Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITReklamy w grach skuteczne i tolerowane

CormaC środa, 18 czerwca 2008, 8:50 O grach inaczej

Grupa Nielsen przeprowadziła ostatnio badania, z których wynika, że 82% graczy pecetowych reklamy w grach nie przeszkadzają. Do tego takie akcje reklamowe są skuteczne.

Badania zlecone zostały przez IGA Worldwide (firma współpracuje m.in. z Sony przy reklamach w grach na PS3) i objęły 1300 graczy pecetowych. Badani dostali gry wydane przez Electronic Arts (nie podano konkretnych tytułów, ale można przypuszczać, że znalazł się wśród nich Battlefield 2142) oraz Activision.

Wyniki z pewnością ucieszą growych reklamodawców. Ponad 70% badanych stwierdziło, że reklamy w grach nastawiły ich pozytywnie do promowanych marek i wzmogło zainteresowanie nimi. Odbiorcy wiązali reklamowanie produktu w grze z jego innowacyjnością. Ponad 60% graczy przyznało, że reklamy tego typu przykuwają ich uwagę, sprawiają, że gra jest bardziej realistyczna (bo np. na bilbordach w wirtualnym mieście pojawia się coś, co znają z realu), nie zakłócają odbioru gry i promują właściwe produkty. Każda reklamowana w grze marka odnotowała 33-procentowy wzrost pozytywnych skojarzeń u badanych.

A co Wy myślicie o reklamach w grach? Zapraszamy do komentowania.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Edugracja, Rynek gier,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 22 czerwca 2008, 19:15   Avenroth

Jak dla mnie może być :D // Mnie reklamy nie przeszkadzają. A jak gra będzie tańsza, czy np. bez abonamentu(MMO) to nawet się ucieszę :D

niedziela, 22 czerwca 2008, 17:01   hiro007

// Uwarzam że reklamy w grach to fajna sprawa bo i gry (potencjalnie) tańsze i wydaje się że gra jest bliższa rzeczywistości co mi osobiście się podoba.

sobota, 21 czerwca 2008, 23:41   Senkel001

// Mnie osobiście reklama w grze nie przeszkadza.Można wprowadzić. Fajne by to wyglądało, gdyby np. bochater gry w jednym z filmowych przerywników jadł batonika znanej marki, po czym zmiął papierek i wyrzucił(do kosza oczywiście).

czwartek, 19 czerwca 2008, 15:10   MarceliTM

Ehh Jogurt ;) Przeczytaj jeszcze raz informacje u góry i to co napisałeś. // Oki reklamy mogą być ;) Od Durexow po proszki Dosi szczególnie w gram MMO ;D W czasie Loading i wszędzie ale za to chce grać za darmo ;)

A w zwykłych grach hmm jak obniżą cenę o 40% bo inaczej to niema racji bytu

czwartek, 19 czerwca 2008, 13:43   Jogurt

Reklamy w grach w Polsce // Mnie to nie przeszkadza w 100% dlatego, że w Polsce reklam gier praktycznie nie ma :) a jak juz jest to 2, 3 tytuły podawane w młodzieżowej telewizji jak MTV albo Hyper.

środa, 18 czerwca 2008, 12:47   Sonatica

// jestem za oby tylko zmniejszyć cenne gry ,

środa, 18 czerwca 2008, 11:16   Razer

// Jestem za reklamami (zwiększają zyski producenta i tym samym gra może być tańsze), ale tylko jako element otoczenia (do tego taki, który jest zgodny z światem gry), bo na wyskakujące podczas grania nazwy firm nigdy się nie zgodzę.

środa, 18 czerwca 2008, 10:25   chimerian

// Jeżeli reklama potrafi wkomponować się w grę, to jest to wielka zaleta. Moim zdaniem poprawia to klimat. Gorzej, jeżeli reklama jest źle trafiona... No i wraz ze wzrostem ilości reklam ceny gier powinny się obniżyć.

środa, 18 czerwca 2008, 9:45   artis

Reklamy w grach // Dla mnie reklamy są akceptowalne, pod warunkiem że wiąże się z tym odpowiednie obniżenie ceny gry.

O autorze

Daniel
Daniel "CormaC" Bartosik

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z