Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITStowarzyszenie Polskie Gry o krok od zdobycia państwowych pieniędzy

Papkin środa, 28 października 2015, 22:10 News

CD Projekt, CI Games, Flying Wild Hog, People Can Fly, Techland, The Farm 51, Vivid Games, 11 bit studios, Artifex Mundi, Bloober Team i Fueoro Games mówią w tej sprawie jednym głosem.

Jedenastu rodzimych developerów (pod kierunkiem CD Projektu i przy wsparciu PwC Polska) zaproponowało Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju wdrożenie programu GameINN, jaki ma zagwarantować polskim devom wsparcie finansowe, i otrzymało pozytywną rekomendację. Członkowie stowarzyszenia zajmą się teraz negocjacjami nt. szczegółowych warunków pomocy, jakie zapewni strona rządowa. Adam Kiciński (szef wszystkich szefów w CDP, prezes Stowarzyszenia Polskie Gry) jest pewien zasadności przedsięwzięcia:

W Polsce istnieje już ponad 200 firm zajmujących się produkcją gier. Ich liczba dynamicznie rośnie, co przekłada się na wzrost zatrudnienia i przychodów. W tej branży, żeby odnieść globalny sukces konieczny jest świeży pomysł, kreatywność i ludzie. A to właśnie innowacje i nowoczesne technologie są motorem napędowym każdej gospodarki, także polskiej, zwłaszcza w czasach spowolnienia gospodarczego. Według danych z 2013 roku, wymienione wyżej firmy odpowiadają w sumie za 37 procent produkcji sektora w Polsce i zatrudniają łącznie 35 proc. wszystkich pracowników z branży.

Według sygnatariuszy programu GameINN, wsparcie przełoży się na możliwość skuteczniejszej konkurencji z zagranicznymi developerami i pozwoli dodatkowo rozwinąć rodzime ośrodki badawcze.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 18 sierpnia 2016, 11:20   Vithar
Chyba trochę straciłem szacunek do naszych twórców. Potrafili wywalczyć sobie jakaś pozycję na świecie, a nawet tym światem wstrząsnąć jak CDP. I to wszystko odbyło się w pełni na czystej rynkowej drodze, by teraz wyciągać ręce po państwowe pieniądze, lub co gorsza sprzyjać utworzeniu narodowego syndykatu, którego efektem będzie wysyp tworów na poziomie Terrorist Takedown czy inny Poldek Driver lub Rutkowski Patrol. Smutne
piątek, 30 października 2015, 7:02   flipper

@bowmanek Jestem pewien, że @Tesu pisał to w formie sarkazmu. Mam uwagę tylko do jego wypowiedzi odnośnie sprzedaży akcji. Pomyliłeś sprzedaż swoich akcji przez właściciela, z emisją nowego pakietu akcji przez firmę (co powoduje, że przy emisji tracą wszyscy dotychczasowi akcjonariusze - mając %-owo mniej własności firmy). Tak więc @korinogaro mówił z sensem. Również odnośnie dywident - to jest koszt firmy i rezygnacja z wypłaty dyw. daje większe zasoby do inwestycji. Wiele firm stosuje niewypłacanie dywid.

czwartek, 29 października 2015, 20:02   korinogaro

@Tesu, zwyczajnie nie powinno się pakować publicznych pieniędzy w prywatne przedsiębiorstwa jeśli dotacja się przynajmniej nie wyzeruje, a najlepiej żeby przyniosła zysk.

czwartek, 29 października 2015, 14:57   Tesu

@SzamanXYZ
To teraz czekajmy, az osoby nieposiadajace samochodu zaczna protestowac przeciwko wydawaniu pieniedzy na naprawe i budowe drog, a wegetarianie zaczna krytykowac doplaty dla rolnikow hodujacych krowy i swinie. No i po co modernizowac wojsko, skoro dzieci gloduja, a kalachy pamietajace PRL wciaz dzialaja? Swoja droga dane z PUP i GUS sa propaganda PO? ;)

czwartek, 29 października 2015, 13:29   SzamanXYZ

Ja jestem przeciwnikiem dofinansowanie takich rzeczy, w dobie braku pieniędzy na leczenie, infrastrukturę, porządne szkolnictwo, zwalczanie bezrobocia (tak jest wysokie! Te 9% to propaganda PO), ogólną biedę i około 900 tys. dzieci w PL. Żyje w skrajnej nędzy. Mamy dofinansowywać gry komputerowe!? Które do życia tak naprawdę nie są potrzebne, to nie jest żadne dobro konieczne do dziennego funkcjonowania. Chyba poniektórym tutaj przez owe gry wartości moralne w drugą stronę się wywróciły.

czwartek, 29 października 2015, 13:18   Tesu

Ladnie pomijasz fakt, ze masowa wyprzedaz akcji przez inwestorow obniza wartosc wszystkich akcji danej firmy, takze tych posiadanych przez wlascicieli spolki w postaci pakietu kontrolnego, co ma bezposredni wplyw na plynnosc finansowa takiej firmy, jej wiarygodnosc jako kredytobiorcy i zdolnosc splacania wierzycieli.

czwartek, 29 października 2015, 12:58   korinogaro

O czym Ty bredzisz Tesu? Dywidenda wypłacana jest z zysku spółki i jeśli jest wysoka to ok, rośnie na nią popyt. Tyle że jeśli akcjonariusz sprzeda ze swojego portfela akcje to spółka nic nie dostanie. Jedynie wyprzedawanie akcji należących do studia lub jego właściciela wprowadza dodatkowe pieniądze do spółki, ale większość z nich i tak już ma ledwo pakiet kontrolny więc nie wyprzeda bo straci prawo głosu we własnej firmie.

czwartek, 29 października 2015, 11:12   Tesu

@korinogaro
Ekstra gotowka dla studia pochodzi wlasnie z wartosci jego akcji, a ta rosnie wraz ze wzrostem popytu na nie, ktory czesciowo jest zwiazany m.in. z wyplacanymi dywidentami. Ergo, Twoj pomysl jest rownie trafny co budowa lotniska w Gdyni.

czwartek, 29 października 2015, 10:54   korinogaro

Poza tym co najmniej kilka z tych firm ma akcjonariuszy, może niech oni zrezygnują z dywidend przez jakiś czas to i będzie ekstra gotówka dla studia. PS. w jaki sposób wsparcie firm robiących gry ma rozwinąć rodzime ośrodki badawcze? Co takiego te studia badają?

czwartek, 29 października 2015, 10:40   spidymaster

*biednym

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Wiedźmin Netfliksa: Zdjęcia ruszą ponownie dopiero w sierpniu

News
wtorek, 23 czerwca 2020

wiedzmin-netfliksa-zdjecia-rusza-ponownie-dopiero-w-sierpniu Trudno sobie wyobrazić, żeby opóźnienie nie wpłynęło na datę premiery.

Komentarzy:
22

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
1

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z