Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITChariot - gra na żarówki (i XBO) [wideo]

Allor sobota, 18 lipca 2015, 10:20 Technologie

Nazywa się Chariot i jest stworzoną przez studio Frima nextgenową platformówką dostępną na niemal wszystkie platformy. Jednak tylko wersja na XBO dostała ostatniego patcha, który wprowadził wsparcie żarówek lamp Philips Hue.


Dzięki temu, że rzeczone żarówki lampy diodowe mogą dowolnie zmieniać kolor i jasność, a do tego da się nimi sterować przez internet, gra – jako pierwsza na świecie - dopasowuje oświetlenie pokoju do akcji na ekranie. Atak wrogów (w grze) spowoduje, że lampy będą błyskały na czerwono (w pokoju), mapa z masą roślin sprawi, że zmienią kolor na zielony. Na filmiku wygląda to fajnie, problemem jest tylko cena, bo zestaw startowy Philips Hue (trzy lampy ledowe i stacja kontrolna) kosztuje ponad 800 złotych...

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: philips, Xbox One,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 18 lipca 2015, 16:27   Raven82

philips robi/ł takie telewizory, "ambilight" chyba się to zwało, widać chłopaki to rozwijają :)

sobota, 18 lipca 2015, 13:15   wielki0fan0gier

Gdyby powstały urządzenia zastępcze, np. kontroler lamp, które możemy sami dokupić lub zrobić, byłoby to nie dość, że tanie, to jeszcze bardzo przyjemne w odbiorze, co widać na załączonym klipie. Miałem okazję oglądać film z takimi efektami świetlnymi za telewizorem - dobry pomysł.

sobota, 18 lipca 2015, 12:34   Manioss

Całkiem fajny patent można by było tym robić całkiem fajną atmosferę^^

sobota, 18 lipca 2015, 12:27   jank

bzdet

sobota, 18 lipca 2015, 12:23   Skelldon

Wygląda, yyy... ciekawie. :P Jak na razie wygląda to jak bajer na kilka minut, ale jak zostanie to wykorzystane w większej liczbie gier to kto wie (może w GTA podczas pościgu diody migałyby na czerwono-niebiesko?).

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
5

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Niektóre pomyłki sprawiają zbyt wielką radochę, by popełniać je tylko raz.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z