaoska : WD2 Cię urzeknie, wiekszą ilością bugów i ,,lepszym,, spadkiem graficznym xD

wtorek, 5 stycznia 2016, 22:22   oskaoska

Super! Dwa świetne newsy. Zawsze chciałem zobaczyć starożytnego AC, właśnie w Egipcie, Rzymie i tym podobnych. (Rzym, chodzi mi o czasy Imperium, znam Brotherhood). A egipt szczególnie mnie namawia, bo przecież to tam są piramidy (mam nadzieję że wespnę się na jakiegoś Cheopsa czy cuś), a także inne bronie niż dotychczas - sierpy, włócznie, a także dużo przeciwników ( przecież faraon miał mnóstwo niewolników). Dodatkowo namawia mnie WD2 - jedynka mnie urzekła mimo bugów, więc 2 musi być jeszcze lepsza!

wtorek, 5 stycznia 2016, 21:42   nortalf

Jedyny możliwy przypadek, okres Regnum Romanum- królestwa rzymskiego (sorry, ale uwielbiam łacińskie nazwy), czyli ten zanim Rzym zaczął cokolwiek znaczyć, przy czym ów Rzym był wówczas "wiochą", to się dopiero rozwijało, więc nie jest to taki Rzym jakim go znamy i nie jest zbytnio ciekawy.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
6

Myśl na dziś: Lepiej późno niż wcale!

Komentarzy:
4

Od paru dni siedzę w Wielkiej Brytanii, korzystając z ostatnich chwil przed Brexitem. Nie miałam w zeszłym tygodniu czasu na wielogodzinne posiadówy z laptopem na kolanach, więc dziś garść krótkich produkcji na kilka gryzów.

Komentarzy:
4

Ta konsolka to taki komputerowy odpowiednik Fiata 126p. Małe to i przestarzałe – ale kiedyś bardzo w Polsce popularne i do dziś szczerze kochane przez posiadaczy. A do tego wiąże się z nią dość ciekawa historia.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z